dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Přidat na Seznam.cz
Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

foto: Getty images

Adidas ukončil svůj obchodní vztah s Kanyem Westem – nyní známým jako Ye – poté, co učinil sérii veřejných prohlášení o nadřazenosti bílé rasy a antisemitismu. Značka Adidas začala s umělcem spolupracovat v roce 2013 a od té doby se snažili společně vybudovat velmi úspěšné řady tenisek, které v mnoha ohledech definovaly desetiletí v kultuře tenisek Adidas x Yeezy.

V prohlášení zveřejněném v úterý, kdy uplynulo několik týdnů od problematických komentářů umělce, společnost uvedla, že ukončuje podnikání ve spolupráci značek Adidas x Yeezy. Partnerství údajně přineslo společnosti Adidas miliardy a představovalo podstatnou část jejího podnikání, což je důvod spekulací, proč společnosti trvalo tak dlouho, než podnikla dané kroky až teď, nebo proč neučinila jakékoliv prohlášení k této záležitosti už dříve.

„Adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů. Yeovy nedávné komentáře a činy byly nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušují firemní hodnoty diverzity a začlenění, vzájemného respektu a spravedlnosti," uvedla společnost prostřednictvím oficiálního prohlášení.

Konec partnerství zahrnuje zastavení výroby produktů značky Yeezy a ukončení všech plateb Ye a jeho společnosti. Značka Adidas sdělí více informací o tomto rozhodnutí až během zveřejnění výsledků za 3. čtvrtletí, a to 9. listopadu. Tímto krokem se Adidas připojuje k rostoucímu seznamu lidí, organizací a společností, které přerušují vztahy s Ye kvůli jeho nejnovějším vyjádřením. Od umělce se již distancovaly i velké módní domy jako Balenciaga, Gap či časopis Vogue, jak uvedl magazín Fashionista.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ADIDAS KANYE WEST YEEZE ADIDAS X YEEZE

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek

Black Friday 2022 – jaké slevy na Eobuv.cz hledat?

Jestliže si chcete nakoupit kvalitní a trendy obuv nebo módní doplňky ve slevě, koukněte se do 27.11. i na e-shop Eobuv.cz. Na tzv. černý pátek tu nakoupíte zboží ve výrazných slevách. Nákupem z domu tak ušetříte nejen váš čas, ale i peníze.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek