dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Přidat na Seznam.cz
Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Co stojí za prací osobní stylistky Alžběty Mátyásové, co přesně radí lidem a jaké nedostatky vnímá na oblékání žen a mužů? Na to vše a mnohem více jsme se zeptali...

Jste osobní stylistkou. Kdybyste měla v pár slovech popsat, co je hlavní náplní Vaší práce, jaká slova byste použila?    

Učím klienty, jak sladit vizáž a oblečení do přirozeného estetického celku v souladu s jejich osobností, životním stylem a pracovním postavením a tím podtrhnout jejich přednosti.

Jakou chybu či nedostatek nejčastěji nacházíte v šatníku žen a mužů?

Bohužel právě sportovní oblečení je častou a někdy jedinou výbavou pracovního i osobního šatníku mnoha mužů i žen. Právě Češi jsou proslulí tím, že si potrpí na praktičnost a pohodlí a módní stránku neřeší. Trekové boty a lyžařskou bundu však doporučuji schovat pouze na hory. Dalším nedostatkem je nakupování věcí, které pak nenosí a leží v šatníku, protože je nemají s čím kombinovat.

Když si se svým šatníkem nevím rady, je vhodné se s osobním stylistou setkat, i když nemám v plánu žádné oficiální události?

Osobní stylista je opravdu pro každého, kdo má pocit, že potřebuje radu odborníka a rád by učinil efektivní a dlouhodobé rozhodnutí v oblasti svého módního stylu. Ale taky pro každého, kdo chce na sobě pracovat opravdu komplexně. Jaroslav Ježek to vystihl naprosto přesně ve své písni „Šaty dělaj člověka“.

Co na lidech vnímáte zejména, pokud se jim snažíte najít jejich osobitý styl?

Zajímá mě jejich životní styl, osobnost, pracovní zaměření, a hlavně co je přesně vedlo k tomu, aby vyhledali mé služby. Většinou je to nějaká významná životní změna, ale často i pocit, že potřebují najít a oživit svůj styl, nejsou spokojeni se svým zevnějškem a chtějí se prostě jenom cítit dobře. Často mě oslovují klienti s tím, že si vybírají stále stejné barvy a střihy, neumí správně nakupovat a nakupování je pro ně nutné zlo. Důležité je stanovit si jakého cíle chceme dosáhnout.

Kolik času vezme taková proměna šatníku s osobním stylistou?

Vše závisí od velikosti šatníku klientky/klienta. Můžou to být 3 hodiny ale i 5 hodin. Pokud se vám zdá, že je to příliš dlouhé, nenechte se mýlit. Vzhledem k tomu, že tento “refresh” je třeba udělat pořádně, je to tak akorát.

Jsou všeobecně tyto služby nákladné, nebo si je mohou dovolit prakticky všichni?

Tady často narážím na předsudek, že takovou službu si nemůže dovolit každý. Je to ale podobné jako s jakoukoliv jinou službou. Pokud potřebujete zařídit interiér bytu nebo domu, také si většinou najmete odborníka. Pro většinu lidí není problém pořídit si nový iPhone, i když jeho cena je nadhodnocena a za rok bude v prodeji další model z novými funkcemi za vyšší cenu. Tím chci říct, že tato služba je dostupná opravdu pro každého. Je škoda, že móda je často vnímána jako něco povrchního. Ale pravda je taková, že vypovídá o naší povaze víc, než si většina z nás vůbec dokáže připustit. U člověka, který do svého oblečení ročně investuje zhruba 50 tisíc Kč a následně polovinu věcí nenosí z různých důvodů, například protože se v nich necítí dobře, je investice 5 tisíc Kč do mých služeb výborná investice, která se mu vrátí již v prvním roce. A taková investice se rozhodně vyplatí. Jako bonus si takový člověk odnáší navíc nárůst sebevědomí a pocit vnitřní spokojenosti a rovnováhy.

Když za Vámi půjdu poprvé, co bych měla mít s sebou, nebo bych měla vědět?

Potřebujete jen odhodlání, že chcete se sebou něco dělat. Dozvíte se také, jak probíhá spolupráce klient versus stylista, abychom docílili ideálního výsledku. Ráda zodpovím vaše dotazy a navrhnu ideální řešení.

foto: archiv Alžběta Mátyásová

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE NÁKUPY A OBCHOD ZE SPOLEČNOSTI ALŽBĚTA MÁTYÁSOVÁ OSOBNÍ STYLISTA STYLING

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Vždy šik! Doma, na dovolené i o Vánocích

Francouzské napařovače SteamOne jsou lehké, ergonomické a především výkonné. A Francouzi ví, proč jsou jedničkou v úpravě oděvů párou, vždyť právě Francie je matka módy.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek

Podzimní dekorace? Inspiraci hledejte v přírodě

Dnešní děti rozhodně netráví tolik času v přírodě, jako tomu bylo v generaci jejich rodičů. Zatímco ti běhali venku, šplhali po stromech nebo rozbíjeli sousedům okna fotbalovým míčem, dnešní generace dětí se zdržuje spíše doma. Proto by stálo za to připomenout jim, že příroda může být zajímavější, než surfování po internetu. A podzim k pobytu venku vyloženě vybízí.

Celý článek

Nemáte rádi překvapení? Pošlete Ježíškovi nápovědu a najděte pod stromečkem to, co si skutečně přejete

Vánoce klepou na dveře! Vybíráte dárky pro své blízké nebo jste dostali za úkol vybrat třpytivou pozornost pro vás samotné? Poradíme vám, po čem sáhnout. Právě šperky jsou nesmrtelnými dárky, kterými potěšíte malé slečny i ženy.

Celý článek

Staňte se nejúspěšnějším Ježíškem letošních Vánoc!

Vánoce se neodkladně blíží a s nimi i každoroční rozhodování, co komu pod stromeček. Letos pro vás máme řešení v podobě produktů značky WMF, které potěší jak babičky, rodiče, tak i přátele a známé.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek