dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Chanel nezklamal – do centra Paříže umístil vodopády

Karl Lagerfeld s každou další kolekcí nechává svět tápat, jak to, že mu stále nedochází inspirace. Se svým uměním zašel zase o kus dál.

Vodní živel

Prostředí Grand Palais pohltily vodopády. Právě mezi vodou se Karl Lagerfeld rozhodl prezentovat svou jarní kolekci. A určitě to není samo sebou. Vždyť jeho necelých devadesát modelů svým způsobem připomínalo ztělesnění elementu vody; vícero odstínů modré, tyrkysové a zelené a k tomu průhledné kozačky, klobouky či šály. "Cítili jste to?" zeptal se Lagerfeld po přehlídce. "Vdechování molekul vody je pro nás velmi zdravé. Proto se na místech jako je toto, cítíme tak dobře." Samozřejmě, souhlasíme.

Batikovaná procházka

Průhledná představil Lagerfeld také ponča, která by zřejmě mohla sloužit spíše jako pláštěnky. Tímto netradičním prvkem dal kolekci novou dimenzi. V základu však zůstal rukopis Coco spolu s tím Karlovo neměnným - tvídové kostýmky, dvouřadé zapínání, hodně šperků. V síle přírody se kloubilo vytříbené krejčovské umění a tradicí a závanem nových nápadů. Jednou z novinek byla také batika na plavkách a letních šatech, které Lagerfeld snad musel navrhnout přesně pro procházky po přímořských promenádách. V tomto úseku kolekce dal prostor mládí a odkaz na zakladatelku na okamžik upozadil.

Politika v pozadí?

Optimismus kolekce nelze popřít. Možná však v jejím pozadí byla také reakce na aktuální dění v rodné zemi Karla Lagerfelda - v Německu, kde je čerstvě po volbách. A pokud chcete souvislosti nalézt, určitě se vám to podaří. Karl Lagerfeld však podal vysvětlení jednoznačné: "Nevysvětluji, co navrhuji. Nejsem filosof, abych po sobě nechával poznámky. Můžete se dívat na moji tvorbu a vidět v ní cokoli." Mezitím, co místo přehlídky opouštěli lidé, příroda jako by chtěla vyslat znamení a ve vodopádu se utvořila opravdová duha. Biblický symbol naděje lepší budoucnosti. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL JARO 2018 PAŘÍŽ KARL LAGERFELD

Související články

Stříbro, plast a ostré hrany v jarní kolekci Balmain 2019

Olivier Rousteing se i v letošní kolekci inspiroval Paříží. Modely postavil netradičně na světlých tónech. 

Celý článek

Miu Miu jarní kolekce připomíná výprodej v galanterii

Miuccia Prada se vrátila k elegantní rozevlátosti a chce zpět své mladé zákaznice. 

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek

Jedinečná kolekce klobouků oslavuje stoleté výročí České republiky

Česká republika slaví sto let od svého založení. Na její počest vytvořila značka Tonak nádhernou kolekci klobouků společně s módní ikonou Bárou Nesvadbovou.

 

Celý článek

Riccardo Tisci a jeho debut pro Burberry v jarní kolekci 2019

Riccardo Tisci ovládl značku Burberry. Z Givenchy odešel po více jak deseti letech a přijal spolupráci pro britský módní dům.

Celý článek

Oslava ženské síly i zranitelnosti v jarní kolekci Alexandra McQueen

Návrat k vrcholnému umění šití a ženské kráse je neobyčejně povedený u anglické značky Alexander McQueen.

Celý článek

Dovolená podle Chanel pro jaro a léto 2019

Zasloužený odpočinek nabízí prostřednictvím přehlídky nové kolekce luxusní módní dům Chanel.

Celý článek