3 tipy na jarní tousty

3 tipy na jarní tousty

Šunka, sýr, přiklopit zapéct a kečup k tomu? Tousty se dají připravit i jinak. Zajímavěji, chutněji a zdravěji. 

1. S uzeným lososem

Na fotce sice mají jako podklad oblíbené avokádo, vy ho ale klidně můžete vynechat. Velmi chutný je toust s uzeným lososem sám o sobě jen s máslem. Stejně jako v následujících případech i tady stačí opéct toustový chléb, potřít máslem a položit kousky lososa. Doplnit ho můžete pár kapkami citronu, cherry rajčátky a nebo zmiňovaným avokádem nakrájeným na tenké plátky, osoleným a opepřeným.

2. S hummusem, avokádem a okurkou

Hummus si doma můžete vyrobit, nebo se podívat v obchodech s lokálními dodavateli a rovnou si chutnou luštěninovou pomazánku koupit. To se vám bude hodit zejména, pokud chvátáte a do domácí výroby se vám nechce. Hummus natřete na opečený toustový chléb, doplňte plátky avokáda, okurky a rajčete a nezapomeňte na trochu pepře. I v tomto případě platí, že avokádo lze vynechat. Toust bude chutný i bez něj. Pár kousků zeleniny ale v žádném případě nezapomeňte.

3. Ve stylu pizzy

Pizza toust? A proč by ne. Takových druhů toustů si teď doma na počkání vykouzlíte spousty. My přinášíme tip na úplně klasický - potřete rozpečený toust máslem, položte na něj plátky červené cibule, rajčete, pokapejte trochou balsamicového oleje a na závěr přidejte mozzarellu. Potom pečte v troubě zhruba 10 -15 minut na 200°C. Můžete zkusit i sýr+šunka+ananas v duchu hawaii pizzy nebo plátky hub, mozzarellu a čerstvou bazalku. 

Dobrou chuť! 

 

slimminggeats.com ; olivemagazine.com ; whereyougetyourprotein.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram