Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Zářivé barvy, abstraktní figury a keramika. Tak by se velmi stručně dala shrnout práce umělkyně Liselotte Watkins, jež se proslavila kolaboracI se značkami jako Prada nebo Marimekko. Její dílo charakterizuje oslava ženského ducha pomocí alegorických postav vzdoru, jistoty a zranitelnosti. O podobnou emoci se v poslední kolekci pokouší i návrhářský tandem Sirková - Tušková. Divoké spektrum zářivých barev, které nejsou pro tvorbu studia zcela typické, zapojily tentokrát do feminních, snadno kombinovatelných a praktických siluet. To, co kolekci charakterizuje, jsou luxusní materiály - splývavá vlna, hedvábí, kůže, broušená bavlna v prémiové kvalitě.


Zdroj: se svolením Chatty 

„Naše poslední kolekce byla průzkumem pro nás neprobádaných vod. Tentokrát jsme zvolily většinu materiálů bez struktury, pouze ve velmi výrazné barevnosti a pokusily jsme se je uplatnit v našem sportovně elegantním rukopise. Současně jsme se snažily nalézt ideální “Chatty” siluetu šatů, jež po té propůjčila formu celé kolekci,” říká o kolekci jedna z autorek Radka Sirková.

Poslední CHATTY ready to wear řada obsahuje nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné a nositelné modely, jejichž společným jmenovatelem je precizní krejčovina v siluetách pojatých podle současných potřeb moderní klientely. Vzhledem k tomu, že CHATTY se v průběhu své kariéry zapsaly jako ambasadorky českého denimu, nemohou v kolekci chybět právě ani denimové kusy. Nadstavbou těchto džínových kalhot, šatů a vesty je, že jsou vytvořené z luxusního denimu, který obsahuje kašmír. O finální styling kolekce se opět postarala stylistka Milena Žuravljová, která s designérkami spolupracuje již třetí sezónu, lookbook vznikl ve spolupráci s fotografem Ivanem Kaššou. 

Zdroj: se svolením Chatty 

Studio CHATTY patří v současné době k nejrespektovanějším a nejoblíbenějším módním značkám v České republice. Z původně streetwearového konceptu se návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková vypracovaly na pozici leaderů současné domácí módy. Jejich kolekce vznikají výhradně v české produkci a se zřetelem na udržitelnost. Studio získalo v září 2017 prestižní ocenění Design IT Award Vogue Italy a Vogue Ukraine. Ve stejném roce byly designérky zařazeny časopisem Forbes do výběru nejvlivnějších žen Česka a časopis Elle označil CHATTY jako World’s Up and Coming Fashion Talent. CHATTY jsou též držitelkami ocenění Designblok Editors In Chief Award.

 
 

Zdroj: se svolením Chatty 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram