dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

3D tisku v Módě a poprvé v Čechách

Přidat na Seznam.cz
Poprvé v České republice prezentace technologie 3D tisku v Módě! Už není nutné jezdit pro nejnovější trendy do New Yorku.

“Tvoříme vztah mezi módou a 3d tiskem, posouváme mezníky,” - toto je motto skupiny módních návrhářů a 3D technologů, kteří se spojili v projektu fashionstl.cz

Tím se nastartovala spolupráce na společném módním konceptu, jež umožní veřejnosti nahlédnout za hranice tradičního přístupu v módní tvorbě a podpoří rozšířit tvůrčí myšlení autora i diváka, a to poprvé již 3.října 2015 při příležitosti módní performance v rámci pražské podzimní designové exhibice 2015 v La Fabrice v Praze Holešovicích.

Projekt je zaměřen na inovativní módní tvůrce, designéry a konstruktéry, kteří se nebojí nahlédnout za hranice možného, známého a očekávaného. Cílem projektu je vytvořit na české scéně platformu pro setkávání módy a nových, stále se vyvíjejících technologií 3d tisku.

„V rámci módní performance představíme odborné i laické veřejnosti tvorbu módních tvůrců v nové dimenzi formou komponované audiovizuální show,"  sdělila Olo Křížová (Czech Fashion Council), vedoucí projektu za kreativní módní sféru.

V rámci projektu Paralelní Polis se buduje zázemí pro nové technologické odvětví v módě, které chce dokázat, že spoluprací designérů a konstruktérů mohou vznikat originální a jedinečné módní kolekce i v Čechách.

 

Zdroj: czechfashioncouncil.com, fashion-stl.cz

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN MÓDNÍ NÁVRHÁŘI 3D TISK CZECH FASHION COUNCIL OLO KŘÍŽOVÁ

Související články

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Kolekce Max Mara Pre-fall 2020 inspirovaná průkopnicí rocku Debbie Harry

Debbie Harry, zpěvačka, která změnila americký rock, se stala inspirací pro novou kolekci Max Mara pre-fall. Inspiroval se jí návrhář a kreativní ředitel značky Ian Griffith.

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Zajímavosti o značce: Gucci

Když míníme vysokou módu, značka Gucci je jednou z neodmyslitelných částí tohoto nablyštěného světa. Jak se taková legendární ikona zrodila? Kdo stojí za jejím úspěchem?

Celý článek