dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Dior na Couture Fashion Weeku představil svůj cirkus

Přidat na Seznam.cz
V Paříži představené modely luxusní francouzské značky na Couture Fashion Weeku oživily tradice cirkusového stanu.

Od té doby, co na nejprestižnější módní post na světě nastoupila poprvé v historii žena, tedy Maria Grazia Chiuri neboli Madame Dior, se módní mola pod francouzskou značkou měnila k nepoznání. Pro inspiraci si zašla nejen do uměleckých vod jiného směru, ale i například do historie. Nyní se celá módní show odehrávala ve skutečném cirkusovém stanu, který byl doplněn logem Dior. Vedle klaunů se pozornost točila i kolem akrobatů, kteří dotáhli atmosféru k dokonalosti.

Vítejte v Dior cirkusu

Metafora cirkusu má však hlubší význam. I historie módy má své kořeny v cirkusu, kde se odehrávala představení různých druhů, používaly se všude možně třpytky a měnila se témata i kostýmy. A přesně co do stylu vypadají i modely představující jarní kolekce. Čepice pokryté třpytkami, make up modelek podobné Harley Quin nebo dechberoucí kostým představující potetovanou dámu.

 

fashionista.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDA DIOR MARIA GRAZIA CHIRUI COUTURE 2019

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Dior v kolekci šperků a obuvi drží detailní exkluzivitu a přináší inovace

Dior letos představil svou kolekci podzim/zima 2022. Pozornosti však rozhodně nesmí uniknout elegantní kolekce šperků a obuvi. Ponořte se s námi do světa detailu i inovace.

Celý článek
About You fashion week

ABOUT YOU FASHION WEEK 2022

Módní přehlídka ABOUT YOU slavnostně zahájila první mezinárodní ABOUT YOU Fashion Week v Miláně.

Celý článek
Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek