dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Clare Waight Keller se v nové Givenchy kolekci zaměřuje na dlouhověkost

Přidat na Seznam.cz
Clare Waight Keller musí s Pre-Fall kolekcemi uspokojit téměř každého zákazníka - od elegantní dámy až po sportovně založené pány. A zatím se jí to daří bravurně.

Kreativní ředitelka Clare Waight Keller řekla, že chce, aby toto oblečení bylo dlouhověké. „Vždy bylo součástí mé práce vytvářet oblečení, které vydrží několik dekád a bude se dědit,” vysvětluje Keller. Některé textilie jsou organické a recyklovatelné. Keller se snaží více dbát na životní prostředí, aby se oblečení tak často neobměňovalo, ale spíše neustále kombinovalo znovu a znovu.  

Ve sbírce se mísí elegantní oděvy s těmi sportovnějšími. Balonové rukávy jsou momentálně v kurzu a Keller je pozvedla na úplně novou úroveň. Některé byly do špičky a jiné extrémně objemné. Předností britské návrhářky je to, že dokáže pomocí oděvů podtrhnout ženskou krásu. Veškeré modely vyzařují sebevědomím a ženskostí. Ať už romantické rozevláté šaty s délkou až po kotníky nebo bikerská koženková bunda se skládanou sukní a praktickou kabelkou do ruky, která spíše připomíná ruksak. 

Keller se zaměřila i na pánské oděvy. Převažovaly luxusní na míru šité obleky, robustní boty, tenké sluneční brýle, ale i sportovnější looky. Škála barev byla velmi pestrá. Obleky nebyly vytvořené jen v nude odstínech, vznikly i tyrkysově zelené, růžové, světle i tmavě modré nebo třeba karmínové červené. Zkrátka, aby si každý muž našel to své

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
GIVENCHY CLARE WAIGHT KELLER PRE-FALL MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Kde se bere vzrůstající oblíbenost nákupů v prémiových outletech?

Nakupování oblečení je pro mnoho lidí relaxací, pro jiné formou zábavy, pro další nezbytnou nutností. Tak či onak je to věc, která pořádně leze do peněz – zvláště pak v případě, kdy se chcete blýsknout známou značkou.

Celý článek

Brandon Maxwell předvedl optimistickou resort kolekci 2020

V časech koronavirové pandemie dává mnoho lidí přednost pohodlí. Americký návrhář Brandon Maxwell se rozhodl vytěžit z této situace maximum a vytvořil kolekci, která v sobě snoubí fantazii a pohodlí. 

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek