dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Přidat na Seznam.cz
Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

foto: Instagram @tereza.voriskova

Pravděpodobně vám jméno Wim Hof nemohlo uniknout, je to totiž přeborník v otužování a je držitelem 26 světových rekordů. V ledové koupeli vydržel 1 hodinu, 53 minut a 12 sekund. Wim Hofova metoda obnáší nejenom otužování, jako takové, ale také předchozí meditaci a speciální techniku dýchání. Vlastně je to celé trošku umění. Ať už se chystáte skočit do ledového jezírka, nebo ne, podívejte se, jak si udržují zdravé tělo i ducha tyto známé osobnosti.

foto: Instagram / @iceman_hof

Otužování si užívá herec Jiří Langmajer, který se nebojí vplout do vody o teplotě dvou stupňů. Na videu, které na svůj Instagram vložil, sice není úplně celý vidět, za to je jeho zážitek nepřenositelný. Doporučujeme si to také vyzkoušet.

foto: Instagram / @jirkalangmajer

Cestu k otužování si našla i krásná herečka a maminka Tereza Ramba, která tak ukázala, že je naplno v dobré kondici a moc jí to sluší. K otužování lidem vzkazuje: „Hlavně dejchat, že jo! Budeme muset mít ty tělíčka tak zdravý a milovaný, že si na nás žádný viry ani nebudou chtít vlízt. Držte se lide! A dělejte pro sebe maximum."

foto: Instagram / @tereza.voriskova

Otužování ve vodě i ve sněhu si pochvaluje také moderátorka a herečka Eva Decastelo. Netradiční adventní kalendář v podobě otužování si protáhla až do února. Věříme, že jí tento zdravý prospěšný příslib vydrží.

foto: Instagram @decasteloeva

O svůj ranní rituál se podělila i herečka Tereza Bebarová, která si užívá ledové koupele v zeleném barelu.

foto: Instagram @terezabebarova

 

„Tak jsem to dala a je mi báječně. Musím přiznat,že zase takový hrdinství to není!! Studená sprcha je náročnější a koupel v živé vodě bude asi oříšek...," popisuje své pocity herečka Eva Holubová, která do otužování ve sněhu šla naplno, nejprve si však prošla kurzem otužování.

foto: Instagram @evaholubova

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI ČESKÉ OSOBNOSTI OTUŽOVÁNÍ TEREZA RAMBA EVA HOLUBOVÁ EVA DECASTELO TEREZA BEBAROVÁ JIŘÍ LANGMAJER WIM HOF

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek