dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Přidat na Seznam.cz
Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Pohodlná kolekce vhodná nejenom k domácímu lenošení, ale především k procházkám v přírodě, tvoří hlavní podstatu kolekce KEEP DRY.  

„Na myšlenku vytvořit sportovně laděnou kolekci mě přivedly mé zákaznice. Chtěly se doma cítit upraveně a žensky ale zároveň pohodlně. Ukázalo se, že zákaznice, možnost v minutě vyrazit na procházku do přírody i do města bez nutnosti převlékání, vítají. Celá kolekce je vytvořena z materiálů výhradně české výroby. I potisk látky jsem zadávala české firmě, abych podpořila domácí cash flow, vysvětluje Gábina Páralová.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Kolekce je sestavena v černo-bílé kombinaci s nášivky s hesly a originálním potiskem s autorskou grafikou. Každý model zakomponovaný v dezénu látky v sobě nese vzkaz Gábiny Páralové zákaznicím. A vzkaz je to vskutku vizionářský. Nápad na potisk se zrodil v hlavě návrhářky již na začátku roku a obsahuje prvky typické pro cestování. Ironií osudu se brzy hranice všech států na dlouhou dobu zavřely.

Kolekci Gábina přesto dokončila a na její adresu řekla: „Nemůžeme sice cestovat tak, jak jsme byli zvyklí, ale nezblázníme se z toho a celou situaci zvládneme po česku: s nadsázkou a humorem. Svým zákaznicím přináším možnost unést se na vlnách dálek a fantazie alespoň prostřednictvím svých modelů.“

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Razítka z pasů a jiné barevné piktogramy, jako téma cestování, jsou součástí potisku. Všechny obsažené prvky dávají celé kolekci neotřelý a mladistvý vzhled. Kolekce je limitovaná, a to proto, že je svým designem ryze autorská a jedinečná. Je však také velmi pohodlná, na omak příjemná a vyrobená tak, že v ní budete velmi rádi trávit svůj volný čas. Trika, mikiny i sportovní šaty, ale také tepláky a bundy vás budou nejenom originálním designem bavit.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GÁBINA PÁRALOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LOKÁLNÍ TVORBA SPORTOVNÍ KOLEKCE KARANTÉNA

Související články

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek