dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

10. ročník Fashion Games 2014 má vítěze

Přidat na Seznam.cz
Divadlo Kalich ožilo módou v rámci 10. ročníku Feshion Games, mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů. Dne 18. 6. 2014 se zde konalo finále a Móda.cz u toho nesměla chybět.

Letošní Fashion Games 2014 se neslo v duchu hlavního tématu: Fashion: to be or not to be....

Finále 10. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky mladých módních návrhářů se uskutečnilo na prknech pražského divadla Kalich.

O první místo se ucházela celá řada studentů SOŠ, VOŠ a VŠ z České republiky i zahraničí mezi 17. a 26. rokem. Přihlášené kolekce mohly obsahovat maximálně 10 modelů, které dosud nebyly nikde žádným způsobem hodnoceny. Kolekce, které se dostaly do finále, vzaly dech i některým porotcům, nejen promyšlenou show!

V odborné porotě jako předsedkyně zasedla MgA Monika Drápalová, držitelka ocenění Módní designér roku 2013 a Czech Grand Design. Dále porotu tvořili stylista a módní návrhář Miroslav Bárta, módní návrhářka Karolína Otevřelová a šéfredaktorka našeho internetového magazínu Móda.cz Petra Žaludová. V porotě nechyběl ani módní návrhář Jaroš Česlav a Jaroslava Brabcová Pecharová.

 

Absolutní vítězkou Fashion Games 2014 se stala Natálie Nepovímová ze Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště, která získala pětidenní zájezd do Paříže na veletrh Prét á Porter.

Cenu poroty získala studentka z finského Tampere Milla Honkane.

Finále mezinárodní soutěže Fashion games provázel bohatý program módních přehlídek, během kterých se prezentovali studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní.

Jednou z doprovodných přehlídek byla zajímavá prezentace historických kostýmů a kloboučků, která je součástí projektu ESF.

V rámci projektu OPPA - ESF Inovace vzdělávacího programu VOŠ -  Kreativní ateliér vytvořili studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze 7  ve spolupráci s firmou Tonak kolekcí zajímavých pokrývek hlavy, které doplňovaly jejich modely inspirované přírodou. 

V rámci absolventských prací pod vedením MgA Evy Vontorové vytvořili studenti 10 modelů historických divadelních kostýmů, které zhotovili pro zámecké divadlo v Mnichově Hradišti. Tyto modely následně předali přímo na jevišti divadla Kalich samotnému kastelánovi Zámku Mnichovo Hradiště. Kostýmy jsou vytvořeny z materiálů firmy Kolovrat a jsou opravdu vydařené. Díky rafinovanému řasení a skrytému šněrování se dají „roztáhnout nebo stáhnout“ tak, že padnou každému aktérovi zámeckého divadla v rámci velikostí 36-42.

Zdroj: VOŠON-SPŠO a Móda.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA FASHION GAMES 2014 VOŠON STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA MONIKA DRÁPALOVÁ ČESLAV JAROŠ MIROSLAV BÁRTA JAROSLAVA BRABCOVÁ PECHAROVÁ KOSTÝMY KLOBOUKY TONAK

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek