dnes je 05.08.2021 a svátek má Kristián

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Přidat na Seznam.cz
Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Co stojí za prací osobní stylistky Alžběty Mátyásové, co přesně radí lidem a jaké nedostatky vnímá na oblékání žen a mužů? Na to vše a mnohem více jsme se zeptali...

Jste osobní stylistkou. Kdybyste měla v pár slovech popsat, co je hlavní náplní Vaší práce, jaká slova byste použila?    

Učím klienty, jak sladit vizáž a oblečení do přirozeného estetického celku v souladu s jejich osobností, životním stylem a pracovním postavením a tím podtrhnout jejich přednosti.

Jakou chybu či nedostatek nejčastěji nacházíte v šatníku žen a mužů?

Bohužel právě sportovní oblečení je častou a někdy jedinou výbavou pracovního i osobního šatníku mnoha mužů i žen. Právě Češi jsou proslulí tím, že si potrpí na praktičnost a pohodlí a módní stránku neřeší. Trekové boty a lyžařskou bundu však doporučuji schovat pouze na hory. Dalším nedostatkem je nakupování věcí, které pak nenosí a leží v šatníku, protože je nemají s čím kombinovat.

Když si se svým šatníkem nevím rady, je vhodné se s osobním stylistou setkat, i když nemám v plánu žádné oficiální události?

Osobní stylista je opravdu pro každého, kdo má pocit, že potřebuje radu odborníka a rád by učinil efektivní a dlouhodobé rozhodnutí v oblasti svého módního stylu. Ale taky pro každého, kdo chce na sobě pracovat opravdu komplexně. Jaroslav Ježek to vystihl naprosto přesně ve své písni „Šaty dělaj člověka“.

Co na lidech vnímáte zejména, pokud se jim snažíte najít jejich osobitý styl?

Zajímá mě jejich životní styl, osobnost, pracovní zaměření, a hlavně co je přesně vedlo k tomu, aby vyhledali mé služby. Většinou je to nějaká významná životní změna, ale často i pocit, že potřebují najít a oživit svůj styl, nejsou spokojeni se svým zevnějškem a chtějí se prostě jenom cítit dobře. Často mě oslovují klienti s tím, že si vybírají stále stejné barvy a střihy, neumí správně nakupovat a nakupování je pro ně nutné zlo. Důležité je stanovit si jakého cíle chceme dosáhnout.

Kolik času vezme taková proměna šatníku s osobním stylistou?

Vše závisí od velikosti šatníku klientky/klienta. Můžou to být 3 hodiny ale i 5 hodin. Pokud se vám zdá, že je to příliš dlouhé, nenechte se mýlit. Vzhledem k tomu, že tento “refresh” je třeba udělat pořádně, je to tak akorát.

Jsou všeobecně tyto služby nákladné, nebo si je mohou dovolit prakticky všichni?

Tady často narážím na předsudek, že takovou službu si nemůže dovolit každý. Je to ale podobné jako s jakoukoliv jinou službou. Pokud potřebujete zařídit interiér bytu nebo domu, také si většinou najmete odborníka. Pro většinu lidí není problém pořídit si nový iPhone, i když jeho cena je nadhodnocena a za rok bude v prodeji další model z novými funkcemi za vyšší cenu. Tím chci říct, že tato služba je dostupná opravdu pro každého. Je škoda, že móda je často vnímána jako něco povrchního. Ale pravda je taková, že vypovídá o naší povaze víc, než si většina z nás vůbec dokáže připustit. U člověka, který do svého oblečení ročně investuje zhruba 50 tisíc Kč a následně polovinu věcí nenosí z různých důvodů, například protože se v nich necítí dobře, je investice 5 tisíc Kč do mých služeb výborná investice, která se mu vrátí již v prvním roce. A taková investice se rozhodně vyplatí. Jako bonus si takový člověk odnáší navíc nárůst sebevědomí a pocit vnitřní spokojenosti a rovnováhy.

Když za Vámi půjdu poprvé, co bych měla mít s sebou, nebo bych měla vědět?

Potřebujete jen odhodlání, že chcete se sebou něco dělat. Dozvíte se také, jak probíhá spolupráce klient versus stylista, abychom docílili ideálního výsledku. Ráda zodpovím vaše dotazy a navrhnu ideální řešení.

foto: archiv Alžběta Mátyásová

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE NÁKUPY A OBCHOD ZE SPOLEČNOSTI ALŽBĚTA MÁTYÁSOVÁ OSOBNÍ STYLISTA STYLING

Související články

Tanec, procházka města i plavba na parníku jsou skromným výčtem v bohatém programu Festivalu Open House Praha 2021

Festival Open House Praha není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celou řadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021.

Celý článek

Z dračice k rodinnému životu! Alice Bendová myslí více na teplo domova

Sympatická česká herečka a moderátorka Alice Bendová si rozhodně umí užívat života!

Celý článek

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Vařte zdravě a chutně s multifunkční horkovzdušnou fritézou 9v1

Multifunkční kuchyňské pomocníky, kteří nám šetří nejen čas, ale také místo v kuchyni, v dnešní uspěchané době zejména oceníme. S horkovzdušnou fritézou 9v1 bude vaření opravdový zážitek pro začátečníka i ostříleného kuchaře.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek