dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Street style z milánského týdne módy pro jaro 2019

V Miláně se sešla módní smetánka oděná do nejmodernějších trendů.

Významná událost 

Milánský týden módy s sebou nese významné události v podobě přehlídek od svých nejtalentovanějších a nejúspěšnějších návrhářů. Každým rokem se schází významní členové módního světa před prezentací tvorby od svých domácích talentů. Pro tuto příležitost se rozhodli obléci výrazněji než kdy jindy a podělit se o jejich pohled na oblékaní se zbytkem světa. 

Loga, džínovina i kostka

Výrazné květiny, abstraktní vzory, proužky, džínovina a hlavně loga patřily mezi oblíbené motivy. Fendi a Gucci vedly mezi nositelkami ve smyslu potisku na oděvu. Trička, kalhoty, kabelky, pásky... vše neslo logo opakovaně vytištěné na látku. Stále se také nosí sportovní tenisky nebo sandále s textem a zase logem jako Dolce a Gabbana nebo Moschino. Text nyní hraje důležitou roli v oblékání a byl k vidění všude. Klasikou mezi látkami byla džínovina, která byla v odlehčenější formě ušita jako overal nebo šatovka. Své místo si tu našla i klasická kostka, kterou s elegancí a grácií oblékly noblesní Italky. Objevily se také modely třpytivé, které za denního světla působily jako příjezd významné celebrity a okamžitě přitahovaly pohled všech kolemjdoucích.  

Neonové barvy versus květinové vzory

Květiny byly a vždy budou silným italským symbolem. Velké oblíbenosti se těšily šaty na zapínání knoflíky. Některé modely byly čistě bílé a jiné poseté drobnými kvítky, ale vždy měly jedno společné: zapínaly se knoflíky po celé délce vepředu. Naopak, této něžné romantice stály neonové kreace od značky Prada. Dva kontrasty, které tvořily nečekané trendy. Překvapivým motivem na svetrech nebo halenkách se staly renezanční malby nebo spíš jejich části v digitálním provedení. Nepsaným novým pravidlem bylo obléci se podobně se svou nejlepší kamarádkou nebo s kamarádem. Někteří si to vzali k srdci a přišli na chlup stejně oblečeni a oslavovali tak své přátelství. Italům smysl pro humor zkrátka nechybí. A starší generace žen potvrdila, že mají vrozenou eleganci, díky které se dokážou moderně ale i vkusně obléci.

vogue.com, thecut.com

MÓDA ZE SPOLEČNOSTI MILÁN STREET STYLE JARO 2019

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Zimní móda českých maminek

České maminky se vydávají se svými ratolestmi do zimního počasí stylově oblečené. Ani chladné dny nebo zaneprázdněnost mateřstvím jim nezabrání vypadat skvěle!

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek