dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Street style z milánského týdne módy pro jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
V Miláně se sešla módní smetánka oděná do nejmodernějších trendů.

Významná událost 

Milánský týden módy s sebou nese významné události v podobě přehlídek od svých nejtalentovanějších a nejúspěšnějších návrhářů. Každým rokem se schází významní členové módního světa před prezentací tvorby od svých domácích talentů. Pro tuto příležitost se rozhodli obléci výrazněji než kdy jindy a podělit se o jejich pohled na oblékaní se zbytkem světa. 

Loga, džínovina i kostka

Výrazné květiny, abstraktní vzory, proužky, džínovina a hlavně loga patřily mezi oblíbené motivy. Fendi a Gucci vedly mezi nositelkami ve smyslu potisku na oděvu. Trička, kalhoty, kabelky, pásky... vše neslo logo opakovaně vytištěné na látku. Stále se také nosí sportovní tenisky nebo sandále s textem a zase logem jako Dolce a Gabbana nebo Moschino. Text nyní hraje důležitou roli v oblékání a byl k vidění všude. Klasikou mezi látkami byla džínovina, která byla v odlehčenější formě ušita jako overal nebo šatovka. Své místo si tu našla i klasická kostka, kterou s elegancí a grácií oblékly noblesní Italky. Objevily se také modely třpytivé, které za denního světla působily jako příjezd významné celebrity a okamžitě přitahovaly pohled všech kolemjdoucích.  

Neonové barvy versus květinové vzory

Květiny byly a vždy budou silným italským symbolem. Velké oblíbenosti se těšily šaty na zapínání knoflíky. Některé modely byly čistě bílé a jiné poseté drobnými kvítky, ale vždy měly jedno společné: zapínaly se knoflíky po celé délce vepředu. Naopak, této něžné romantice stály neonové kreace od značky Prada. Dva kontrasty, které tvořily nečekané trendy. Překvapivým motivem na svetrech nebo halenkách se staly renezanční malby nebo spíš jejich části v digitálním provedení. Nepsaným novým pravidlem bylo obléci se podobně se svou nejlepší kamarádkou nebo s kamarádem. Někteří si to vzali k srdci a přišli na chlup stejně oblečeni a oslavovali tak své přátelství. Italům smysl pro humor zkrátka nechybí. A starší generace žen potvrdila, že mají vrozenou eleganci, díky které se dokážou moderně ale i vkusně obléci.

vogue.com, thecut.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA ZE SPOLEČNOSTI MILÁN STREET STYLE JARO 2019

Související články

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek