5 vlasových trendů, které ovládnou rok 2023

5 vlasových trendů, které ovládnou rok 2023

Pokud byl celý rok 2022 o tom experimentovat se styly, o kterých jste nikdy předtím neuvažovali, jaké budou největší vlasové trendy v roce 2023?

Jestli se něco nemění, je to hravost, se kterou budeme i v novém roce přistupovat k našim vlasům, ke zkoušení nových střihů, barev a stylingových triků, ale jsou to také doplňky, které budeme znovu a rádi objevovat. I vlasoví specialisté říkají, že se konečně lehce odvracíme od střihů jako takových a věnujeme zase více pozornosti samotnému stylingu, jak uvedl kadeřník Luke Hersheson pro magazín Vogue.

Uhlazené a načesané v jednom

Velkým trendem číslo jedna jsou pro rok 2023 velmi uhlazené a nagelované, zároveň ale načesané vlasy. Ať už se jedná o vysoké uzly, baletní drdoly či uhlazené culíky a jiné zdobenější tvary. Velmi zdobený, uhlazený účes vynesla na předávání British Fashion Awards nedávno herečka Lily James, která se proslavila zejména rolí Lady Rose MacClare ze seriálu Panství Downton. „Obecně se tyto typy stylingů vlasů dělají snadněji, když jsou vlasy vlhčí, protože jsou o něco poddajnější. Naneste na ně krém, abyste získali tu nejlepší fixaci,“ radí kadeřník Hersheson. 

Nesmrtelný bob

Tento střih a účes bude v módě rozhodně ještě minimálně dvanáct měsíců. Pro rok 2023 jej přední kadeřníci nazývají „box bob“ a označují za jeden z nejvíce populárních. Jde o klasický bob s ostrými tvary a více rovnými liniemi a úhly. Bob je ztělesněním silného účesu a velmi pravděpodobně ho již na konci letošního roku tolik neuvidíme.

 

Luxusní a dlouhé 

Ať už díky prodloužení vlasů nebo starému dobrému růstu, vaše vlasy jsou den ode dne delší. Nenechávejte je jen tak rozlítané všude kolem v ala nedbalé eleganci. Dopřejte jim klasické vyfoukání pro dodání objemu nebo experimentujte s extra velkými vlnami. Ať už to bude cokoliv, je to „lék“ na posledních pár let, kdy nám posedlost krátkými účesy nechávala stále méně prostoru pro experimentování.

Na stranu 

Zapomeňte na geometricky dokonalou pěšinku ve středu hlavy. Zkuste vlasy hodit na stranu. Je to svěží a vypadá to skvěle u krátkého bobu, stejně jako u uhlazených stylů viz. trend číslo jedna. Dokonalou boční pěšinku ukázala modelka Alexa Chung, která si navíc pohrála s drobnými vlasovými doplňky.

Mokrý vzhled

Extra lesklé vlasy s mokrým efektem jsou dalším trendem roku 2023. Ve velkém ho představily i známé módní domy Chanel a Saint Laurent v rámci svých přehlídek pro jaro/léto 2023 a ukázaly tak hned několik způsobů, jak tento styl nosit v jakékoliv délce. Navíc je to skvělý styl pro denní i večerní nošení, je uvolněný a tak trošku sexy. Inspiraci čerpejte například u herečky Zendaya, která má tento styl zmáknutý na jedničku.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram