dnes je 31.10.2020 a svátek má Štěpánka

Blanka Matragi slaví 35. výročí formou galashow a Móda.cz u toho nechybí

Přidat na Seznam.cz
Blanka Matragi slaví 35. výročí v branži velkolepou show a dechberoucí kolekcí Elements, která je postavená na kráse, síle a nepřemožitelnosti čtyřech základních živlů. 

Bez vzduchu, vody, země a ohně by na světě nic nebylo. Proto na ně Blanka Matragi odkazuje ve své poslední kolekci Elements a vrací se ke kořenům. Show, kterou si na pátek se symbolickým datem 11. 11. 2016 přichystala, byla doplněná o zajímavé vizuální efekty a atmosféra byla jedinečná. V kolekci úspěšná česká návrhářka skloubila nejnovější technologie výroby materiálu, čímž publiku dokazuje, že neumí navrhovat jen princeznovské šaty, ale její um sahá mnohem hlouběji. Na módní přehlídku byl dokonce stanoven i dress code - black tie, který od žen požaduje delší sukni, nejlépe až na zem a od mužů oblek spolu s bílou košilí a motýlkem. 

Magazín Móda.cz dělal se samotnou Blankou Matragi exkluzivní rozhovor o nové kolekci, který jsme vám zprostředkovali již před několika týdny. Návrhářka v něm vysvětluje inspiraci pro čtyři živly, výběr data velké galashow i bakstage informace o tom, jak příprava celé kolekce, která čítá rovnou stovku modelů, probíhala a kolik kreativců se na ni podílelo. 

Redakci Móda.cz nejvíce nadchnul element vody, který dokonale doplňovala projekce na plátnech v sále. Více jak třicítka modelek se dokázala vcítit do rolí těchto nespoutaných živlů a přehlídka prožívala tak skvěle, že publikum nakonec tleskalo ve stoje. Návrhářka byla naprosto zaskočená a dojatá dlouhými ovacemi, spoustu květin a přítomní jí upřímným potleskem připomněli, že svou práci dělá skvěle a že kolekce, která stála tolik úsilí, času a nápadů se opravdu podařila. ELEMENTS Blanky Matragi uchvátilo. Bez debat.  

Blanka Matragi se mimo jiné v poslední době podílela také na přípravě České Miss, pro jejíž finalistky navrhla večerní róby. Její práci si můžete připomenout na videu. 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA BLANKA MATRAGI ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ELEMENTS ČTYŘI ŽIVLY DÁMSKÉ ŠATY OBECNÍ DŮM

Související články

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

PUMA PODPORUJE NADĚJNÉ UMĚLCE. JAK VYPADÁ NOVÁ KOLABORACE S JANEM BICANEM?

My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA. Tak se jmenuje nová kolekce mikin sportovní značky PUMA, která vznikla ve spolupráci s českým umělcem a kreativcem Janem Bicanem.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek