dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Co nového chystá návrhářka Beata Rajská

Přidat na Seznam.cz
V rozhovoru s módní návrhářkou Beatou Rajskou jsme se dozvěděli, že bez pokory to nejde.
Beata Rajská

1. Co nového připravujete a na jaké projekty se v dohledné době chystáte?

V současné době začínáme realizovat step by step kolekci podzim zima 2016/2017. Nyní ale nejvíce času věnuji svým novým kolegyním, které k nám nastoupily po ukončení školy. Chtěla bych vybudovat perfektní tým v ateliéru i v butiku. Děvčata sice přišla s vědomostmi ze školy, ale praxe a práce s lidmi je něco jiného, takže pokud mi to čas dovolí, věnuji jim svůj čas. Zabývám se ale i novými projekty a také se připravuji na Trés chic Ostrava, kde jsem předsedkyní jury. Právě tam bych chtěla dovést jednu z absolventek Laboratory mody Viaceslava Zajceva. Samozřejmě sleduji i finalizaci našeho březnového plesu, ale to je již produkční záležitost mého týmu. Mou povinností je pouze zúčastnit se 5. března v 17:00 připravené akce v maximální pohodě, abych byla dobrou hostitelkou pro přibližně 1000 hostů. 

2. Co pro Vaši značku znamená aktuální plesová sezóna? Ples v ŽITĚ?

Plesy - to je realizace šatů pro naše zákaznice i náhodné klientky. Na Plese v Opeře jich bylo pár desítek, ale to určitě není jediný ples, kde se naše šaty objevily. No a co je Ples Beaty Rajské V ŽITĚ? Dnes již možná tradice (12.ročník), kam se přijde pobavit kolem 1000 hostů z celé republiky.

3. Účastníte se sama ráda plesů a bálů?

Pokud je skvělá parta, tak ano. Letos byl u nás doma ale trochu zdravotní problém, který se táhl od podzimu, tak jsme všechny společenské akce vypustili. Ples V ŽITĚ bychom už měli zvládnout.

4. Jaká kolekce a pro které období je pro Vás teď aktuální?

Určitě je to Kolekce Léto 2016 a autorské léto 2017.

5. Jakou formu prezentace svých kolekcí a modelů upřednostňujete a proč?

Autorské přehlídky. Jsou sice nesmírně produkčně a finančně náročné, ale je to o nás. Je to moje výpověď o módě, stylu i o době, ve které žiji.

6. Jak se díváte a vnímáte mladé návrháře, kteří se snaží se v České a Slovenské republice prosadit a co by jste jim do budoucna poradila?

To, co mi v začátcích doporučoval můj manžel: “Nezapomeň, že fashion má být pro lidi!” Takže prezentace ano, pak teprve byznys. Modely, které jsou určeny jen na molo, si můžete atelier “vytapetovat” 2x – 3x, pak vás to přitlačí – doslova “priklincuje” a klinec je ve slovenštině hřebík ☺.

7. Máte více takovýchto projektů, kdy sama hodnotíte a ocitáte se v pozici soudce v porotě? Je pro Vás snadné hodnotit mladé návrháře? A jaké typy a forma fashion show a modelů je Vám nejblíže? 

Naposledy jsem seděla v červnu v úžasné jury Slavy Zajceva, kde se hodnotily diplomové práce budoucích návrhářů. Potkala jsem se se skvělými novináři, blogery a publicisty působícími ve světě. Jsem nakloněna klasickým (možná až luxusním) fashion show módních domů. Stupidní (pro mě) obrazy vzpírajících modelek mě opravdu neoslovuje. A mladí návrháři? Fandím jim. Moc jim fandím a snad jim jen doporučím nebo vyzdvihnu jedno slovo, které by měli kromě svých nápadů nosit v hlavě. POKORA. Je jedno, jestli k řemeslu, lidem nebo kolegům…

Přidat na Seznam.cz
BEATA RAJSKÁ MÓDA ROZHOVOR MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA

Související články

501®: Číslo, které vše změnilo

Příští rok oslaví Levi’s® 150. výročí ikonických 501® džínů. Tento kus oblečení symbolizuje trvalou módní stálici, ze které se stala globální ikona s velmi bohatou historií.

Celý článek

Tenisová kolekce Michael Kors x Ellesse nemá chybu

Tentokrát se módní velikán rozhodl spojit se sportovní značkou a vytvořit kolekci plnou aktivního oblečení, doplňků, plavek a dalšího. Mrkněte, jak to vypadá, když se spojí vintage a sport.

Celý článek

Černé legíny nejen do posilovny

Černé legíny jsou již delší dobu módním světem vyzdvihovány. Pokud jde o jejich nošení, jako součást skutečného outfitu (ne, nemluvíme zde o cvičení jógy), buď je milujete, nebo ne. 

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Monique Lhuillier povýšila svatební šaty na nadpozemské

Svatební kolekce inspirovaná romantickou Sicílií je plná objemu, textury i barevných detailů. Užijte si La Dolce Vita, neboli sladký život společně s pohledem na tyto krásné svatební kousky.

Celý článek

Louis Vuitton přivolává jaro prostřednictvím energické městské kolekce

Kolekce Spring in the City je prosycená energií kalifornského jara. Přináší dokonalé sezónní modely, které se hodí do města i na výlet na pobřeží. 

Celý článek

Vítejte v Hotelu Hennes! Gigi Hadid jako majitelka hotelu ve filmu od režiséra Bardia Zeinaliho

Únik od reality všedních dní pro všechny - i tak by se dal popsat originální a zábavný Hotel Hennes v novém kampaňovém filmu značky H&M

Celý článek

BUSHMAN slaví 25 let: Pojďte ven s Lukášem Langmajerem!

Jarní měsíce strávené poznáváním nevšedních krás české krajiny? Jakožto milovníci přírody si neumíme představit nic lepšího. Průvodcem jedenácti výletů vám bude Lukáš Langmajer.

Celý článek