dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Dior na Couture Fashion Weeku představil svůj cirkus

Přidat na Seznam.cz
V Paříži představené modely luxusní francouzské značky na Couture Fashion Weeku oživily tradice cirkusového stanu.

Od té doby, co na nejprestižnější módní post na světě nastoupila poprvé v historii žena, tedy Maria Grazia Chiuri neboli Madame Dior, se módní mola pod francouzskou značkou měnila k nepoznání. Pro inspiraci si zašla nejen do uměleckých vod jiného směru, ale i například do historie. Nyní se celá módní show odehrávala ve skutečném cirkusovém stanu, který byl doplněn logem Dior. Vedle klaunů se pozornost točila i kolem akrobatů, kteří dotáhli atmosféru k dokonalosti.

Vítejte v Dior cirkusu

Metafora cirkusu má však hlubší význam. I historie módy má své kořeny v cirkusu, kde se odehrávala představení různých druhů, používaly se všude možně třpytky a měnila se témata i kostýmy. A přesně co do stylu vypadají i modely představující jarní kolekce. Čepice pokryté třpytkami, make up modelek podobné Harley Quin nebo dechberoucí kostým představující potetovanou dámu.

 

fashionista.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDA DIOR MARIA GRAZIA CHIRUI COUTURE 2019

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek