dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Přidat na Seznam.cz
Blanka Matragi slaví 35. výročí v branži velkolepou show a dechberoucí kolekcí Elements, která je postavená na kráse, síle a nepřemožitelnosti čtyřech základních živlů. 

Bez vzduchu, vody, země a ohně by na světě nic nebylo. Proto na ně Blanka Matragi odkazuje ve své poslední kolekci Elements a vrací se ke kořenům. Show, kterou si na pátek se symbolickým datem 11. 11. 2016 přichystala, byla doplněná o zajímavé vizuální efekty a atmosféra byla jedinečná. V kolekci úspěšná česká návrhářka skloubila nejnovější technologie výroby materiálu, čímž publiku dokazuje, že neumí navrhovat jen princeznovské šaty, ale její um sahá mnohem hlouběji. Na módní přehlídku byl dokonce stanoven i dress code - black tie, který od žen požaduje delší sukni, nejlépe až na zem a od mužů oblek spolu s bílou košilí a motýlkem. 

Magazín Móda.cz dělal se samotnou Blankou Matragi exkluzivní rozhovor o nové kolekci, který jsme vám zprostředkovali již před několika týdny. Návrhářka v něm vysvětluje inspiraci pro čtyři živly, výběr data velké galashow i bakstage informace o tom, jak příprava celé kolekce, která čítá rovnou stovku modelů, probíhala a kolik kreativců se na ni podílelo. 

Redakci Móda.cz nejvíce nadchnul element vody, který dokonale doplňovala projekce na plátnech v sále. Více jak třicítka modelek se dokázala vcítit do rolí těchto nespoutaných živlů a přehlídka prožívala tak skvěle, že publikum nakonec tleskalo ve stoje. Návrhářka byla naprosto zaskočená a dojatá dlouhými ovacemi, spoustu květin a přítomní jí upřímným potleskem připomněli, že svou práci dělá skvěle a že kolekce, která stála tolik úsilí, času a nápadů se opravdu podařila. ELEMENTS Blanky Matragi uchvátilo. Bez debat.  

Blanka Matragi se mimo jiné v poslední době podílela také na přípravě České Miss, pro jejíž finalistky navrhla večerní róby. Její práci si můžete připomenout na videu. 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA BLANKA MATRAGI ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ELEMENTS ČTYŘI ŽIVLY DÁMSKÉ ŠATY OBECNÍ DŮM

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek