6 tipů, jak správně pečovat o své nehty

6 tipů, jak správně pečovat o své nehty

Krásné a zdravé nehty jsou vaší osobní vizitkou. Dobře udržované nehty o vás prozradí hodně. Jak správně o nehty pečovat a co je dobré vědět? To se dozvíte v dnešním článku.

zdroj: pixabay.com

Upravené nehty o vás prozradí víc, než si myslíte. Pokud se chystáte na pohovor nebo na schůzku, tak si lidé vašich rukou všimnou jako první. Pokud máte okousané nehty, oloupaný lak nebo špinavé nehty, tak nejlepší dojem asi neuděláte. Mít krásně upravené nehty i ruce je pro každou ženu základ.

Jak začít:

- Aby vaše nehty byly pevné a zdravé, je nutné je podpořit zdravou vyváženou stravou a dostatkem minerálů i vitamínů.

- Pokud zajistíte dostatek vitamínů pro vaše nehty, nebudou se lámat a třepit. Nejlepšími pomocníky jsou vápník, zinek a železo. Z běžného jídelníčku ryby, vejce a semínka.

- Dalším bodem je správná péče o nehty i okolí, kterou jsme vám rozepsali níže.

Nemusíte mít zrovna dlouhé gelové nehty nebo ani používat barevný lak, abyste měly krásné nehty. Ta správná péče je velmi jednoduchá, ale účinná. Platí několik zásad, jak se o vaše nehty správně starat. Pokud dodržíte těchto pár bodů, vaše nehty budou opět krásné.

zdroj: pexels.com

1. V případě, že používáte odlakovač na nehty, tak si vybírejte ten bez obsahu acetonu a formaldehydu. Tyto látky nehty velmi vysušují a jsou pak slabé a lámavé.

2. Víte, kdy je nejlepší stříhat nehty? Odpověď je jasná, vždy po koupeli. Nehty jsou měkčí a poddajnější.

3. Dalším důležitým bodem je kůžička okolo nehtů. Nikdy kůžičku nestříhejte, protože pak to budete muset dělat pořád. Kůže okolo nehtů bude tvrdá, proto je lepší kůžičku zastrkávat pod nehtové lůžko.

4. Dopřejte svým nehtům hydrataci. Před lakováním nehtů nebo jinou úpravou je dobré použít olejíček nebo vazelínu pro vysušený nehet a jeho okolí. Skvělou volbou může být ricinový olej nebo makový olej, dále i mandlové máslo.

5. Pracujete často na zahrádce nebo umýváte nádobí? Pak je dobré používat ochranné rukavice. Gumové rukavice vás totiž ochrání před chemickými přísadami čisticích prostředků, které se hojně používají například v koupelnách.

6. Posledním důležitým bodem je správné pilování. Jen málokdo ví, že se nehty nepilují po koupeli, když jsou změklé. V tuhle chvíli se stříhají, nejdříve hodinu po koupeli můžete nehty zapilovat. Pilujte vždy v jednom směru a nepoužívejte na své přírodní nehty příliš tvrdé pilníky.

zdroj: pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram