dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

MAAPPI na tričkách, šatech, batozích i mikinách - originální design s dobrým úmyslem

Přidat na Seznam.cz
Projekt MAAPPI si získává čím dál tím více lidí. Stojí za ním mladý dospívající autista, který od mala miluje kreslení map. 

Značku Maappi založila rodina mladého autisty Matěje, který si nejdříve mapy oblíbil, sbíral je a učil se je nazpaměť. Jeho zájem se prohluboval, tak začal časem kreslit mapy vlastní nebo překreslovat ty již existující do (podle něj) přehlednější podoby. Nejvíce produktů s Maappi designem se dostalo do oběhu díky založení projektu na Hithitu, kde si rodiče Matěje přáli nasbírat 250 000 korun, které z velké části chtěli vrátit zpět do pomoci autistům a jejich asistentům. Jako odměnu za příspěvek si lidé mohli vybrat mezi tričky, mikinami, hrnky, batohy nebo obaly na i Phone. Vybral se více jak dvojnásobek. 

Matěj a jeho Maappi se zapojili také do Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v roce 2016. S tématikou Matějovo map byly potištěné kvalitní látky, z nichž slavná česká návrhářská jména jako Michael Kovačík nebo Kateřina Geislerová ušily šaty. Kolekce Autista pro autisty vytěžila finanční příspěvek pro nadační fond Auttalk. Díky velkému ohlasu následovalo potištění batohů a povlečení. Maappi si získaly pozornost a právem! 

Proč MAAPPI dostali Česko?

Matějovo návrhy map jsou naprosto unikátním designem oblečení i doplňků. Na trika a šaty již návrháři i řetězce tiskli všechno možné, nikdy však mapy. Přitom to je tak stylové, nápadité, veselé a originální! Mezi Matějovo výtvory patří třeba mapa metra se stanicemi pojmenovanými podle úspěšných lidí nebo módních značek a návrhářů. 

  

maappi.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA. MAAPPI MAPY PROJEKT KATEŘINA GEISLEROVÁ MICHAEL KOVÁČIK ČESKÁ MÓDA

Související články

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

MBPFW 2019: Ženská noblesa v podání Michaela Kováčika

Talentovaný mladý návrhář Michael Kováčik předvedl na Mercedes-Benz Prague Fashion Week ryze ženskou kolekci v čele krásných sebevědomých modelek.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Nadační fond Be Charity pořádá již 12. ročník charitativního bazaru

Finanční postředky získané z 12. ročníku tradičního charitativního bazaru, který se koná ve čtvrtek 22. listopadu od 16 do 20 hodin v restauraci Žofín Garden, půjdou na dobročinné účely. 

Celý článek

Česká značka Black Mountain vás zaujme nejen originálními sukněmi

Pojďte se dozvědět něco o další mladé a nadějné české značce, za jejímž fungováním stojí sympatická Lucie Erin Laštůvková.

Celý článek

Kateřina Geislerová zve se svou speciální kolekcí „NA SCÉNU“!

 Návrhářka Kateřina Geislerová slaví patnáctileté výročí. Proto v aktuální kolekci zvolila souhrn prvků, se kterými se jí pracuje úplně nejlépe.

Celý článek

Co přinesla přehlídka Natali Ruden a její Asia kolekce?

Přehlídka jako módní show plná známých tváří, luxusních modelů a dokonalých momentů. To je Natali Ruden a její představení nové exotické kolekce.

Celý článek