dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

Carolina Herrera pro jaro 2020 navrací batiku i nesmrtelnou květenu

Přidat na Seznam.cz
Newyorský týden módy přinesl nádhernou jarní a letní kolekci Carolina Herrera 2020 od návrháře Wese Gordona. A opět to bylo o překonávání pomyslné laťky trendů jara a léta.

Batiky se nezbavíme

Autorem letošní kolekce Carolina Herrera jaro / léto 2020 ready-to-wear je návrhář Wes Gordon, který je typický snahou odhadovat svými kolekcemi módní trendy. Překvapením letoška byla široká přítomnost batikovaných vzorů v kolekci. Batika se zdá být trendem, který nás neopouští, přesto se však zatím o žádný trend nejedná, ačkoli se o to návrháři snaží. Uvidíme, jak vyjde značce tento pokus.

Květiny rozkvetly i v New Yorku

Ačkoli je totiž batika sama o sobě originální, návrhář Wes Gordon ji v kolekci, kterou představil na newyorské přehlídce, posunul o další level dál. Doplnil totiž kromě batiky i retro přehozy, puntíky a květinky. Zajímavá byla i černobílá či bílá a černá část kolekce. Ano, i tak si Wes Gordon představuje jaro.

Bílá jako geniální tah

A máme tu další ačkoli. Ačkoli se letos zdá, že se každá značka snaží kromě kolekce zapracovat i na wow-efektu okolí přehlídkového mola, Wes Gordon si zřejmě usmyslel, že centrem pozornosti musí být kolekce, a ne výzdoba v okolí. A tak ponechal newyorské přehlídce čisté bílé pozadí. Ke kolekci se ale opravdu nehodilo nic jiného. V bílém prostoru barvy svítily přesně tak, jak měly.

Outfit ve jménu Herrera

Na přehlídce se vystřídalo mnoho známých tváří například Vanessa Hudgens, Martha Steward, Georgina Bloomberg, Shanina Shaik a Karlie Kloss. Nejzajímavějším kouskem kolekce pak byla bílá blůza kombinovaná s bílou sukní, která měla připomenout samotnou paní Herreru, zakladatelku značky. 

Fotografie: Alessandro Lucioni; vogue.it; W Magazine

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY CAROLINA HERRERA WES GORDON NEW YORK FASHION WEEK BATIKA

Související články

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek