dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír

Designérský výběr - Březen 2018

Další měsíc plný módy a designu je za námi a my vám tak přinášíme další designérský výběr. Které produkty nás tento měsíc bavily nejvíce?

Březen byl letos jedním z nejvíce akčních měsíců za poslední dobu. Začaly nám první prodejní výstavy, pop-up butiky a markety. Udělovaly se ceny Czech Grand Design a v neposlední řadě proběhl Mercedes-Benz Prague Fashion week. Nejen z těchto akcí jsme se pro vás snažili vybrat to nejlepší a nejzajímavější, co by vám určitě nemělo uniknout.

Pokud jste letos propásli vyhlášení ocenění pro nejlepšího designéra roku, neboli Czech Grand design, určitě by vám pak nemělo uniknout toto jméno: Nastassia Aleinikava. Ta letos získala ocenění pro nejlepší šperkařku roku, ale také se stala Grand designérkou roku. Do soutěže byla nominována s kolekcí brýlí Utopie a kolekcí šperků Voyinchův rukopis, inspirovanou ilustrovanou knihou napsanou v době Rudolfa II. a další nominovanou byla Markéta Richterová se svou kolekcí dárkových předmětů pro Archeopark Pavlov. Hledáte-li něco masivnějšího, vyzkoušejte náhrdelník Exclusive, který vznikl ve spolupráci značek Metráž a Leeda.

Nové modely batohů představila Alexmonhart. Na jejím webu nyní probíhá objednávání modelů Weekender, příručního zavazadla vhodného pro cestování v letadle ale také Gymbag, který se hodí do posilovny i na nákupy. Novou oděvní značku představila návrhářka Zuzana Kubíčková. Kolekcí na jaro/léto 2018 pomáhá ženám sestavit kvalitní základ šatníku. Dalším zajímavým počinem jsou doplňky a trička, které vznikly ve spolupráci Jana Černého a Naut.

Hledáte-li nějaké doplňky, koukněte na decentní hedvábné šátky značky Anna Schwitzer. Vyzkoušet můžete také kšiltovky, klobouky a tašky z recyklovaného materiálu, které byly představeny na fashion pop-up butiku Life is Fashion. Ty vznikly ve spolupráci značky Remon s designovým obchodem ŌM Touch. V poslední době nás hodně baví boty od slovenské značky ZDA Partizánske, která byla založena již v roce 1948. V poslední době prošly velkou proměnou a vytváří tak krásné módní i sportovní modely. My jsme si vybrali tyto černé oxfordky se strakatou podrážkou! Z kosmetiky jsme si oblíbili Havlíkovu apotéku. Mají celou řadu zajímavých produktů, které určitě stojí za vyzkoušení.

archiv e-shopů

DESIGN RADY REDAKCE DESIGNÉRSKÝ VÝBĚR BŘEZEN 2018

Související články

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Celý článek

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Celý článek

Fotografie odhalující „Tajný život tužek“

Alex Hammond a Mike Tinney se rozhodli pomocí fotek představit 500 let starý kreslicí nástroj a jeho význam v dnešním, stále více technologicky zaměřeném světě.

Celý článek

Jak nejlépe utratit peníze, které jste našli pod stromečkem?

Dostali jste pod stromeček místo dárku obálku s penězi nebo dárkovou kartu? Víme, jak je utratit!

Celý článek

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Celý článek

Nejhezčí interiéry posledních dvanácti měsíců

Je libo dům na pobřeží, byt s terasou v Miláně nebo starožitný interiér v Barceloně? Tady jsou…

Celý článek

Předsevzetí pro rok 2019: Zbavit se plastů!

K plovoucí mase plastů v Tichém oceánu přispěl bezmála každý z nás. Tato odpadková skvrna odpovídá přibližně čtyřnásobku rozlohy Německa. Pojďme se zamyslet nad tím, jak předejít zahubení naší krásné planety.

Celý článek

Korálové fashion must have velí lednu

Barvou roku 2019 je korálová, to už víme. Poohlédli jsme se proto ke konci roku po trendech v tomto odstínu růžové a už teď víme, že vládnout bude nejenom prvnímu měsíci nového roku.

Celý článek