dnes je 16.07.2018 a svátek má Luboš

Chanel nezklamal – do centra Paříže umístil vodopády

Karl Lagerfeld s každou další kolekcí nechává svět tápat, jak to, že mu stále nedochází inspirace. Se svým uměním zašel zase o kus dál.

Vodní živel

Prostředí Grand Palais pohltily vodopády. Právě mezi vodou se Karl Lagerfeld rozhodl prezentovat svou jarní kolekci. A určitě to není samo sebou. Vždyť jeho necelých devadesát modelů svým způsobem připomínalo ztělesnění elementu vody; vícero odstínů modré, tyrkysové a zelené a k tomu průhledné kozačky, klobouky či šály. "Cítili jste to?" zeptal se Lagerfeld po přehlídce. "Vdechování molekul vody je pro nás velmi zdravé. Proto se na místech jako je toto, cítíme tak dobře." Samozřejmě, souhlasíme.

Batikovaná procházka

Průhledná představil Lagerfeld také ponča, která by zřejmě mohla sloužit spíše jako pláštěnky. Tímto netradičním prvkem dal kolekci novou dimenzi. V základu však zůstal rukopis Coco spolu s tím Karlovo neměnným - tvídové kostýmky, dvouřadé zapínání, hodně šperků. V síle přírody se kloubilo vytříbené krejčovské umění a tradicí a závanem nových nápadů. Jednou z novinek byla také batika na plavkách a letních šatech, které Lagerfeld snad musel navrhnout přesně pro procházky po přímořských promenádách. V tomto úseku kolekce dal prostor mládí a odkaz na zakladatelku na okamžik upozadil.

Politika v pozadí?

Optimismus kolekce nelze popřít. Možná však v jejím pozadí byla také reakce na aktuální dění v rodné zemi Karla Lagerfelda - v Německu, kde je čerstvě po volbách. A pokud chcete souvislosti nalézt, určitě se vám to podaří. Karl Lagerfeld však podal vysvětlení jednoznačné: "Nevysvětluji, co navrhuji. Nejsem filosof, abych po sobě nechával poznámky. Můžete se dívat na moji tvorbu a vidět v ní cokoli." Mezitím, co místo přehlídky opouštěli lidé, příroda jako by chtěla vyslat znamení a ve vodopádu se utvořila opravdová duha. Biblický symbol naděje lepší budoucnosti. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL JARO 2018 PAŘÍŽ KARL LAGERFELD

Související články

Adam Kost reprezentoval českou módu v Madridu

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid navštívil český návrhář Adam Kost, který zde ukázal pánskou kolekci inspirovanou mládím.

Celý článek

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Celý článek

Krásná Eva Herzigová v podzimní kampani Zadig & Voltaire

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, Eva Herzigová, se stala tváří podzimní kampaně francouzské značky Zadig & Voltaire.

Celý článek

Podzimní Haute Couture Zuhair Murad inspirované ruskou carevnou

Velkolepé Rusko v rukách mocných vládců - tak právě do této doby vás s elegancí zanese nová podzimní kolekce Zuhair Murad Haute Couture 2018.

Celý článek

Do ulic New Yorku s podzimní Coach kampaní

Jak podle značky Coach vypadají podzimní newyorské ulice? Jsou plné vintage, boho a rockově laděných outfitů.

Celý článek

Barvy a netradiční materiály ovládly podzimní couture kolekci Masion Margiela

Couture kolekce Maison Margiela rozhodně nepatří mezi ty, které jsou plné večerních šatů a rób. Připravte se na netradiční materiály a výrazné barvy.

Celý článek

Exkluzivní kolekce Chanel na Podzim 2018

Titul Haute Couture pro své přehlídky smí užívat jen některé značky. Je to totiž nejvyšší forma luxusu. Jedním z nich je i Chanel. Pojďte se s námi podívat na podzimní kolekci roku 2018.

Celý článek

Jarní kolekce české značky Design Dictat

Minimalismus, šněrování, geometrické prvky i variabilita. Nejen tohle, ale daleko více najdete v letní kolekci české mladé značky Design Dictat.

Celý článek