dnes je 05.07.2022

8 nejznámějších plus size modelek světa, které můžete sledovat na Instagramu

Přidat na Seznam.cz
Ženy se zdravým sebevědomím a postojem ke svému tělu, které se zároveň vymykají klasickým standardům krásy. Svět plus size módy dohání zbytek průmyslu a stále víc značek rozšiřuje své velikostní řady. V kampaních i na přehlídkových molech vidíme stále více těchto korpulentních žen.

zdroj: pexels/anetalusina

Trávíme spoustu času na sociálních sítích a sledujeme dokonalé instagramové profily ještě dokonalejších lidí. Zapomínáme však, že za těmito fotkami jsou skuteční lidé, se stejnými problémy i nedokonalostmi, jaké máme my všichni. Můžete se zaměřit na inspirativní a pozitivní účty, které vám něco přinášejí. A tím mohou být právě modelky plus size, které se nebojí ukázat své pravé tělo. Pravděpodobně jste slyšeli o Ashley Graham a Tess Holliday, které se proslavily v módním světě v celosvětových kampaních.

Tess Holliday

Od malička toužila být modelkou, však neúspěšně. To se změnilo, když agentura MiLK Model Management zjistila, že Tess má na Instagramu více než 625 tisíc fanoušků. Na internetu založila hnutí pojmenované #effyourbeautystandards, které podporuje ženy, jež se netrápí svou postavou. Vyzývá také ostatní korpulentní ženy, ať se nebojí vystavovat křivky svého těla.

zdroj: instagram/tessholliday

Ashley Graham

Jako jedna z nejznámějších plus size modelek s křivkami vydláždila cestu k větší inkluzivitě a tělesné rozmanitosti v módním průmyslu, čímž dala ostatním možnost prosadit se a obecně milovat své tělo.

Iskra Lawrence

Britská modelka se rychle proslavila v módním průmyslu poté, co si ji americký Eagle vybral jako jednu ze svých modelek. Také se zviditelnila propagací pozitivity těla na svých sociálních sítích a nulové retuše fotek.

Jada Sezer

Jada je inspirací pro všechny ženy, které mají velikost podprsenky G a myslely si, že nemohou běhat. V roce 2018 uběhla londýnský maraton jen ve spodním prádle, aby dokázala, že fitness se dá dělat ve všech velikostech.

zdroj: instagram/jadasezer

Precious Lee

Nejenže je první afroamerickou modelkou s křivkami, která se objevila na stránkách amerického Vogue, ale je také zastánkyní velikostní i rasové rozmanitosti. Zahrála si také po boku známých hvězd, jako jsou Rihanna, Lizzo a Bella Hadid.

Barbie Ferreira

Barbie nejspíš znáte díky roli Kat Hernandezové ve filmu Euphoria, ale je také brazilsko-americkou herečkou a modelkou. Pracovala jako modelka pro značky Aerie, Adidas, Asos, Forever 21, H&M, Missguided a Target.

Saffi Karina

Je podnikatelkou a velkou zastánkyní toho, aby se na přehlídkovém mole objevovaly různé tvary těla, ale také etnické skupiny. Slavná britská modelka Saffi spolupracuje se známými značkami, jako je AFSP NYC.

Diana Veras

Afro-latin Američanka zastupuje dospívající dívky, které se dříve v kampaních pro vysokou módu neobjevovaly. Dianu Veras téměř vždy najdete s náhrdelníkem "feministka", teniskami na nohou a overalem.

zdroj: instagram/mynamesdiana

Přidat na Seznam.cz
PLUS SIZE PLUS SIZE MODELKY XL VELIKOST MODELKY SVĚTA XXL MODA

Související články

Plus size mužští modelové, kteří inspirují ke stylovému oblékání

Pozitivní přístup ke svému tělu ve spojitosti s plus size velikostmi se netýká jenom žen. Tito muži s nadměrnými velikostmi inspirují pomocí svých instagramových účtů tisíce dalších.

Celý článek

O plus size módu je stále větší zájem aneb trendy pro ženy s křivkami

V posledních letech se svět módy stal mnohem otevřenější a dostupnější, jelikož značky rozšiřují své řady oblečení. A že už bylo opravdu na čase! Jaké trendy jsou letos nejvíc v kurzu a co sluší ženám s větší konfekční velikostí XL? To vše se dozvíte v dnešním článku. Načerpejte s námi inspiraci.

Celý článek

Trendy outfity do kanceláře pro ženy s křivkami až vám skončí home office

Jako žena s plnějšími křivkami mám občas pocit, že nás konfekční móda chce navléknout do barevných pytlů. Na trhu je nedostatek elegance a originality, a to především u business oblečení. Proto se naše redakce zaměřila na originální tipy právě pro vás.

Celý článek

Nízké, vysoké nebo po kolena: jaké zimní boty se lichotí postavě s křivkami?

Různé typy postav vyžadují různé styly a typy outfitů. A ne jinak tomu je u bot. V tomto článku se podíváme na zimní obuv, která sedne dámám s křivkami a poradíme, jaké outfity si letos pořídit do zimního šatníku.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek

Mužští plus size modelové dobývají módní mola

Svět si pomalu zvyká na plus size modelky. Ty rozhodně dnes již nejsou žádnou raritou. Jaké jsou však příležitosti pro plus size modely a je společnost připravena i na tento trend?

Celý článek

Revoluce v dámských plavkách - tyhle plavky sednou každé ženě!

Pro některé z nás je občas nakupování plavek na letní dovolenou noční můrou. Nová značka KITTY & VIBE však přišla s revolučními plavkami, které sednou ženám všech tvarů a velikostí.

Celý článek