Zázračně dokonalá aloe vera vyléčí skoro vše

Zázračně dokonalá aloe vera vyléčí skoro vše

„Královna léčivých rostlin“

Dávno víte o existenci léčivé rostliny, která je přísadou mnoha kosmetických a lékárnických produktů. Ale máte o ní nějaké hlubší znalosti? Pojďme se s cizinkou jménem aloe vera seznámit. Určitě nás překvapí, protože je velmi zajímavá a ne nadarmo se jí také říká „Královna léčivých rostlin“.

Tato úžasná rostlina miluje subtropické a tropické oblasti. Daří je jí v údolí Rio Grande v jižním Texasu, v Africe, na Madagaskaru i ve Středomoří. Oblasti, kde je pěstovaná farmaceutickými a kosmetickými korporacemi, jsou chráněny před škodlivinami, přístupem lidí a dopravních prostředků. Často nad plantážemi nesmí létat ani letadla. Rostlina podobná kaktusu, která má dlouhé zelené listy plné čirého gelu, obsahuje mnoho látek, které podporují zdraví. Patří k nim vitamíny (A, C, B, B12, betakaroten…), minerály (mangan, zinek, vápník, chrom…), aminokyseliny, cukry, enzymy, mastné kyseliny, saponiny či lignin.

Díky těmto látkám pomáhá hojit zranění, podporuje pooperační regeneraci, pomáhá při hojení spálenin, chrání tělo proti radiaci, zmírňuje střevní problémy, pomáhá hojit pokožku po omrznutí, při cukrovce redukuje krevní cukr, působí preventivně proti artritidě, pomáhá lidem s HIV a AIDS, ulevuje při rakovině plic. Dále také dává chuť do života, pomáhá detoxikovat tělo, zvyšuje schopnost zátěže a má harmonizační účinky.

Aloe vera můžeme najít v široké řadě výrobků. V nektarech, čajích, gelech, mastech, kapslích, deodorantech, lojích na rty, ale také v zubní pastě. Firmy přidávají výtažky z této rostliny i do čistících vod a mlék, pleťových toniků, masek, přípravků proti akné, krémů, gelů po opalování a spousty dalších produktů.

Několik perliček na závěr. Královna Kleopatra používala aloe vera jako krášlící prostředek a možná i díky ní byla tak krásná. Napoleon si pro změnu zamiloval vůni této rostliny a jeho palác byl aloe vera „provoňován“. Jak vidíme, aloe vera je oblíbená již od pradávna.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram