dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Camden market se skládá z několika různých menších trhů. Ten nejstarší je Inverness Street Market, kde prodávají místní obyvatelé jídlo. Dalším je Camden Lock Market, který se pyšní především uměleckými předměty, bižuterií a oblečením. O kousek dál je Stables Market, největší trh, tvořený několika budovami, které byly původně stáje. Ty teď nahradily second hand obchody, butiky se šperky, nábytkem, interiérovými doplňky, knihami a stánky s občerstvením. Čtvrtým místem je Canal Market, který přiléhá k nádhernému Camdenskému kanálu. Mix všeho možného je Camden Market a naleznete zde především restaurace, starožitnosti a oblečení všech stylů. Posledním místem je vnitřní market Electric Ballrom, kde nejčastěji vystupují rockové kapely.

Trocha historie

Trhy jsou velmi frekventovanou turistickou atrakcí v Londýně. Historie tohoto místa je zajímavá, tržiště jako takové začalo na svém jméně pracovat už v 70. letech. Scházeli se zde lidé různých subkultur a oblast se postupem času měnila, ale krása místní atmosféry zůstává dodnes.

Do Camdenu jedině hladoví

Na každém rohu krásně voní místní dobroty jako například čínské nudle, indické kari, mexické tacos, turecké speciality nebo řecké mořské plody. Výběr je opravdu pestrý a můžete se těšit také na vkusné bary, stylové kavárny i malé zapadlé cukrárny. K dispozici jsou i lavičky, kde si můžete vychutnat třeba silnou kávu.

Umění, vinylové desky a šperky

Zdali míříte do Camdenu za určitou koupí, máte už dopředu jasné, že najdete mnohem více, než jste hledali. Můžete tady narazit na nekonečné stánky s obrazy místních umělců, salóny tatérů nebo na muzikanty s kytarami. Regály plné kožených deníků, krásných pohlednic a starých vinylových desek. Na druhou stranu jsou zde i velmi drahé obchody s luxusními šperky a oblečením. Je to místo plné inspirace, skvělých chutí a neuvěřitelných zážitků.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ LONDÝN CAMDEN TOWN LIFESTYLE MÓDA S MÓDOU NA CESTÁCH

Související články

Vánoční dárky pro kamarádky

Jestliže máte to štěstí a po svém boku máte úžasnou kamarádku, která je vám oporou v dobrém i zlém, určitě i vy přemýšlíte, čím ji na Vánoce udělat radost. Máme pro vás pár tipů, kterými zaručeně potěšíte nejenom svou nejlepší kamarádku, ale také třeba zároveň i sebe…

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek

Rozhovor s Annou Polívkovou: Na místě činu!

Letošní opening v Tatrách si nenechala ujít ani Anna Polívková, která zároveň uvedla premiéru filmu Žena na vrcholu natočeném na místním Chopku. Ve svém nabitém programu si na nás udělala několik minut času, aby nám prozradila, co pro ni znamená móda a jak je na tom se zimními sporty.

Celý článek

Jak se stylově obléknout na svah

Zajímáte se o módu a chcete, aby vám to slušelo za každé situace? Je jedno, zdali jdete na rande, do práce nebo na svah. Sportovní a teplé oblečení lze také snadno kombinovat. Ptáte se, jak svůj šatník vybavit do mínusových teplot?

Celý článek
Kavárny v Praze

Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Alespoň o víkendu se zastavte a vychutnejte si královskou snídani ve více než příjemném interiéru. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst, kam stojí za to zajít na víkendový brunch.

Celý článek

Džíny a boty: Jak vytvořit nejlepší kombinaci

Na trhu najdete nespočet střihů všemi tolik oblíbených džínů. Ať už to jsou skinny, slim, boyfriend, mom jeans, zvonáče nebo rovné džíny... Krokem druhým je pak vybrat ideální pár bot, který vaše nové džíny ještě víc vyzdvihne. Máme pro vás několik jednoduchých kombinací, které budou zaručeně fungovat.

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek
Tipy na dárky pro maminky

Vánoční tipy na dárky pro maminky aneb Vykouzlete úsměv na tváři těm nejmilovanějším

Jsou starostlivé, pečující, podporující, milující a krásné. Maminky. Jedny z nejdůležitějších osob v našem životě. Dokažte jim, jak vám na nich záleží a vytvořte jim v tom nejkrásnějším období v roce úsměv na tváři.

Celý článek