WOOLIFE - České vlněné svetry navržené Terezou Rosalií Kladošovou

WOOLIFE - České vlněné svetry navržené Terezou Rosalií Kladošovou

Pokud jste ještě neslyšely o značce Woolife a jste milovnice jemných a hebkých svetrů, tak vás varujeme, od teď už nebudete chtít nakupovat nikde jinde. Česká značka Woolife vlastní svou pletárnu v Krásné Lípě a svůj um již podruhé spojila s talentovanou návrhářkou, Terezou Rosalií Kladošovou, mimo jiné držitelkou prestižního ocenění Grand designér roku.

V Krásné Lípě se nachází poslední stará průmyslová pletárna, kterou vlastní právě rodinná firma Woolife. Zaměřují se nejen na svetry a pletené výrobky jako lůžkoviny a doplňky, ale třeba i na trička z merino vlny nebo pánské košile. Pánskou i dámskou kolekci pro ně nedávno navrhla Tereza Rosalie Kladošová a nyní se Woolife může pochlubit již druhou kolekcí, která je plná, jak už to u Terezy bývá, krásných barev a čistých jednoduchých střihů.

Svou spolupráci znovu zopakovali na právě dotvořené kolekci dámských svetrů v měkkých odstínech několika barev, se kterými si Tereza hraje velice ráda, což se projevuje i v její další tvorbě. Mimochodem, Tereza je letos opět nominována na cenu Czech Grand Design, tentokrát v sekci Módní designér roku, po boku Zuzany Kubíčkové, LaFormely nebo NAUTu.

Stejně jako v předchozí kolekci nebo u všech výrobků Woolife se můžete spolehnout na nejlepší kvalitu, jaké je u vlny možné vůbec dosáhnout. Woolife je totiž držitelem ochranné známky Woolmark, která je udělována jen těm výrobcům, kteří pracují s merinou vlnou nejvyšší kvality a která pochází od ověřených farmářů. Merino vlna je známá pro svou vlastnost regulace teploty a vlhkosti, proto v zimě toto vlněné oblečení hřeje a v teple chladí.

Pokud tedy hledáte udržitelné zboží, tady se rozhodně nezklamete. Nejen, že je vlna recyklovatelná a lehce rozložitelná, takže materiál je ekologicky téměř nezávadný, tak i staré pletací postupy zajišťují vedle vyšší kvality a preciznosti menší ekologickou zátěž.

První kolekce se nesla ve studenějších tónech, ta novější je plná žluté, oranžové a lila. Samozřejmě si můžete vybrat i mezi klasickou béžovou nebo černou, v obou kolekcích dohromady najdete několik typů střihů, od roláků po kimona, v tolika barvách, že si ten svůj vysněný svetřík najde opravdu každý.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram