dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Přidat na Seznam.cz
Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Dvě návrhářky z Copenhagenu

Dánská značka Saks Potts pochází z Copenhagenu a vznikla v roce 2013. Dvě nejlepší kamarádky a zároveň návrhářky Cathrine Saks a Barbara Potts si založily vlastní módní značku, která v současnosti patří mezi nejoblíbenější mezi slavnými osobnostmi. Luxusní značka se proslavila kabátky a baloňáky, které mají detaily a lemy z pravé kožešiny. Dalšími designovými a zároveň enigmatickými oděvy jsou pravé kožichy, které jsou k dostání ve všech barvách duhy.

Celebrity milují výrazné kožichy

Obě návrhářky se dostaly do hledáčků médií po tom, co jejich oděvy začaly nosit známé ženy. Modelky, zpěvačky i herečky si začaly oblékat excentrické kožichy a kabátky ve výrazných barvách. Top modelka Kendall Jenner si oblékla zelený kabát s kožešinovým lemem na jízdu na kole. Zpěvačka Cardi B nosí momentálně jen Saks Potts. Modelka jako Gigi Hadid nosí pestrý kožíšek denně třeba s džínsy. Kromě kožichů jsou v kolekci i barevné, výrazné a vzorované elastické modely jako overal v neonově žluté barvě, který oblékla modelka Emila Ratajkowski.

Slušný život lišek i norků

Oblíbená skandinávská značka vysvětluje na svých webových stránkách, že kožich je součástí životního cyklu jako přírodní materiál, a tudíž po jeho donošení se recykluje a samovolně rozpadne. Návrhářky garantují, že se žádná zvířata nepěstují ani nekupují z nevyhovujících podmínek, ale že nákup kožešiny prochází mnoho certifikovaných kontrol. Spolupracují také s garančním odborem Welfur zaručující v Evropě správné podmínky pro život zvířat. Přísné kontroly a lidský přístup ke zvířecím tvorům je zaručen. Celebrity tak propagují a nosí dánskou značku s důvěrou a jistotou.

Zdroj; pinterest.com, sakspotts.com, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI SAKS POTTS DÁNSKO COPENHAGEN

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek