Hledáte dokonalou řasenku? Trendy jsou speciální kartáčky i materiály

Hledáte dokonalou řasenku? Trendy jsou speciální kartáčky i materiály

Řasenka se silikonovým kartáčkem je ideální na detailní vykreslení a oddělení řas. To, zda je zároveň prodlouží, zahustí nebo natočí, však záleží také na hmotě řasenky a tvaru kartáčku. Proto výrobci stále přicházejí s novými a speciálními tvary a některé z nich překvapí už na první pohled.

 

Silikon je pružný materiál, díky čemuž se z něj vyrobený kartáček při aplikaci řasenky přízpůsobí přirozenému tvaru oka. Řasy pěkně „obalí“ barvou a precizně je oddělí. Jeho benefity si pochvaluje i Silvie Siegr, vizážistka značky Dermacol.

„Řasenky se silikonovým kartáčkem jsou mnohem preciznější než štětinové. Řasy vykreslí do větších detailů a výsledný efekt působí mnohem přirozeněji. Silikonový kartáček totiž nabere menší množství hmoty, takže ji můžete jednoduše vrstvit.  Nemusíte se přitom bát žmolků ani slepených řas připomínajících muší nožky,“ říká Silvie a dodává, že kromě samotného materiálu kartáčku o výsledku rozhoduje i jeho tvar a hmota řasenky.  

„Kuličky“ pro objem a natočení řas

Žhavým trendem je kartáček připomínající  kuličky. Inovativní tvar vytvoří přirozený i dramatický efekt bez zbytečných nánosů a žmolků. Obloučky kartáčku řasy nadzvednou už od kořínků a tím vytvoří panoramatický objem a délku.  „Speciální tvar kartáčku je skvělým pomocníkem, pokud potřebujete docílit natočených řas, které působí velmi přirozeně, ale přitom jsou  dokonale vykreslené a zvýrazněné,“ upřesňuje vizážistka Silvie.

Řasenka Bombastick od Dermacol je jako stvořená pro vytvoření efektu panoramatických řas a super objemu. Speciální tvar kartáčku se 6 kuličkami a různě dlouhými štětinkami umožňuje její rovnoměrné vrstvení. Intenzivní černá hmota řasenky obsahuje glycerin, karnaubský a slunečnicový olej. Neobsahuje paraben, talk, alkohol, minerální oleje, parfemaci ani silikony. Perfektně drží  na řasách a nerozmazává se.  Je gluten free a VEGAN. 

Řasenka Bombastick Panoramic Volume, Dermacol – 199 Kč/12,5 m

 

Jak správně aplikovat řasenku?

Správně zvolená technika aplikace má velký vliv na finální nalíčení. Volit bychom ji měli nejen podle tvaru oka a délky řas, ale i podle  efektu, kterého chceme docílit.   I na toto má vizážistka Silvie Siegr radu. „Pokud chcete docílit co nejpřirozenějšího výsledku, táhněte kartáčkem ve směru růstu řas. Začněte ve vnitřním koutku a postupujte od kořínků směrem nahoru ke konečkům. Od středu oka tahejte kartáček směrem k vnějšímu koutku oka,“ radí Silvie. „Pokud chcete dodat řasám objem a dramatičnost, nanášejte řasenku po celé jejich délce krátkými ,cik-cak‘ pohyby, které kopírují tvar písmene Z. Nebojte se řasenku vrstvit, dokud nedosáhnete kýženého výsledku,“ dodáva Silvie.

Sofistikovaný hi-tech kartáček

Dámy, které si potrpí na dokonale vykreslené řasy, určitě ocení kartáček nejnovější řasenky Imperial XXL od Dermacol. Silikonový hi-tech kartáček s jemnými štětinkami precizně obalí a natočí řasy. Dodá jim tvar i extra objem od kořínků až po konečky. Sytě černá hmota obsahuje kombinaci vosků, díky nimž je její složení jemnější a krémovější.  Řasy dokonale tvaruje a zanechává je pružné. Hmota obsahuje i směs látek, které vytvoří na řasách jemný film podporující dlouhotrvající výsledný efekt bez rozmazávání. Řasenka je VEGAN a neobsahuje parabeny. 

Řasenka Imperial XXL, Dermacol – 299 Kč/ 13ml

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram