Zlato jako symbol moci, moderní stříbro pro minimalisty. Které šperky se víc hodí k vaší pleti?

Zlato jako symbol moci, moderní stříbro pro minimalisty. Které šperky se víc hodí k vaší pleti?

Zlato nebo stříbro? To je to, oč tu běží. Volba mezi šperky z těchto kovů není snadná. Oba materiály totiž mají své jedinečné vlastnosti, historii, pořizovací cenu i způsob údržby. Mají také odlišný vibe. Pojďte se podívat na klíčové rozdíly mezi zlatými a stříbrnými šperky, abyste zvolili to pravé pro vás.

 

Zlato i stříbro mají bohatou historii a jsou hluboce zakotvené v mnoha kulturách po celém světě jako symboly bohatství nebo čistoty. Zlato, často využíváno již ve starověkém Egyptě, kde bylo symbolem moci a hojnosti, zdobilo faraony a bylo také nedílnou součástí pohřebních rituálů. Bývá často spojováno s božskými a královskými aspekty. Stříbro, ceněné také již ve starověku, mělo univerzálnější i praktičtější význam, nesloužilo jen pro výrobu šperků nebo církevních předmětů, ale také jako měna v podobě mincí. Obvykle je spojováno s čistotou. Ať už dáváte přednost zlatu pro jeho tradiční hodnotu a teplý odstín, nebo stříbru kvůli modernímu vzhledu a zářivému lesku, je důležité zvolit kov, který nejlépe vyhovuje vašemu životnímu stylu a osobnosti.

Zlato sluší teplé pleti, stříbro zase chladné

Zlaté šperky jsou často spojovány s luxusem a prestiží a jsou vhodné pro významné příležitosti. Stříbrné šperky zase nabízejí moderní a minimalistický design, který se hodí pro každodenní nošení. A komu bude který kov více slušet? Stříbro si nejlépe rozumí s chladným tónem pleti, která má růžové a modré podbarvení. Vyniknou v něm lidé s platinovou blond, černými vlasy nebo hnědými odstíny s chladnými podtóny. Zlato naopak sluší nejvíce lidem s teplým tónem pleti, která má zlaté a broskvové podtóny, a těm, kteří mají zlatavě hnědé, měděné nebo teplé blond odstíny vlasů. „Je však důležité si uvědomit, že šperky jsou srdeční záležitost a také otázka osobního vkusu. Pokud vás tedy zaujme stříbrný šperk, ačkoliv máte spíše teplé odstíny pokožky, kupte si jej. Klíčové je řídit se vlastním pocitem,“ říká spoluzakladatelka šperkařské značky USHI Dominika Šťovíčková.

Klasika, která neomrzí v podobě perel 

„Perly mají od pradávna magický význam. Jsou považovány za symbol dokonalosti, dlouhého života a plodnosti. Odráží krásu ženy, pomáhají nalézt duševní rovnováhu, přivolávají štěstí a zdraví a chrání před negativní energií. Jejich kouzlo spočívá ve všestrannosti a přizpůsobivosti různým stylům a příležitostem. Perlové šperky jsou tak ideální nejen pro významné události, ale i pro každodenní vzhled," říká ředitel šperkařské značky OLIVIE Lukáš Sluka. Perly se navíc hodí k oběma typům pleti, čímž se váš výběr značně rozšiřuje. Perly okouzlují módní nadšence po staletí, od hollywoodských hvězd až po popové ikony. Například Audrey Hepburn a její ikonický perlový náhrdelník ve filmu „Snídaně u Tiffanyho“, který nastavil standard klasické elegance a rezonuje dodnes. Či perlový choker princezny Diany, který vždy bude představovat královskou sofistikovanost.

Pokud si stále ještě nejste jistí, které šperky se k vám hodí více, není nad to, zajít si osobně do obchodu se šperky, kde vám odborný personál rád poradí. Nezapomeňte si vyzkoušet různé šperky z více materiálů, abyste mohli svědomitě vše zvážit a rozhodnout se. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram