dnes je 25.10.2016 a svátek má Beáta

Mulberry a jeho módní obrození

Mulberry se, zdá se, znovu konečně našlo. Po dlouhém hledání kreativního ředitele vypouští do světa první kolekci po dvouleté pauze. Jste zvědaví, co se u Mulberry změnilo a co zůstalo stejné?

U Mulberry poznáte, jak rychle ten čas v módním průmyslu letí. Už to jsou totiž tři roky, co značku kvůli kreativním neshodám s vedením opustila její dlouholetá kreativní návrhářka Emma Hill. Mulberry dva roky pečlivě hledalo a zdá se, že má konečně novou vůdčí osobnost. Nový kreativní ředitel Johnny Coca to při tvoření podzimní a zimní kolekce neměl vůbec jednoduché, očekávání i nastavená laťka byly vysoko. Jak se s takovou výzvou Coca popasoval a co všechno zahrnul do své debutní módní řady pro Mulberry? Dopředu prozradíme, že riskoval.

U Johnnyho Coca je znatelné jeho zaměření na módní doplněk, které poctivě piloval u módního domu Céline. Pro Mulberry navrhl širokou škálu kabelek, což je doplněk, jenž je pro Mulberry snad nejtypičtější. Pokud si chcete koupit kvalitní kabelku, musíte jít k Mulberry a nemusíte se bát, že by se s novým návrhářem u značky v oblastí kabelek cokoli změnilo.

Dalším podstatným znakem kolekce jsou kabáty. I s těmi si Johnny dal velmi záležet a vyplatilo se. Líbí se nám, že se nebál a pustil se i do výrazných vzorů a barev - jak u kabátů a kratších bund, tak i u topů a šatů. Základem tohoto oživení se stala kanárkově žlutá a oranžová barva.

V kolekci se ale objevily i novinky - hluboké výstřihy, materiál připomínající síťovinu a celkový mix různých druhů kratších šatů. Johnny tak ukázal, že dědictví Mulberry se bude držet, ale zároveň, že se s jeho vlastními příspěvky do kolekcí nebudeme nikdy nudit.

Foto: style.com

NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MULBERRY PODZIM 2016 ZIMA 2016 PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Vážně jsme na světových týdnech módy viděli CROCSY?

Mírné překvapení a velký šok vyvolala přehlídka Christophera Kana, který své modely doplnil o Croscy posázené plastovými aplikacemi. 

Celý článek

Jak se nosí bombery

Na letošní podzim se jimi zaplnily prodejny snad všech obchodů. Bomber jackets vás tím pádem rozhodně nemohly minout. Povíme vám, jak je správné nosit. 

Celý článek