dnes je 16.12.2019 a svátek má Albína

Československá Megan Hess, neobyčejná Janka Letková

Přidat na Seznam.cz
Může nám být shůry dáno. Pokud ale budeme svým talentem mrhat a nezačneme jej včas rozvíjet, nečekejme velkých cílů.

Každý z nás má určitý talent, shodují se odborníci. Ovšem už ne každý z nás, jej dokáže objevit a následně rozvíjet. Přitom to nemusí být vůbec nic složitého. Alespoň takový dojem v nás dosud zanechává milé povídání s úžasnou Jankou Letkovou, uznávanou a žádanou make-up artistkou, ale také skvělou kreslířkou a výtvarnicí, která o své práci dokáže hovořit s takovou lehkostí, že pozitivní hodnocení odborníků je naprostou samozřejmostí.

 

Skvělou práci, kterou Janka dnes a denně odvádí, ale nelze považovat za samozřejmost. Je to především obrovský dar i talent, na němž až na pár výjimek pracuje a rozvíjí jej po celý svůj život. Ani v tomto případě za velkým úspěchem tedy nestojí nic jiného než pevné odhodlání a píle.

Kde a jak se vlastně takový talent vezme a jak se projevuje?

Asi vám neprozradíme žádnou novinku, že už v raném dětství, kdy je jeho objevení přirozeně nejjednodušší. Ani v případě Janky Letkové tomu nebylo jinak. Už jako malé děvčátko ze středního Slovenska neustále malovala. Nejčastěji na papír ale i do školních sešitů, které pak často končily nikoliv v odpadkovém koši, ale ve sbírkách učitelského sboru či přímo na zdech školy coby jednotlivě zarámované obrazy. Základní školou však první „sláva“ končí.

 

Záchvěvy první slávy se sice vytrácí, ovšem skutečný věhlas na Janku, aniž by si to možná tehdy připouštěla, už číhá zpoza rohu.

Na řadu přichází Střední a Vysoká, které jsou jen krůčkem do reálného života, na který musí být Janka dle zdravého rozumu obou rodičů řádně připravena. Proto malůvky na pár let zastíní studium masmédií, které jsou však jen přestupní stanicí do vysněného a snad i předurčeného cíle plného linek, stínů, barev a tahů štětcem.

Sny se zhmotňují a stávají se realitou.

Může se zdát, že začínající výtvarnice stále ještě stojí na startovní čáře, ale ve skutečnosti už ji od vysněného cíle dělí jen jeden krůček. Vstoupí do světa módy, kde začíná koketovat se svou, dodnes velkou láskou. Styling a líčení sice miluje, ne však tolik jako kreslení a malování, které v jejich žilách kolují už od raného dětství. A tak přichází na řadu první vernisáž, jež je jen pouhým začátkem velmi slibné kariéry. Nebojíme se použít výrazu módní ilustrátorky, jakou je například i známá Australanka Kerrie Hess, Megan Hess

 

Děkujeme za milé setkání a povídání Janko. Máte náš velký obdiv ♥ 

 

Janka Letková

 

Přidat na Seznam.cz
JANKA LETKOVÁ ILUSTRACE SKICA MÓDA MEGAN HESS KERRIE HESS

Související články

Rozhovor s Annou Polívkovou: Na místě činu!

Letošní opening v Tatrách si nenechala ujít ani Anna Polívková, která zároveň uvedla premiéru filmu Žena na vrcholu natočeném na místním Chopku. Ve svém nabitém programu si na nás udělala několik minut času, aby nám prozradila, co pro ni znamená móda a jak je na tom se zimními sporty.

Celý článek

Jak se stylově obléknout na svah

Zajímáte se o módu a chcete, aby vám to slušelo za každé situace? Je jedno, zdali jdete na rande, do práce nebo na svah. Sportovní a teplé oblečení lze také snadno kombinovat. Ptáte se, jak svůj šatník vybavit do mínusových teplot?

Celý článek

Džíny a boty: Jak vytvořit nejlepší kombinaci

Na trhu najdete nespočet střihů všemi tolik oblíbených džínů. Ať už to jsou skinny, slim, boyfriend, mom jeans, zvonáče nebo rovné džíny... Krokem druhým je pak vybrat ideální pár bot, který vaše nové džíny ještě víc vyzdvihne. Máme pro vás několik jednoduchých kombinací, které budou zaručeně fungovat.

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek

Tři módní ikony aneb inspirativní ženy světa

Jejich osobitý styl zaujme na první pohled, a to právě ony udávaly módní styl a směr 20. století. Která se nejvíce zamlouvá vám? Krásná herečka a dobrovolnice, oblíbená žena tehdejšího prezidenta USA nebo nevšední modelka s jasným cílem?

Celý článek

Gossip girl se vrací? Seriál plný módy a intrik

Seriál, který běžel v letech 2007 až 2012. Kdo netuší, oč se jedná, tak jde o seriál plný intrik, lásky, síly peněz a vlivu smetánky z Upper East Side. Mezi hlavní hrdiny patří okouzlující Serena, nenápadný Dan, záludná Blair a Chuck, kterého pověst předchází.

Celý článek
ANNA Anna

Tip na skvělý dárek: originální barevné čepice a čelenky české značky Anna Anna!

Přemýšlíte každý rok, co zajímavého a hezkého dát svým blízkým nebo těm, kteří už „všechno mají”? Máme pro vás tip na zcela originální dárek, který je krásný, cenově dostupný, a ještě podpoříte českou řemeslnou výrobu.

Celý článek

Zajímavá historie spodního prádla

Spodní prádlo je běžnou součástí šatníku každého z nás. Ale jak to celé vlastně začalo? Pojďte se s námi podívat do historie ženského spodního prádla.

Celý článek