Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

foto: se svolením Nobilis Tilia

Inhalace éterických olejů harmonizuje naše orgány na psychické úrovni

Dokážou působit na naši mysl až do takové míry, že ovlivní emoce a uvolní napětí, a to i u dětí. Přírodní aromaterapeutická značka Nobilis Tilia nabízí komplexní portfolio kosmetických produktů pro celou rodinu na vnější, ale i vnitřní užití. Záleží jen na vás, jakou vůni si vyberete a pro jaké účinky.

Aromaterapeutických účinků se využívalo v lékařství až do 19. století, pak následovala tendence k výrobě a užívání chemických léků a aromaterapie ustupovala, ale v současné době slaví velký návrat. Na rozdíl od běžných léků, vhodně používané éterické oleje působí šetrně a udržují náš citlivý imunitní systém v rovnováze. Nobilis Tilia drží krok s novými poznatky a světovými trendy, vše s respektem k člověku a přírodě zároveň.

směs éterických olejů Tantra, Nobilis Tilia 279 Kč, směs éterických olejů Meditace, Nobilis Tilia 259 Kč

Víte, kolik tun dané rostliny je potřeba pro jeden litr bylinkového oleje?

Éterický olej se získává ze sekrečních buněk siličnatých rostlin. Nejvíce těchto olejů mívají rostliny v listech, plodech nebo kořenech. Jeden litr meduňkového esenciálního oleje se průměrně získává ze 7 tun meduňky, který se zpravidla prodává po 10 ml. Prověření dodavatelé jsou pro Nobilis Tilia zásadní.

“Ty nejkvalitnější suroviny hledáme po celém světě a vyžadujeme, aby sběr rostlin probíhal co nejohleduplněji k přírodě i lidem. Pečlivě kontrolujeme také způsob přepravy a skladování. Naše hodnoty nám umožňují kvést,” říká diplomovaná aromaterapeutka a spolumajitelka Nobilis Tilia Adéla Zrubecká.“Ve Vlčí Hoře hledáme a nacházíme cesty, jak žít ve vzájemné harmonii s přírodou. Každý produkt má v sobě navíc naše nadšení, radost a pozitivní energii. Jsou to skryté a důležité ingredience”, doplňuje Adéla.

Tip redakce: Vyzkoušejte citrusovo-lipovou vůni vytvořenou převážně z éterických olejů pro vaše otevřená srdce. Udělá radost všem dívkám, ženám, matkám a babičkám, které milují vůni rozkvetlé louky a chtějí ji mít stále po ruce.

Přírodní parfémová voda Srdcem 30 ml Nobilis Tilia 594 Kč

Jak je to ve skutečnosti s kapkou v moři?

A co že je na takové kapce oleje tak výjimečného, že jsme pro její získání ochotni spotřebovat tolik energie? Éterické oleje obsahují velké množství antioxidantů a dalších aktivních látek, které blahodárně působí na naše tělo. Jejich aromaterapeutické využití je široké a každý esenciální olej má jiné účinky. Používají se ke stimulaci či uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení a zlepšují trávení. Pravidelné používání éterických olejů postupně snižuje náchylnost k běžným onemocněním a posiluje přirozenou imunitu, zbavují stresu a zklidňují tělo i mysl před spaním. Kromě toho vybrané oleje ulevují také od chronických kožních potíží. Při kontaktu se vzduchem se vypařují a tím pročišťují okolní prostředí a likvidují v něm choroboplodné zárodky. Většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky.

Tip redakce: Vyzkoušejte kombinaci hebkého olejového spreje Jóga balanc, který dodává pocit harmonie, stability a otevírá vnitřní já. K celkovému uvolnění a nalezení vnitřní rovnováhy a energie během jógové praxe pomůže i směs éterickch olejů Jóga balanc.

Tělový sprej Jóga balanc 50ml 399 Kč, Směs éterických olejů Jóga balanc 10 ml 349 Kč

Výrobce nejkvalitnějších aromaterapeutických produktů Nobilis Tilia nedávno otevřel v srdci Prahy kamennou prodejnu. Osobité místo s příjemnou atmosférou naleznete v Nákupní pasáži Platýz.

Na závěr pro vás máme ještě jeden tip, a tím je sada čtyř inhalačních tyčinek proti nevolnosti, proti únavě, proti stresu a proti rýmě pomáhá lépe zvládnout jakoukoli negativní situaci, od psychického napětí přes nevolnosti a drobná nachlazení až po rozehnání únavy. Službu prokáže všem cestovatelům, kteří chtějí mít přírodní lékárničku vždy jednoduše po ruce.

Aromaterapie na cesty Nobilis Tilia 454 Kč

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram