dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Přidat na Seznam.cz
Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

foto: Instagram @tereza.voriskova

Pravděpodobně vám jméno Wim Hof nemohlo uniknout, je to totiž přeborník v otužování a je držitelem 26 světových rekordů. V ledové koupeli vydržel 1 hodinu, 53 minut a 12 sekund. Wim Hofova metoda obnáší nejenom otužování, jako takové, ale také předchozí meditaci a speciální techniku dýchání. Vlastně je to celé trošku umění. Ať už se chystáte skočit do ledového jezírka, nebo ne, podívejte se, jak si udržují zdravé tělo i ducha tyto známé osobnosti.

foto: Instagram / @iceman_hof

Otužování si užívá herec Jiří Langmajer, který se nebojí vplout do vody o teplotě dvou stupňů. Na videu, které na svůj Instagram vložil, sice není úplně celý vidět, za to je jeho zážitek nepřenositelný. Doporučujeme si to také vyzkoušet.

foto: Instagram / @jirkalangmajer

Cestu k otužování si našla i krásná herečka a maminka Tereza Ramba, která tak ukázala, že je naplno v dobré kondici a moc jí to sluší. K otužování lidem vzkazuje: „Hlavně dejchat, že jo! Budeme muset mít ty tělíčka tak zdravý a milovaný, že si na nás žádný viry ani nebudou chtít vlízt. Držte se lide! A dělejte pro sebe maximum."

foto: Instagram / @tereza.voriskova

Otužování ve vodě i ve sněhu si pochvaluje také moderátorka a herečka Eva Decastelo. Netradiční adventní kalendář v podobě otužování si protáhla až do února. Věříme, že jí tento zdravý prospěšný příslib vydrží.

foto: Instagram @decasteloeva

O svůj ranní rituál se podělila i herečka Tereza Bebarová, která si užívá ledové koupele v zeleném barelu.

foto: Instagram @terezabebarova

 

„Tak jsem to dala a je mi báječně. Musím přiznat,že zase takový hrdinství to není!! Studená sprcha je náročnější a koupel v živé vodě bude asi oříšek...," popisuje své pocity herečka Eva Holubová, která do otužování ve sněhu šla naplno, nejprve si však prošla kurzem otužování.

foto: Instagram @evaholubova

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI ČESKÉ OSOBNOSTI OTUŽOVÁNÍ TEREZA RAMBA EVA HOLUBOVÁ EVA DECASTELO TEREZA BEBAROVÁ JIŘÍ LANGMAJER WIM HOF

Související články

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek