dnes je 15.12.2018 a svátek má Radana

Street style z milánského týdne módy pro jaro 2019

V Miláně se sešla módní smetánka oděná do nejmodernějších trendů.

Významná událost 

Milánský týden módy s sebou nese významné události v podobě přehlídek od svých nejtalentovanějších a nejúspěšnějších návrhářů. Každým rokem se schází významní členové módního světa před prezentací tvorby od svých domácích talentů. Pro tuto příležitost se rozhodli obléci výrazněji než kdy jindy a podělit se o jejich pohled na oblékaní se zbytkem světa. 

Loga, džínovina i kostka

Výrazné květiny, abstraktní vzory, proužky, džínovina a hlavně loga patřily mezi oblíbené motivy. Fendi a Gucci vedly mezi nositelkami ve smyslu potisku na oděvu. Trička, kalhoty, kabelky, pásky... vše neslo logo opakovaně vytištěné na látku. Stále se také nosí sportovní tenisky nebo sandále s textem a zase logem jako Dolce a Gabbana nebo Moschino. Text nyní hraje důležitou roli v oblékání a byl k vidění všude. Klasikou mezi látkami byla džínovina, která byla v odlehčenější formě ušita jako overal nebo šatovka. Své místo si tu našla i klasická kostka, kterou s elegancí a grácií oblékly noblesní Italky. Objevily se také modely třpytivé, které za denního světla působily jako příjezd významné celebrity a okamžitě přitahovaly pohled všech kolemjdoucích.  

Neonové barvy versus květinové vzory

Květiny byly a vždy budou silným italským symbolem. Velké oblíbenosti se těšily šaty na zapínání knoflíky. Některé modely byly čistě bílé a jiné poseté drobnými kvítky, ale vždy měly jedno společné: zapínaly se knoflíky po celé délce vepředu. Naopak, této něžné romantice stály neonové kreace od značky Prada. Dva kontrasty, které tvořily nečekané trendy. Překvapivým motivem na svetrech nebo halenkách se staly renezanční malby nebo spíš jejich části v digitálním provedení. Nepsaným novým pravidlem bylo obléci se podobně se svou nejlepší kamarádkou nebo s kamarádem. Někteří si to vzali k srdci a přišli na chlup stejně oblečeni a oslavovali tak své přátelství. Italům smysl pro humor zkrátka nechybí. A starší generace žen potvrdila, že mají vrozenou eleganci, díky které se dokážou moderně ale i vkusně obléci.

vogue.com, thecut.com

MÓDA ZE SPOLEČNOSTI MILÁN STREET STYLE JARO 2019

Související články

Kate Middleton dokazuje, že je stylovou ikonou i při cestování

 Tři dokonalé outfity během dvou dnů vynesly Kate na módní špičku popularity. Její styl prošel razantní změnou. Vévodkyni to neskutečně sluší. 

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Petra Němcová je součástí nové kampaně Max Factor

Naše krásná česká supermodelka se stala tváří nové řasenky od známé značky v Americe. Ale nejen to. Patří i mezi inspirativní ženy!

 

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Omluva Victoria's Secret nestačila, lidé po celém světě protestují proti jednostranné módě

"Móda nás zklamala!" křičely protestující ženy před hlavní centrálou značky Victoria's Secret v Londýně. Slavná transyoutuberka Nikita Dragun se zase rozhodla značce dokázat, že módní politika, kterou vyznává je moc konzervativní a zastaralá, a tak sama natočila Fantasy Fashion Show ve spodním prádle.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek