Známá japonská umělkyně přináší tři nové ikonické parfémy Louis Vuitton

Známá japonská umělkyně přináší tři nové ikonické parfémy Louis Vuitton

Tento kreativní dialog, jehož součástí je módní dům Louis Vuitton a Yayoi Kusama, se začal psát v roce 2012. Unikátní příběh dává vzniknout třem novým parfémům ve dvou liniích s rozdílnou tematickou orientací.

Yayoi Kusama je věrná své snadno rozpoznatelné vizi a své motivy aplikuje ad infinitum a nechává je kompletně ovládnout okolní prostor. Obě linie odráží Kusaminy motivy i vize, které se objevují na obalech, flakónech i cestovních schránkách tří parfémů značky Louis Vuitton z dílny Jacquese Cavalliera Belletruda: jsou jimi Attrape-Ręves, Spell On You a L’Immensité. V rámci spolupráce budou také odhaleny další jedinečné výtvory, spojené s parfumérstvím. 

foto: se svolením Louis Vuitton

 

Parfém Attrape-Rêves je jako kytice pivoněk, jejíž vůně se mísí se surovým kakaovým práškem. Srdce vůně tvoří pačuli, které rozjasňují svěží a jiskrné nóty liči. 

Vůně Spell On You je plná smyslného napětí v podání vzácného kosatce bledého v kombinaci se sofistikovanou růží. Parfém je dokonalým nápojem lásky, který si podnítí všechny smysly. 

Parfém L’Immensité je ztělesněním svěžesti, spojuje v sobě křehkost zázvorového extraktu získaného za pomoci oxidu uhličitého s hořkostí grapefruitu.  

Linie 1: Painted Dots, Infinity Dots

Na oslavu spolupráce a přátelství mezi umělkyní a módním domem se inspirací pro hlavní téma kolekce stal ručně malovaný kufr, který Yayoi Kusama vytvořila v roce 2012. Ikonické parfémy zdobí hravý a dynamický vzor Painted Dots s jedinečnou povrchovou úpravou a dokonalou kombinací barev. Zelené, žluté, rudé a bílé puntíky ožívají na parfému Attrape-Ręves i jeho cestovním pouzdru z plátna Monogram. Pánskou vůni L’Immensité zdobí stínované puntíky v černé, stříbrné, šedé a bílé barvě. Umělkyně puntíky v jasných barvách kreativně rozzářila také kufřík na flakóny Monogram Flaconnier. Jedinečné a pestrobarevné pouzdro dokonale ochrání parfémy Louis Vuitton x Yayoi Kusama na cestách.

Design Painted Dots přechází do dalšího Kusamina ikonického motivu: Infinity Dots. Vzor opakujících se puntíků se v průběhu let stal signaturou japonské umělkyně. V červenobílé kombinaci se nyní objevuje u uhrančivého parfému Spell On You. Původní cestovní pouzdro rovněž ožívá v záplavě puntíků natištěných na kůži. 

foto: se svolením Louis Vuitton

 

Kdo je Yayoi Kusama

Narodila se v roce 1929 v japonském Matsumoto. Umělkyně dokázala překonat neblahé okolnosti a podařilo se jí magicky a s odhodláním transformovat svou životní cestu. V 50. a 60. letech cestovala za dobrodružstvím po celém světě. Od Tokia až po New York si její umění získávalo obdiv a ona během tohoto procesu dokázala zachránit samu sebe. Ve své umělecké práci se jí podařilo zachytit náznak nekonečna. V 70. letech se vrátila zpět do Japonska. To, co mohlo okolnímu světu v první chvíli připadat nestandardní, z ní učinilo jednu z nejúžasnějších globálně uznávaných umělkyň 21. století. Jednoznačně je však nejúspěšnější žijící umělkyní. 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram