dnes je 25.01.2020 a svátek má Miloš

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Camden market se skládá z několika různých menších trhů. Ten nejstarší je Inverness Street Market, kde prodávají místní obyvatelé jídlo. Dalším je Camden Lock Market, který se pyšní především uměleckými předměty, bižuterií a oblečením. O kousek dál je Stables Market, největší trh, tvořený několika budovami, které byly původně stáje. Ty teď nahradily second hand obchody, butiky se šperky, nábytkem, interiérovými doplňky, knihami a stánky s občerstvením. Čtvrtým místem je Canal Market, který přiléhá k nádhernému Camdenskému kanálu. Mix všeho možného je Camden Market a naleznete zde především restaurace, starožitnosti a oblečení všech stylů. Posledním místem je vnitřní market Electric Ballrom, kde nejčastěji vystupují rockové kapely.

Trocha historie

Trhy jsou velmi frekventovanou turistickou atrakcí v Londýně. Historie tohoto místa je zajímavá, tržiště jako takové začalo na svém jméně pracovat už v 70. letech. Scházeli se zde lidé různých subkultur a oblast se postupem času měnila, ale krása místní atmosféry zůstává dodnes.

Do Camdenu jedině hladoví

Na každém rohu krásně voní místní dobroty jako například čínské nudle, indické kari, mexické tacos, turecké speciality nebo řecké mořské plody. Výběr je opravdu pestrý a můžete se těšit také na vkusné bary, stylové kavárny i malé zapadlé cukrárny. K dispozici jsou i lavičky, kde si můžete vychutnat třeba silnou kávu.

Umění, vinylové desky a šperky

Zdali míříte do Camdenu za určitou koupí, máte už dopředu jasné, že najdete mnohem více, než jste hledali. Můžete tady narazit na nekonečné stánky s obrazy místních umělců, salóny tatérů nebo na muzikanty s kytarami. Regály plné kožených deníků, krásných pohlednic a starých vinylových desek. Na druhou stranu jsou zde i velmi drahé obchody s luxusními šperky a oblečením. Je to místo plné inspirace, skvělých chutí a neuvěřitelných zážitků.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ LONDÝN CAMDEN TOWN LIFESTYLE MÓDA S MÓDOU NA CESTÁCH

Související články

DRAG Queens: Módní ikony a inspirace

Víte, co vše se může skrývat pod zkratkou DRAG (dressed as a girl - oblečená jako dívka)? Dobám, kdy jsme si mysleli, že jsou to ty uřvané paní z karaoke a říkali jsme jim transky, odzvonilo. Pojďte s námi na exkurzi do světa plného zábavy a neskutečných módních kreací!

 

Celý článek

Den Haag: elegantní metropole

Když se řekne Holandsko, každý si hned vybaví Amsterdam, hlavní město zábavy, muzeí a hříchu. Ale co Den Haag? Třetí největší nizozemské město a zároveň srdce politiky.

Celý článek

Kupujete nový kabát? Poradíme vám aktuální trendy

Zima se už vehementně hlásí o slovo, tak je třeba na to reagovat. Jaký kabát na zimu zvolit, aby splňoval všechny vaše požadavky? Kožíšek, prošívaný, barevný, vlněný, s kapucí nebo bez?

Celý článek

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Celý článek

Svetr, který ve svém šatníku musíte mít

Tento kardigan je na módní scéně už celá desetiletí, ale Katie Holmes se postarala o to, aby se stal kultovním. A to se jí vážně povedlo. Pokud ho tedy ještě nevlastníte, nová sezóna si jej žádá.

 

Celý článek

Dupačky pro dospělé aneb buďte v pohodlí

Originalita a zábava. Netradiční oblečení, které nikdy neškrtí a je příjemné na dotek. Je vám stále zima a nevíte, jak se ještě obléci? Zkuste dupačky! Bláznivý kousek oblečení, do kterého se jen zapnete a víc nemusíte řešit.

Celý článek

Sophia Amoruso: Kariéra připomínající jízdu na horské dráze

Dnes společně nahlédneme do života ženy, která si prošla typickým americkým snem. Sophia díky své kreativitě a úsilí vybudovala módní impérium. Ale co se stalo pak?

Celý článek

Romantickou atmosféru, nejenom na svátek zamilovaných, navodí svíčky

Den svatého Valentýna je o lásce, romantice a strávení cenného času s tím, koho máme rádi. Znáte lepší způsob, jak podtrhnout romantickou atmosféru než krásnou svíčkou?

Celý článek