dnes je 06.04.2020 a svátek má Vendula

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Přidat na Seznam.cz
Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Co stojí za prací osobní stylistky Alžběty Mátyásové, co přesně radí lidem a jaké nedostatky vnímá na oblékání žen a mužů? Na to vše a mnohem více jsme se zeptali...

Jste osobní stylistkou. Kdybyste měla v pár slovech popsat, co je hlavní náplní Vaší práce, jaká slova byste použila?    

Učím klienty, jak sladit vizáž a oblečení do přirozeného estetického celku v souladu s jejich osobností, životním stylem a pracovním postavením a tím podtrhnout jejich přednosti.

Jakou chybu či nedostatek nejčastěji nacházíte v šatníku žen a mužů?

Bohužel právě sportovní oblečení je častou a někdy jedinou výbavou pracovního i osobního šatníku mnoha mužů i žen. Právě Češi jsou proslulí tím, že si potrpí na praktičnost a pohodlí a módní stránku neřeší. Trekové boty a lyžařskou bundu však doporučuji schovat pouze na hory. Dalším nedostatkem je nakupování věcí, které pak nenosí a leží v šatníku, protože je nemají s čím kombinovat.

Když si se svým šatníkem nevím rady, je vhodné se s osobním stylistou setkat, i když nemám v plánu žádné oficiální události?

Osobní stylista je opravdu pro každého, kdo má pocit, že potřebuje radu odborníka a rád by učinil efektivní a dlouhodobé rozhodnutí v oblasti svého módního stylu. Ale taky pro každého, kdo chce na sobě pracovat opravdu komplexně. Jaroslav Ježek to vystihl naprosto přesně ve své písni „Šaty dělaj člověka“.

Co na lidech vnímáte zejména, pokud se jim snažíte najít jejich osobitý styl?

Zajímá mě jejich životní styl, osobnost, pracovní zaměření, a hlavně co je přesně vedlo k tomu, aby vyhledali mé služby. Většinou je to nějaká významná životní změna, ale často i pocit, že potřebují najít a oživit svůj styl, nejsou spokojeni se svým zevnějškem a chtějí se prostě jenom cítit dobře. Často mě oslovují klienti s tím, že si vybírají stále stejné barvy a střihy, neumí správně nakupovat a nakupování je pro ně nutné zlo. Důležité je stanovit si jakého cíle chceme dosáhnout.

Kolik času vezme taková proměna šatníku s osobním stylistou?

Vše závisí od velikosti šatníku klientky/klienta. Můžou to být 3 hodiny ale i 5 hodin. Pokud se vám zdá, že je to příliš dlouhé, nenechte se mýlit. Vzhledem k tomu, že tento “refresh” je třeba udělat pořádně, je to tak akorát.

Jsou všeobecně tyto služby nákladné, nebo si je mohou dovolit prakticky všichni?

Tady často narážím na předsudek, že takovou službu si nemůže dovolit každý. Je to ale podobné jako s jakoukoliv jinou službou. Pokud potřebujete zařídit interiér bytu nebo domu, také si většinou najmete odborníka. Pro většinu lidí není problém pořídit si nový iPhone, i když jeho cena je nadhodnocena a za rok bude v prodeji další model z novými funkcemi za vyšší cenu. Tím chci říct, že tato služba je dostupná opravdu pro každého. Je škoda, že móda je často vnímána jako něco povrchního. Ale pravda je taková, že vypovídá o naší povaze víc, než si většina z nás vůbec dokáže připustit. U člověka, který do svého oblečení ročně investuje zhruba 50 tisíc Kč a následně polovinu věcí nenosí z různých důvodů, například protože se v nich necítí dobře, je investice 5 tisíc Kč do mých služeb výborná investice, která se mu vrátí již v prvním roce. A taková investice se rozhodně vyplatí. Jako bonus si takový člověk odnáší navíc nárůst sebevědomí a pocit vnitřní spokojenosti a rovnováhy.

Když za Vámi půjdu poprvé, co bych měla mít s sebou, nebo bych měla vědět?

Potřebujete jen odhodlání, že chcete se sebou něco dělat. Dozvíte se také, jak probíhá spolupráce klient versus stylista, abychom docílili ideálního výsledku. Ráda zodpovím vaše dotazy a navrhnu ideální řešení.

foto: archiv Alžběta Mátyásová

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE NÁKUPY A OBCHOD ZE SPOLEČNOSTI ALŽBĚTA MÁTYÁSOVÁ OSOBNÍ STYLISTA STYLING

Související články

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek