11 věcí, které potřebujete vědět o Ashley Graham!

11 věcí, které potřebujete vědět o Ashley Graham!

Ashley Graham (29) se díky svým plus size křivkám a sebevědomým vystupováním stala celosvětovou ikonou. Není se tedy čemu divit, že inspiruje nejen ženy, ale i muže po celém světě. Připravili jsme si pro vás 11 zajímavých informací, které jste možná o Ashley nevěděli. 

1. Modelingovou kariéru odstartovala již ve dvanácti letech, kdy si jí v nákupním centru všimli lidé z agentury I & I a od té doby spolupracovala s celou řadou značek včetně Levi’s, Evans a Simple Be. Celosvětový úspěch však zaznamenala až v roce 2016.

2. Překrásná brunetka pomáhala založit ALDA, koalici modelek, která podporuje zdravý tělesný vzhled. Pravidelně navštěvuje školy po celém světě, kde mluví o vnímání a přijetí vlastního těla. Mimo jiné se také zapojuje do humanitárních misí v Jižní Africe.

3. Ashley se stala první plus-size modelkou, která se objevila na obálce časopisu Sports Illustrated, a navíc pro plavkovou edici. Sama modelka zveřejnila tweet: “Sport Illustrated zahájil revoluci a já jsem nesmírně poctěná, že jsem se mohla zapojit. Tato obálka je pro každou ženu, která měla někdy pocit, že není dostatečně krásná.“

4. Momentálně jí můžete vidět v pořadu Amerika hledá top modelku, kde figuruje jako porotce. Ashley často chodí mezi dívky, dává jim cenné rady a snaží se, aby to dotáhly co nejdál.

5. Ashley miluje kabelky. Její nejoblíbenější jsou od značek Chanel, Givenchy a Céline.

6. V roce 2010 natočila reklamu pro maloobchodní oděvní řetězec Lane Bryant. Reklama byla pro spoustu lidí pobuřující a např. televizní stanice ABC ji odmítla vysílat. Důvod? Velké poprsí! Toto tvrzení spustilo lavinu reakcí směrem k ABC a tak se není čemu divit, že o nějakou dobu později stanice názor změnila a reklamu odvysílala.  

7. Její manžel se jmenuje Justin Ervin a je filmař. Potkali se v roce 2009 v kostele a o rok později se vzali. Nyní společně žijí v New Yorku.

8. Ano, Ashley je sice plus size modelka, ale to neznamená, že se o své tělo nemusí starat. Proto několikrát týdně dochází do posilovny, kde jí její trenér dává pěkně do těla. V roce 2014 vydala sérii posilovacích videí “Curvy Fit Club“.

9. Modelka často dostává negativní komentáře adresované na její tělo. „Nejčastěji říkají, že jsem tlustá. Ptají se, proč nevyretušuji celulitidu, než nahraji fotku online a další podobné poznámky, ale víte co? Mám se ráda taková, jaká jsem a podobné komentáře mě vůbec nezajímají.“

10. Ve spolupráci s Addition Elle v roce 2013 představila svou vlastní kolekci spodního prádla “Ashley Graham Collection“, která je pro ženy podobných tvarů. V rozhovoru pro Vogue sebevědomě prohlásila: „Jsem sexy žena, která ráda nosí průhledné košilky zdobené krajkou a to je v mé velikosti samozřejmě problém.“ Důvod, proč kolekci navrhla, byl prostý, nemohla nic podobného najít ve své velikosti a postěžovala si: „V obchodech najdete podpůrné podprsenky a také sexy podprsenky, ale nikdy obojí v jednom." 

11. Mattel v roce 2016 představil panenku Barbie, která je inspirovaná právě Ashley Graham. Celý svět na panenku reagoval velmi pozitivně, protože značka Mattel a celkově image Barbie je známá nerealistickým vzorem krásy. Panenka podle Ashley má podpořit kladné vnímání ženského těla bez ohledu na to, jak moc bujné křivky ho zdobí.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Pinterest

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram