ZIGN Studio: privátní Zalando značka spojuje špičkový design a inovativní materiály

ZIGN Studio: privátní Zalando značka spojuje špičkový design a inovativní materiály

Zalando představuje ZIGN Studio – kolekci vycházející z ateliérového přístupu a využívající nejnovější inovativní materiály. Kolekce odráží ambice značky nabízet zákazníkům vynikající cenu a kvalitu a zároveň podporovat inovace.

Zalando, jedna z předních evropských e-commerce destinací pro módu a životní styl, uvádí na trh kolekci ZIGN Studio své privátní značky ZIGN. ZIGN Studio je kolekce na vysoké úrovni, založená na ateliérovém přístupu k designu, díky čemuž je celá její koncepce ucelená a maximálně zjednodušená, pokud jde o tvůrčí vizi. Kolekce ZIGN Studio, která se skládá ze 41 dámských a 39 pánských oděvů, obuvi a doplňků, klade důraz na prvotřídní kvalitu a nejnovější inovativní materiály a zároveň zohledňuje cirkulární design. Každý kousek je pečlivě propracovaný a vyznačuje se inovativními materiály, moderním střihem a modulárním designem pro větší univerzálnost oděvů. 

Návrhářský tým Zalanda přistoupil k tvorbě kolekce jako k příležitosti přehodnotit svou práci od kreslícího prkna až po finální produkt a pokrýt tak celý životní cyklus výrobku od získávání materiálů, přes designová řešení až po výrobní procesy. Kolekce ZIGN Studio zahrnuje nejnovější metirálové inovace včetně zdokonalených výrobních postupů, biologických i obnovitelných surovin a recyklovaných materiálů. Mezi inovativní materiály použité při tvorbě kolekce patří látky z obnovitelné dřevní hmoty, jako je Naia™ Renew, imitace kůže z kávové sedliny, recyklovaný nylon z rybářských sítí, kůže z hub a další obnovitelné a recyklovatelné materiály. Využívá také recyklovaná barviva a pigmenty.

Kolekce také zapojuje modulární koncepci designu, která přináší větší všestrannost oděvů a rozšiřuje možnosti jejich nošení. Modulární prvky, jako jsou odnímatelné rukávy u péřové bundy, umožňují nosit kousky na více způsobů (v tomto případě jako bundu i vestu). Velká část kolekce je navržena v souladu se Zásadami cirkulárního designu agentury circular.fashion a s využitím monomateriálového přístupu, kdy jsou oděvy z minimálně 95 % vyrobeny z jednoho materiálu. Tímto způsobem jsou módní kousky navrženy tak, aby zapadaly do biologického nebo technického cyklu, tj. aby se biologicky rozložily nebo recyklovaly a přetvořily na nové zdroje. 

„Naše privátní značky jsou inkubátorem nových nápadů: jsou naším testovacím prostředím pro inovativní řešení v módě, zejména v oblastech udržitelnosti, cirkularity, diverzity a inkluze. ZIGN je vlajkovou lodí naší práce v oblasti udržitelnosti a cirkulárního designu a jsem nadšená, že vám dnes mohu představit její další kapitolu: kolekci ZIGN Studio. Kolekce kombinuje trendy a kousky vhodné pro každodenní nošení, inovativní materiály, modularitu a cirkulární přístup. Odráží naše ambice nabízet zákazníkům vynikající cenu a kvalitu a zároveň podporovat inovace,“ říká Sara Diez, viceprezidentka pro privátní značky, udržitelnost a D&I produkt.

 Kreativní koncept první edice kolekce Podzim / Zima 2023 se soustředí na myšlenku “Natureverse”: souhru přírody a technologie. Tento koncept se promítá i do návrhů kombinujících inovativní materiály se zemitými texturami. Kolekce obsahuje výrazné tvary, digitální vzory a strukturované prvky inspirované geologickými útvary.

Kolekce je nyní k dispozici zákazníkům ve všech zemích, kde Zalando působí.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram