dnes je 21.11.2017 a svátek má Albert

Chanel nezklamal – do centra Paříže umístil vodopády

Karl Lagerfeld s každou další kolekcí nechává svět tápat, jak to, že mu stále nedochází inspirace. Se svým uměním zašel zase o kus dál.

Vodní živel

Prostředí Grand Palais pohltily vodopády. Právě mezi vodou se Karl Lagerfeld rozhodl prezentovat svou jarní kolekci. A určitě to není samo sebou. Vždyť jeho necelých devadesát modelů svým způsobem připomínalo ztělesnění elementu vody; vícero odstínů modré, tyrkysové a zelené a k tomu průhledné kozačky, klobouky či šály. "Cítili jste to?" zeptal se Lagerfeld po přehlídce. "Vdechování molekul vody je pro nás velmi zdravé. Proto se na místech jako je toto, cítíme tak dobře." Samozřejmě, souhlasíme.

Batikovaná procházka

Průhledná představil Lagerfeld také ponča, která by zřejmě mohla sloužit spíše jako pláštěnky. Tímto netradičním prvkem dal kolekci novou dimenzi. V základu však zůstal rukopis Coco spolu s tím Karlovo neměnným - tvídové kostýmky, dvouřadé zapínání, hodně šperků. V síle přírody se kloubilo vytříbené krejčovské umění a tradicí a závanem nových nápadů. Jednou z novinek byla také batika na plavkách a letních šatech, které Lagerfeld snad musel navrhnout přesně pro procházky po přímořských promenádách. V tomto úseku kolekce dal prostor mládí a odkaz na zakladatelku na okamžik upozadil.

Politika v pozadí?

Optimismus kolekce nelze popřít. Možná však v jejím pozadí byla také reakce na aktuální dění v rodné zemi Karla Lagerfelda - v Německu, kde je čerstvě po volbách. A pokud chcete souvislosti nalézt, určitě se vám to podaří. Karl Lagerfeld však podal vysvětlení jednoznačné: "Nevysvětluji, co navrhuji. Nejsem filosof, abych po sobě nechával poznámky. Můžete se dívat na moji tvorbu a vidět v ní cokoli." Mezitím, co místo přehlídky opouštěli lidé, příroda jako by chtěla vyslat znamení a ve vodopádu se utvořila opravdová duha. Biblický symbol naděje lepší budoucnosti. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL JARO 2018 PAŘÍŽ KARL LAGERFELD

Související články

Plastová móda světových značek od podzimu do jara

A není to jen Lagerfeld, který se vrhl do tvorby plastových kousků. Podzimní i jarní kolekce přináší plasty hned v několika podobách od mnoha módních talentů.

Celý článek

Jitka Klett představila novou kolekci v míčovně Pražského hradu

Móda.cz nechyběla u jedinečné přehlídky oblíbené československé návrhářky Jitky Klett. Ta v prostorách míčovny Pražského hradu uvedla svou kolekci 2017-2018.

Celý článek

Glamour aristokracie v Resort kolekci Alexander McQueen 2018

Sarah Burton se podařilo něco ojedinělého. Ve své hlavě šla staletí zpátky, aby se inspirovala pro nádherné modely Resort kolekce 2018.

Celý článek

Zoe Kravitz a Laetitia Casta v nespoutané jarní módě Saint Laurent

Zoe Kravitz a Laetitia Casta jsou nové tváře jarní kampaně značky Saint Laurent. Nafotil je známý fotograf David Sims.

Celý článek

Kde uvede Chanel svou další přehlídku?

Značka Chanel uvede svou další kolekci v rodném městě Karla Lagerfelda. 

Celý článek

Karl Lagerfeld nakreslil karikaturu producenta Harvey Weinsteina

To, co se v posledních týdnech děje kolem Harve Weinsteina, začíná působit jako lidový výprask, do kterého se zapojil i návrhář Karl Lagerfeld.

Celý článek

Giorgio Armani má jaro 2018 v mlze

Fotografku Sarah Moon si pro své kampaně volají slavné domy jako například Dior, Chanel, Issey Miyake a nyní i Giorgio Armani. Možná právě proto, že je skutečnou umělkyní.

Celý článek

Britský herec Joe Alwyn v kampani Prada

Jarní kampaň s názvem „Ascension“ pro pánskou módu přináší doposud ne příliš známého britského herce.

Celý článek