dnes je 25.06.2017 a svátek má Ivan

Divoký západ přinesla kolekce Dior Cruise 2018

Maria Grazia Chiuri svou první kolekci pro značku Dior pojala velmi osobitě. Přehlídka se pohybovala na divokém západě a rozhodně zůstane nezapomenutelná.

Kolekce s názvem „Wizard of Oz“ byla představena v Los Angeles. Technicky vzato jsme se však přemístili do hor v Santa Monice. Velké stany obsahovaly pohovky a polštáře, namísto lavic v předních řadách.  

Dva horkovzdušné balóny s nápisem Dior Sauvage stály opodál a sloužily jako stylové pozadí módní přehlídky. Zejména pak po setmění byly ideálním cílem pro fotky na Instagram. První řadu módní přehlídky zdobily osobnosti jako Rihanna, Demi Moore, Jaimie King, Charlize Theron a mnoho dalších. Hvězdně obsazená přehlídka měla bonus navíc, všichni byli oblečení v modelech Dior.

Inspiraci pro kolekci našla designérka Maria Grazia Chiuri v nástěnných malbách v jeskyni Lascaux, kterou se inspirovala značka již v polovině padesátých let. Ručně malované obrazy jsou v kolekci zobrazeny na látkách vzdušných šatů, na kabátech i sukních.

Každý model měl svůj klobouk s širokým okrajem, některé zdobené tyrkysovými korálky a obrazy podobnými z jeskyně, aby navodily dokonalou západní atmosféru. K vidění v celé kolekci byly šaty, bundy, vesty, dlouhé kabátky i sukně. Kožené pásky i kůže na krk. Z barev pak ve velkém zastoupení khaki, hnědé odstíny, ale sem tam i modrá, oranžová nebo žlutá. Modely nejspíš nesednou všem, i přesto tušíme, že práce Grazia Chirui dostane velmi dobré hodnocení.

wwd.com, instagram.com/dior

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DIOR CRUISE 2018 DIOR MARIA GRAZIA CHIURI

Související články

Amanda Wakeley našla inspiraci v Jižní Americe

Kolekce inspirovaná Jižní Amerikou přinesla odvážnost, ženskost v rozsahu plných siluet a jasných barev.

Celý článek

Osvěžující tkaniny a ukázněnost představila kolekce Yeohlee Resort 2018

Šestašedesátiletá návrhářka Yeohlee Teng vytvořila kolekci, pro kterou jsou klíčové principy efektivního designu a rozmanitosti tkanin.

Celý článek