dnes je 20.02.2020 a svátek má Oldřich

Dior na Couture Fashion Weeku představil svůj cirkus

Přidat na Seznam.cz
V Paříži představené modely luxusní francouzské značky na Couture Fashion Weeku oživily tradice cirkusového stanu.

Od té doby, co na nejprestižnější módní post na světě nastoupila poprvé v historii žena, tedy Maria Grazia Chiuri neboli Madame Dior, se módní mola pod francouzskou značkou měnila k nepoznání. Pro inspiraci si zašla nejen do uměleckých vod jiného směru, ale i například do historie. Nyní se celá módní show odehrávala ve skutečném cirkusovém stanu, který byl doplněn logem Dior. Vedle klaunů se pozornost točila i kolem akrobatů, kteří dotáhli atmosféru k dokonalosti.

Vítejte v Dior cirkusu

Metafora cirkusu má však hlubší význam. I historie módy má své kořeny v cirkusu, kde se odehrávala představení různých druhů, používaly se všude možně třpytky a měnila se témata i kostýmy. A přesně co do stylu vypadají i modely představující jarní kolekce. Čepice pokryté třpytkami, make up modelek podobné Harley Quin nebo dechberoucí kostým představující potetovanou dámu.

 

fashionista.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDA DIOR MARIA GRAZIA CHIRUI COUTURE 2019

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek