dnes je 19.04.2018 a svátek má Rostislav

Chanel nezklamal – do centra Paříže umístil vodopády

Karl Lagerfeld s každou další kolekcí nechává svět tápat, jak to, že mu stále nedochází inspirace. Se svým uměním zašel zase o kus dál.

Vodní živel

Prostředí Grand Palais pohltily vodopády. Právě mezi vodou se Karl Lagerfeld rozhodl prezentovat svou jarní kolekci. A určitě to není samo sebou. Vždyť jeho necelých devadesát modelů svým způsobem připomínalo ztělesnění elementu vody; vícero odstínů modré, tyrkysové a zelené a k tomu průhledné kozačky, klobouky či šály. "Cítili jste to?" zeptal se Lagerfeld po přehlídce. "Vdechování molekul vody je pro nás velmi zdravé. Proto se na místech jako je toto, cítíme tak dobře." Samozřejmě, souhlasíme.

Batikovaná procházka

Průhledná představil Lagerfeld také ponča, která by zřejmě mohla sloužit spíše jako pláštěnky. Tímto netradičním prvkem dal kolekci novou dimenzi. V základu však zůstal rukopis Coco spolu s tím Karlovo neměnným - tvídové kostýmky, dvouřadé zapínání, hodně šperků. V síle přírody se kloubilo vytříbené krejčovské umění a tradicí a závanem nových nápadů. Jednou z novinek byla také batika na plavkách a letních šatech, které Lagerfeld snad musel navrhnout přesně pro procházky po přímořských promenádách. V tomto úseku kolekce dal prostor mládí a odkaz na zakladatelku na okamžik upozadil.

Politika v pozadí?

Optimismus kolekce nelze popřít. Možná však v jejím pozadí byla také reakce na aktuální dění v rodné zemi Karla Lagerfelda - v Německu, kde je čerstvě po volbách. A pokud chcete souvislosti nalézt, určitě se vám to podaří. Karl Lagerfeld však podal vysvětlení jednoznačné: "Nevysvětluji, co navrhuji. Nejsem filosof, abych po sobě nechával poznámky. Můžete se dívat na moji tvorbu a vidět v ní cokoli." Mezitím, co místo přehlídky opouštěli lidé, příroda jako by chtěla vyslat znamení a ve vodopádu se utvořila opravdová duha. Biblický symbol naděje lepší budoucnosti. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHANEL JARO 2018 PAŘÍŽ KARL LAGERFELD

Související články

Nejvíc trendy doplňky na jaro 2018

Jaké módní doplňky by letos neměly chybět ve vaší skříni? V článku najdete několik tipů, s čím určitě nešlápnete vedle.

Celý článek

Michal Marek nás v nové kolekci posílá do alternativní budoucnosti

Český návrhář představil v dubnu svou novou kolekci. Přavažují v ní neutrální tóny s akcentem ve stříbrné a zlaté a nese jméno Alternative Future. 

Celý článek

Tajemství barev

Víte, co jednotlivé barvy vyzařují a podvědomě ostatním říkají o svých nositelkách? 

Celý článek

Nenechte si ujít žhavé kousky z jarní kolekce Victoria's Secret

Co přínáší nová kolekce oblíbené značky spodního prádla Victoria's Secret? Dočkáme se romantiky i dravosti.

Celý článek

Wendelborn přichází s novou kolekcí jeanů

Kate Wendelborn před pár dny představila novou kolekci černých a bílých džínů. Stanou se jedním z největších hitů tohoto roku?

Celý článek

Připravte se na jaro – nosí se džínovina, pastely a volány

Jaro konečně dorazilo, proto byste rychle měla doplnit šatník o aktuální trendy.  

Celý článek

Oslavte život spolu s jarní kolekcí 2018 Jaroslavy Procházkové

Mramorový sál pražské Lucerny má za sebou další z přehlídek české návrhářky Jaroslavy Procházkové. Ta je určena pro letošní jaro a léto.

Celý článek

V Praze přednášel a česal americký kadeřník Leonardo Rocco

Prahu poctila netradiční návštěva ze světa kadeřníků a hair stylistů. Pozvání na workshop přijal Leonardo Rocco.

Celý článek