dnes je 26.05.2020 a svátek má Filip

10. ročník Fashion Games 2014 má vítěze

Přidat na Seznam.cz
Divadlo Kalich ožilo módou v rámci 10. ročníku Feshion Games, mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů. Dne 18. 6. 2014 se zde konalo finále a Móda.cz u toho nesměla chybět.

Letošní Fashion Games 2014 se neslo v duchu hlavního tématu: Fashion: to be or not to be....

Finále 10. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů se uskutečnilo na prknech pražského divadla Kalich.

O první místo se ucházela celá řada studentů SOŠ, VOŠ a VŠ z České republiky i zahraničí mezi 17. a 26. rokem. Přihlášené kolekce mohly obsahovat maximálně 10 modelů, které dosud nebyly nikde žádným způsobem hodnoceny. Kolekce, které se dostaly do finále, vzaly dech i některým porotcům, nejen promyšlenou show!

V odborné porotě jako předsedkyně zasedla MgA Monika Drápalová, držitelka ocenění Módní designér roku 2013 a Czech Grand Design. Dále porotu tvořili stylista a módní návrhář Miroslav Bárta, módní návrhářka Karolína Otevřelová a šéfredaktorka našeho internetového magazínu Móda.cz Petra Žaludová. V porotě nechyběl ani módní návrhář Jaroš Česlav a Jaroslava Brabcová Pecharová.

 

Absolutní vítězkou Fashion Games 2014 se stala Natálie Nepovímová ze Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště, která získala pětidenní zájezd do Paříže na veletrh Prét á Porter.

Cenu poroty získala studentka z finského Tampere Milla Honkane.

Finále mezinárodní soutěže Fashion games provázel bohatý program módních přehlídek, během kterých se prezentovali studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní.

Jednou z doprovodných přehlídek byla zajímavá prezentace historických kostýmů a kloboučků, která je součástí projektu ESF.

V rámci projektu OPPA - ESF Inovace vzdělávacího programu VOŠ -  Kreativní ateliér vytvořili studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze 7  ve spolupráci s firmou Tonak kolekcí zajímavých pokrývek hlavy, které doplňovaly jejich modely inspirované přírodou. 

V rámci absolventských prací pod vedením MgA Evy Vontorové vytvořili studenti 10 modelů historických divadelních kostýmů, které zhotovili pro zámecké divadlo v Mnichově Hradišti. Tyto modely následně předali přímo na jevišti divadla Kalich samotnému kastelánovi Zámku Mnichovo Hradiště. Kostýmy jsou vytvořeny z materiálů firmy Kolovrat a jsou opravdu vydařené. Díky rafinovanému řasení a skrytému šněrování se dají „roztáhnout nebo stáhnout“ tak, že padnou každému aktérovi zámeckého divadla v rámci velikostí 36-42.

Zdroj: VOŠON-SPŠO a Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA FASHION GAMES 2014 VOŠON STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA MONIKA DRÁPALOVÁ ČESLAV JAROŠ MIROSLAV BÁRTA JAROSLAVA BRABCOVÁ PECHAROVÁ KOSTÝMY KLOBOUKY TONAK

Související články

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek