dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Clare Waight Keller se v nové Givenchy kolekci zaměřuje na dlouhověkost

Přidat na Seznam.cz
Clare Waight Keller musí s Pre-Fall kolekcemi uspokojit téměř každého zákazníka - od elegantní dámy až po sportovně založené pány. A zatím se jí to daří bravurně.

Kreativní ředitelka Clare Waight Keller řekla, že chce, aby toto oblečení bylo dlouhověké. „Vždy bylo součástí mé práce vytvářet oblečení, které vydrží několik dekád a bude se dědit,” vysvětluje Keller. Některé textilie jsou organické a recyklovatelné. Keller se snaží více dbát na životní prostředí, aby se oblečení tak často neobměňovalo, ale spíše neustále kombinovalo znovu a znovu.  

Ve sbírce se mísí elegantní oděvy s těmi sportovnějšími. Balonové rukávy jsou momentálně v kurzu a Keller je pozvedla na úplně novou úroveň. Některé byly do špičky a jiné extrémně objemné. Předností britské návrhářky je to, že dokáže pomocí oděvů podtrhnout ženskou krásu. Veškeré modely vyzařují sebevědomím a ženskostí. Ať už romantické rozevláté šaty s délkou až po kotníky nebo bikerská koženková bunda se skládanou sukní a praktickou kabelkou do ruky, která spíše připomíná ruksak. 

Keller se zaměřila i na pánské oděvy. Převažovaly luxusní na míru šité obleky, robustní boty, tenké sluneční brýle, ale i sportovnější looky. Škála barev byla velmi pestrá. Obleky nebyly vytvořené jen v nude odstínech, vznikly i tyrkysově zelené, růžové, světle i tmavě modré nebo třeba karmínové červené. Zkrátka, aby si každý muž našel to své

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
GIVENCHY CLARE WAIGHT KELLER PRE-FALL MÓDNÍ KOLEKCE

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Kde se bere vzrůstající oblíbenost nákupů v prémiových outletech?

Nakupování oblečení je pro mnoho lidí relaxací, pro jiné formou zábavy, pro další nezbytnou nutností. Tak či onak je to věc, která pořádně leze do peněz – zvláště pak v případě, kdy se chcete blýsknout známou značkou.

Celý článek

Brandon Maxwell předvedl optimistickou resort kolekci 2020

V časech koronavirové pandemie dává mnoho lidí přednost pohodlí. Americký návrhář Brandon Maxwell se rozhodl vytěžit z této situace maximum a vytvořil kolekci, která v sobě snoubí fantazii a pohodlí. 

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Waight Keller opouští Givenchy. Podívejte se na její nejlepší modely, včetně svatebních šatů pro Meghan Markle

Vytvářela svatební šaty na královskou svatbu pro Meghan Markle a navrhovala snové kolekce pro módní dům Givenchy. Clare Waight Keller stála v čele brandu tři roky. Podívejte se s námi na nejlepší modely, které pro francouzskou značku vytvořila.

Celý článek

Riccardo Tisci vytvořil pro Burberry kontrast mezi elegantní a sportovní módou

Kreativní ředitel Riccardo Tisci  se rozhodl propojit eleganci a pohodlnost. Logománie pokračuje. Stejně tak jako sportovní oděvy, které se staly regulérní součástí šatníků.

Celý článek

Givenchy Couture: Když se móda potká s uměním

Zamilovaný dopis. Přesně tak pojmenovala kreativní ředitelka Clare Waight Keller novou jarní a letní kolekci 2020 módního domu Givenchy. Romantikou sbírka doopravdy překypovala. 

Celý článek

Další přehlídka návrháře Jean-Paula Gaultiera bude zároveň jeho poslední

Ikonický francouzský módní návrhář dává molu navždy sbohem. Jeho couture přehlídka prezentovaná 22. ledna v Paříži bude zároveň tou poslední. 

Celý článek