dnes je 12.08.2020 a svátek má Klára

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Camden market se skládá z několika různých menších trhů. Ten nejstarší je Inverness Street Market, kde prodávají místní obyvatelé jídlo. Dalším je Camden Lock Market, který se pyšní především uměleckými předměty, bižuterií a oblečením. O kousek dál je Stables Market, největší trh, tvořený několika budovami, které byly původně stáje. Ty teď nahradily second hand obchody, butiky se šperky, nábytkem, interiérovými doplňky, knihami a stánky s občerstvením. Čtvrtým místem je Canal Market, který přiléhá k nádhernému Camdenskému kanálu. Mix všeho možného je Camden Market a naleznete zde především restaurace, starožitnosti a oblečení všech stylů. Posledním místem je vnitřní market Electric Ballrom, kde nejčastěji vystupují rockové kapely.

Trocha historie

Trhy jsou velmi frekventovanou turistickou atrakcí v Londýně. Historie tohoto místa je zajímavá, tržiště jako takové začalo na svém jméně pracovat už v 70. letech. Scházeli se zde lidé různých subkultur a oblast se postupem času měnila, ale krása místní atmosféry zůstává dodnes.

Do Camdenu jedině hladoví

Na každém rohu krásně voní místní dobroty jako například čínské nudle, indické kari, mexické tacos, turecké speciality nebo řecké mořské plody. Výběr je opravdu pestrý a můžete se těšit také na vkusné bary, stylové kavárny i malé zapadlé cukrárny. K dispozici jsou i lavičky, kde si můžete vychutnat třeba silnou kávu.

Umění, vinylové desky a šperky

Zdali míříte do Camdenu za určitou koupí, máte už dopředu jasné, že najdete mnohem více, než jste hledali. Můžete tady narazit na nekonečné stánky s obrazy místních umělců, salóny tatérů nebo na muzikanty s kytarami. Regály plné kožených deníků, krásných pohlednic a starých vinylových desek. Na druhou stranu jsou zde i velmi drahé obchody s luxusními šperky a oblečením. Je to místo plné inspirace, skvělých chutí a neuvěřitelných zážitků.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ LONDÝN CAMDEN TOWN LIFESTYLE MÓDA S MÓDOU NA CESTÁCH

Související články

Podpořte s námi Prahu v týdnu plném architektury

Festival Open House Praha 2020 vypukne za necelý měsíc. Čeká nás otevření 73 budov, které jsou běžně nepřístupné. Prostory některých z nich nabídnou doprovodný program sestávajících se s komentovaných procházek a debat o městské architektuře. Podpořte s námi Prahu a přijďte se podívat.

Celý článek

Tři tipy na letní ledové osvěžení v podobě oblíbené kávy

Horké léto nabízí spoustu lahodných nápojů, které nás mohou maximálně osvěžit. Dnes se zaměříme na spojení s kvalitním šálkem kávy a vychutnáme si hned tři ledové kávové nápoje. Pojďte se je naučit společně s námi…

Celý článek

ZNAČKA H&M PŘICHÁZÍ S NOVOU KOLEKCÍ PRO DĚTI: HARRY POTTER x HM

Kolekce pro naše nejmenší bude bavit děti i dospělé! Značka H&M se nechala inspirovat světem čar a kouzel a kromě oblečení přináší i doplňky pro různé věkové kategorie.

Celý článek

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek

Šárka Strnadová a její nová kolekce: BABY OR LADY

Česká designérka Šárka Strnadová nyní přichází se svou kolekcí BABY OR LADY. Je nabitá tradicí a ženskou silou bez rozdílu věku nebo tělesných proporcí. Za nás se jedná o symbol tohoto léta.

Celý článek

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek

Letní láska je ta lněná

Teplé dny přicházejí a s nimi i letní outfity z materiálů, které nám slibují zabezpečit v létě dokonalý komfort. Lehké rozevláté šaty, sukně, halenky a kalhoty k létu neodmyslitelně patří. K nejlepším materiálům na léto jednoznačně řadíme len!

Celý článek

Česká značka Circlle představuje etické plavky z recyklovaných plastů

Toužíte-li na českém trhu najít udržitelné, etické a zároveň estetické plavky, nebudete mít snadnou práci. My jsme to za vás udělali a představujeme kolekci From Ocean To Ocean.

Celý článek