dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

10. ročník Fashion Games 2014 má vítěze

Přidat na Seznam.cz
Divadlo Kalich ožilo módou v rámci 10. ročníku Feshion Games, mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů. Dne 18. 6. 2014 se zde konalo finále a Móda.cz u toho nesměla chybět.

Letošní Fashion Games 2014 se neslo v duchu hlavního tématu: Fashion: to be or not to be....

Finále 10. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů se uskutečnilo na prknech pražského divadla Kalich.

O první místo se ucházela celá řada studentů SOŠ, VOŠ a VŠ z České republiky i zahraničí mezi 17. a 26. rokem. Přihlášené kolekce mohly obsahovat maximálně 10 modelů, které dosud nebyly nikde žádným způsobem hodnoceny. Kolekce, které se dostaly do finále, vzaly dech i některým porotcům, nejen promyšlenou show!

V odborné porotě jako předsedkyně zasedla MgA Monika Drápalová, držitelka ocenění Módní designér roku 2013 a Czech Grand Design. Dále porotu tvořili stylista a módní návrhář Miroslav Bárta, módní návrhářka Karolína Otevřelová a šéfredaktorka našeho internetového magazínu Móda.cz Petra Žaludová. V porotě nechyběl ani módní návrhář Jaroš Česlav a Jaroslava Brabcová Pecharová.

 

Absolutní vítězkou Fashion Games 2014 se stala Natálie Nepovímová ze Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště, která získala pětidenní zájezd do Paříže na veletrh Prét á Porter.

Cenu poroty získala studentka z finského Tampere Milla Honkane.

Finále mezinárodní soutěže Fashion games provázel bohatý program módních přehlídek, během kterých se prezentovali studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní.

Jednou z doprovodných přehlídek byla zajímavá prezentace historických kostýmů a kloboučků, která je součástí projektu ESF.

V rámci projektu OPPA - ESF Inovace vzdělávacího programu VOŠ -  Kreativní ateliér vytvořili studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze 7  ve spolupráci s firmou Tonak kolekcí zajímavých pokrývek hlavy, které doplňovaly jejich modely inspirované přírodou. 

V rámci absolventských prací pod vedením MgA Evy Vontorové vytvořili studenti 10 modelů historických divadelních kostýmů, které zhotovili pro zámecké divadlo v Mnichově Hradišti. Tyto modely následně předali přímo na jevišti divadla Kalich samotnému kastelánovi Zámku Mnichovo Hradiště. Kostýmy jsou vytvořeny z materiálů firmy Kolovrat a jsou opravdu vydařené. Díky rafinovanému řasení a skrytému šněrování se dají „roztáhnout nebo stáhnout“ tak, že padnou každému aktérovi zámeckého divadla v rámci velikostí 36-42.

Zdroj: VOŠON-SPŠO a Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA FASHION GAMES 2014 VOŠON STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA MONIKA DRÁPALOVÁ ČESLAV JAROŠ MIROSLAV BÁRTA JAROSLAVA BRABCOVÁ PECHAROVÁ KOSTÝMY KLOBOUKY TONAK

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek