dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Československá Megan Hess, neobyčejná Janka Letková

Přidat na Seznam.cz
Může nám být shůry dáno. Pokud ale budeme svým talentem mrhat a nezačneme jej včas rozvíjet, nečekejme velkých cílů.

Každý z nás má určitý talent, shodují se odborníci. Ovšem už ne každý z nás, jej dokáže objevit a následně rozvíjet. Přitom to nemusí být vůbec nic složitého. Alespoň takový dojem v nás dosud zanechává milé povídání s úžasnou Jankou Letkovou, uznávanou a žádanou make-up artistkou, ale také skvělou kreslířkou a výtvarnicí, která o své práci dokáže hovořit s takovou lehkostí, že pozitivní hodnocení odborníků je naprostou samozřejmostí.

 

Skvělou práci, kterou Janka dnes a denně odvádí, ale nelze považovat za samozřejmost. Je to především obrovský dar i talent, na němž až na pár výjimek pracuje a rozvíjí jej po celý svůj život. Ani v tomto případě za velkým úspěchem tedy nestojí nic jiného než pevné odhodlání a píle.

Kde a jak se vlastně takový talent vezme a jak se projevuje?

Asi vám neprozradíme žádnou novinku, že už v raném dětství, kdy je jeho objevení přirozeně nejjednodušší. Ani v případě Janky Letkové tomu nebylo jinak. Už jako malé děvčátko ze středního Slovenska neustále malovala. Nejčastěji na papír ale i do školních sešitů, které pak často končily nikoliv v odpadkovém koši, ale ve sbírkách učitelského sboru či přímo na zdech školy coby jednotlivě zarámované obrazy. Základní školou však první „sláva“ končí.

 

Záchvěvy první slávy se sice vytrácí, ovšem skutečný věhlas na Janku, aniž by si to možná tehdy připouštěla, už číhá zpoza rohu.

Na řadu přichází Střední a Vysoká, které jsou jen krůčkem do reálného života, na který musí být Janka dle zdravého rozumu obou rodičů řádně připravena. Proto malůvky na pár let zastíní studium masmédií, které jsou však jen přestupní stanicí do vysněného a snad i předurčeného cíle plného linek, stínů, barev a tahů štětcem.

Sny se zhmotňují a stávají se realitou.

Může se zdát, že začínající výtvarnice stále ještě stojí na startovní čáře, ale ve skutečnosti už ji od vysněného cíle dělí jen jeden krůček. Vstoupí do světa módy, kde začíná koketovat se svou, dodnes velkou láskou. Styling a líčení sice miluje, ne však tolik jako kreslení a malování, které v jejich žilách kolují už od raného dětství. A tak přichází na řadu první vernisáž, jež je jen pouhým začátkem velmi slibné kariéry. Nebojíme se použít výrazu módní ilustrátorky, jakou je například i známá Australanka Kerrie Hess, Megan Hess

 

Děkujeme za milé setkání a povídání Janko. Máte náš velký obdiv ♥ 

 

Janka Letková

 

Přidat na Seznam.cz
JANKA LETKOVÁ ILUSTRACE SKICA MÓDA MEGAN HESS KERRIE HESS

Související články

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek