dnes je 21.01.2018 a svátek má Běla

Chanel nezklamal – do centra Paříže umístil vodopády

Karl Lagerfeld s každou další kolekcí nechává svět tápat, jak to, že mu stále nedochází inspirace. Se svým uměním zašel zase o kus dál.

Vodní živel

Prostředí Grand Palais pohltily vodopády. Právě mezi vodou se Karl Lagerfeld rozhodl prezentovat svou jarní kolekci. A určitě to není samo sebou. Vždyť jeho necelých devadesát modelů svým způsobem připomínalo ztělesnění elementu vody; vícero odstínů modré, tyrkysové a zelené a k tomu průhledné kozačky, klobouky či šály. "Cítili jste to?" zeptal se Lagerfeld po přehlídce. "Vdechování molekul vody je pro nás velmi zdravé. Proto se na místech jako je toto, cítíme tak dobře." Samozřejmě, souhlasíme.

Batikovaná procházka

Průhledná představil Lagerfeld také ponča, která by zřejmě mohla sloužit spíše jako pláštěnky. Tímto netradičním prvkem dal kolekci novou dimenzi. V základu však zůstal rukopis Coco spolu s tím Karlovo neměnným - tvídové kostýmky, dvouřadé zapínání, hodně šperků. V síle přírody se kloubilo vytříbené krejčovské umění a tradicí a závanem nových nápadů. Jednou z novinek byla také batika na plavkách a letních šatech, které Lagerfeld snad musel navrhnout přesně pro procházky po přímořských promenádách. V tomto úseku kolekce dal prostor mládí a odkaz na zakladatelku na okamžik upozadil.

Politika v pozadí?

Optimismus kolekce nelze popřít. Možná však v jejím pozadí byla také reakce na aktuální dění v rodné zemi Karla Lagerfelda - v Německu, kde je čerstvě po volbách. A pokud chcete souvislosti nalézt, určitě se vám to podaří. Karl Lagerfeld však podal vysvětlení jednoznačné: "Nevysvětluji, co navrhuji. Nejsem filosof, abych po sobě nechával poznámky. Můžete se dívat na moji tvorbu a vidět v ní cokoli." Mezitím, co místo přehlídky opouštěli lidé, příroda jako by chtěla vyslat znamení a ve vodopádu se utvořila opravdová duha. Biblický symbol naděje lepší budoucnosti. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL JARO 2018 PAŘÍŽ KARL LAGERFELD

Související články

Podzimní kolekce Giorgio Armani pro muže ve videu!

Ne často zůstávají z přehlídek záznamy. Giorgio Armani to tentokrát umožnil a tak si jeho pánskou podzimní kolekci 2018 můžete prohlédnout na videu.

Celý článek

Zahajte jaro v lila odstínu

Lindex si pro jaro 2018 přichystal kolekci, jejíž kousky ladil mimo jiné i do lila odstínu. Který z nich budete muset mít? 

Celý článek

GIUSEPPE ZANOTTI uvádí v jarní kampani sexy Bellu Hadid

Obuvník Guiseppe Zanotti se s tím v jarní kampani 2018 nepáral. Bellu Hadid oblékl jen spoře a vystylizoval ji v duchu drsné a sexy motorkářky. 

Celý článek

Kosmetická značka Bobbi Brown odhaluje jarní kampaň 2018

Kosmetická značka Bobbi Brown, kterou u nás seženete výhradně v parfumeriích začátkem roku 2018, odhaluje svou kampaň pro jaro a léto 2018.

Celý článek

Christian Dior přichází s velmi nositelnou Pre-fall kolekcí 2018

Pre-fall série sedmdesáti modelů Dior přeje každodennímu oblékání stejně jako večerním událostem. Kolekce preferuje jednoduchost a my ji vítáme. 

Celý článek

Bella Hadid v nové kampani na rtěnky DIOR

Kampaně s populární Bellou Hadid pokračují. Tentokrát se stala tváří reklamních snímků na rtěnky Dior.

Celý článek

Půvabná kampaň Jimmy Choo s Anjou Rubik

V jarní kampani na obuv a doplňky Jimmy Choo se blýskla sympatická blondýnka Anja Rubik. 

Celý článek

Zimní kolekce Kláry Nademlýnské zdůrazňuje rozdílnost materiálů

Kolekce Podzim/Zima Kláry Nademlýnské 2017-2018 zaujme na první pohled. Jedinečnou kolekci přední české návrhářky podpořily fotografie Terezy Maxové objektivem Gorana Tačevskiho.

Celý článek