dnes je 24.01.2021 a svátek má Milena

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Přidat na Seznam.cz
Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Pohodlná kolekce vhodná nejenom k domácímu lenošení, ale především k procházkám v přírodě, tvoří hlavní podstatu kolekce KEEP DRY.  

„Na myšlenku vytvořit sportovně laděnou kolekci mě přivedly mé zákaznice. Chtěly se doma cítit upraveně a žensky ale zároveň pohodlně. Ukázalo se, že zákaznice, možnost v minutě vyrazit na procházku do přírody i do města bez nutnosti převlékání, vítají. Celá kolekce je vytvořena z materiálů výhradně české výroby. I potisk látky jsem zadávala české firmě, abych podpořila domácí cash flow, vysvětluje Gábina Páralová.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Kolekce je sestavena v černo-bílé kombinaci s nášivky s hesly a originálním potiskem s autorskou grafikou. Každý model zakomponovaný v dezénu látky v sobě nese vzkaz Gábiny Páralové zákaznicím. A vzkaz je to vskutku vizionářský. Nápad na potisk se zrodil v hlavě návrhářky již na začátku roku a obsahuje prvky typické pro cestování. Ironií osudu se brzy hranice všech států na dlouhou dobu zavřely.

Kolekci Gábina přesto dokončila a na její adresu řekla: „Nemůžeme sice cestovat tak, jak jsme byli zvyklí, ale nezblázníme se z toho a celou situaci zvládneme po česku: s nadsázkou a humorem. Svým zákaznicím přináším možnost unést se na vlnách dálek a fantazie alespoň prostřednictvím svých modelů.“

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Razítka z pasů a jiné barevné piktogramy, jako téma cestování, jsou součástí potisku. Všechny obsažené prvky dávají celé kolekci neotřelý a mladistvý vzhled. Kolekce je limitovaná, a to proto, že je svým designem ryze autorská a jedinečná. Je však také velmi pohodlná, na omak příjemná a vyrobená tak, že v ní budete velmi rádi trávit svůj volný čas. Trika, mikiny i sportovní šaty, ale také tepláky a bundy vás budou nejenom originálním designem bavit.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GÁBINA PÁRALOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LOKÁLNÍ TVORBA SPORTOVNÍ KOLEKCE KARANTÉNA

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek