dnes je 07.05.2021 a svátek má Stanislav

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Camden market se skládá z několika různých menších trhů. Ten nejstarší je Inverness Street Market, kde prodávají místní obyvatelé jídlo. Dalším je Camden Lock Market, který se pyšní především uměleckými předměty, bižuterií a oblečením. O kousek dál je Stables Market, největší trh, tvořený několika budovami, které byly původně stáje. Ty teď nahradily second hand obchody, butiky se šperky, nábytkem, interiérovými doplňky, knihami a stánky s občerstvením. Čtvrtým místem je Canal Market, který přiléhá k nádhernému Camdenskému kanálu. Mix všeho možného je Camden Market a naleznete zde především restaurace, starožitnosti a oblečení všech stylů. Posledním místem je vnitřní market Electric Ballrom, kde nejčastěji vystupují rockové kapely.

Trocha historie

Trhy jsou velmi frekventovanou turistickou atrakcí v Londýně. Historie tohoto místa je zajímavá, tržiště jako takové začalo na svém jméně pracovat už v 70. letech. Scházeli se zde lidé různých subkultur a oblast se postupem času měnila, ale krása místní atmosféry zůstává dodnes.

Do Camdenu jedině hladoví

Na každém rohu krásně voní místní dobroty jako například čínské nudle, indické kari, mexické tacos, turecké speciality nebo řecké mořské plody. Výběr je opravdu pestrý a můžete se těšit také na vkusné bary, stylové kavárny i malé zapadlé cukrárny. K dispozici jsou i lavičky, kde si můžete vychutnat třeba silnou kávu.

Umění, vinylové desky a šperky

Zdali míříte do Camdenu za určitou koupí, máte už dopředu jasné, že najdete mnohem více, než jste hledali. Můžete tady narazit na nekonečné stánky s obrazy místních umělců, salóny tatérů nebo na muzikanty s kytarami. Regály plné kožených deníků, krásných pohlednic a starých vinylových desek. Na druhou stranu jsou zde i velmi drahé obchody s luxusními šperky a oblečením. Je to místo plné inspirace, skvělých chutí a neuvěřitelných zážitků.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ LONDÝN CAMDEN TOWN LIFESTYLE MÓDA S MÓDOU NA CESTÁCH

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková přináší ve spojení s módní značkou Tedys stylový Hacafrák

Herečka a fotografka Andrea Růžičková ve spojení s českou módní značkou Tedys navrhuje a tvoří nové módní kousky pod taktovkou kolekce #nARuby. Hlavní slovo zde má Hacafrák.

Celý článek

5 nejnovějších trendů sezóny na jaro/léto 2021 bez rozdílu konfekční velikosti

I mezi nejžádanějšími modelkami světa najdeme krásné a plné ženské tvary z kategorie plus size. Podívejte se na nejnovější módní trendy bez rozdílu konfekční velikosti.

Celý článek

Stylové a měkoučké oblečení s vášní pro design si na jaře i v létě zamilujete

Designérka Zuzana Bačkádyová přináší novou kolekci slovenské značky LULL pro každodenní nošení. Tyhle kousky jsou pohodlné, stylové a zároveň s respektem k udržitelné módě.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek