dnes je 30.11.2022 a svátek má Ondřej

Barva roku 2022 definuje další aktuální sezónu a podporuje kreativitu i sebevědomí

Přidat na Seznam.cz
Jako každý rok společnost Pantone vyhlásí barvu roku. Jde o konkrétní odstín, který bude symbolizovat celý nadcházející rok společensky, kulturně tak i v každodenním životě. O jakou barvu se jedná?

zdroj: pantone

Nejočekávanější novinkou z módního průmyslu je oznámení firmy Pantone Color Institute, které v následujícím roce bude udávat trendy. Tentokrát vybrali odstín modrofialové, kterou pojmenovali Very Peri. Pod číslem PANTONE 17-3938 Very Peri, fialová barva inspirovaná květinou barvínku – rostliny, které se dříve říkalo brčál.

Barva, která dodává sebevědomí

Veri Peri je modrofialová s podtónem červené. V Pantone je to podle nich nejveselejší a nejteplejší z modrých tónů, podporuje kreativitu, novotu, dodává sebevědomí a přináší sílu.

zdroj: pantone

zdroj: filofax

Je symbolem globálního ducha proměny, kterou procházíme. V době, kdy se dostáváme z intenzivního období izolace, se mění naše představy i standardy a náš fyzický a digitální život se nově spojuje.

zdroj: pantone

"Barva roku Pantone odráží to, co se odehrává v naší globální kultuře, a vyjadřuje, co lidé hledají, na co může barva odpovědět," dodává Laurie Pressmanová, viceprezidentka Pantone Color Institute.

zdroj: westwing, 549 Kč

Proces vybírání té správné barvy roku není jednoduchý. Musí se pečlivě zvážit všechny trendy a pročesat módní svět. Pantone již 23 let ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako obalů a grafického designu různých výrobků.

zdroj: aboutyou/mango, 1299 Kč

 

zdroj: reserved, 649 Kč

"Vytvoření nové barvy poprvé v historii našeho vzdělávacího barevného programu Pantone Color of the Year odráží globální inovace a transformace, ke kterým dochází. Vzhledem k tomu, že společnost stále uznává barvy jako rozhodující formu komunikace a způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky i emoce, zaujmout a propojit, komplexnost tohoto nového modrého odstínu s příměsí červené a fialové zdůrazňuje rozsáhlé možnosti, které před námi leží." Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone.

zdroj: pantone

Přidat na Seznam.cz
BARVA ROKU BARVA ROKU 2022 PANTONE FIALOVÁ VERI PERI BARVA

Související články

Jaké jsou módní trendy pro nový rok 2022

Fashion trendy na letošní módní sezónu jsou už známé. Jaké barvy, materiály a styly budou v kurzu? A na co se můžete těšit v tomto roce? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Barvou roku 2021 jsou dva odstíny vyjadřující kombinaci štěstí, odvahy a naděje

Není to poprvé, kdy odborníci z Pantone Color Institute zvolili dva odstíny pro jeden rok, není to však úplně tradiční. Rok 2021 budou symbolizovat barvy praktické a pevné, stejně jako hřejivé a optimistické. Věříme, že nám přinesou sílu a pozitivní zprávy.

Celý článek

Módní inspirace: Jak nosit barvu roku 2020

Barva roku 2020 je pro většinu z nás barvou, kterou máme přirozeně rádi. A tak ji často i přirozeně zařazujeme do svého šatníku. Pokud u vás doma klasická modrá chybí, je nejvyšší čas se do ní zamilovat…

 

Celý článek

Letošní barvy Vánoc

Vánoce jsou už téměř za dveřmi. To, jestli budou na sněhu, nebo blátě, nevíme, ale víme, jaké barvy frčí. Na jaké novinky se můžete těšit aneb jaké trendy ovládnou letošní Vánoce?

Celý článek

Slovensko má první prezidentku v historii: Zuzana Čaputová má styl

Je to přelom historie. Na Slovensku byla o víkendu zvolena prezidentkou republiky Zuzana Čaputová. Přináší do slovenské politiky nejen obrození v genderové oblasti, ale také nový vítr liberální proevropské politiky. S sebou bere i svůj šatník.

Celý článek

Nejdramatičtější vlasové proměny hvězd od 90. let až po teď

Slavné ženy někdy změní své vlasy tak, že se z nich zrodí nová hvězda k nepoznání. Které účesy už skoro 30 let ovlivňují vkus zbytku světa? Pokud přemýšlíte o změně účesu, tak jste tu správně. 

Celý článek

Barvou roku 2019 je korálová

Bude pro nadcházející sezonu hitem korálová? Experti tvrdí, že ano! Konkrétně je to barva Pantone 16-1546 Living Coral.

Celý článek

PANTONE Color Institute mění svou barevnou předpověď

PANTONE Color Institute každoročně vyhlašuje paletu jarních barev a ani letošek nebyl výjimkou. Proč ale v průběhu jara došlo k razantním změnám? Šlápnul PANTONE ve svém výběru vedle?

Celý článek