dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Dokonalé obočí a jak ho dosáhnout

Přidat na Seznam.cz
Dnešním trendem je přirozené a husté obočí. K jeho úpravě už tedy nepotřebujeme hlavně pinzetu, ale sérum na růst, tužku na zvýraznění a případně gel nebo řasenku na obočí. Hlavní je ale přirozenost a s tou vám teď poradíme.

Co se tvaru týče, nejdůležitější je najít ten správný tak, aby opticky zvětšil naše oči a vymodeloval tvář. Trik na to je jednoduchý. Vezměte si tenký štětec a mějte připravenou tužku na obočí. Když si štětec přiložíte vedle špičky nosu a povedete ho kolmo vzhůru, můžete si podle něj obkreslit místo, kde by mělo vaše obočí začínat. Samozřejmě musíte vyjít z možností vašeho obočí, pokud se vám se štětcem vůbec neprotnulo, pak je lepší ho podle návodu nedokreslovat, ale řídit se intuicí. Stříšku (nejvyšší místo, ve kterém se obočí láme) najdeme, když štětec vedeme zas od bodu hned vedle špičky přes střed našich panenek, když se díváme přímo před sebe. A konec obočí najdeme velice podobně, akorát štětec posuneme do konce víčka.

Když jsme našly tyto tři body, tužkou je všechny spojíme a vrhneme se na opravy. Zatoulané chloupky odstraní pinzeta, i když jsou na instragramu tisíce videí úprav obočí pomocí dvou nití nebo zázračných laserových odstraňovačů chloupků, my vám doporučujeme držet se klasiky. Když totiž náhodou vytrhnete něco, co jste nechtěly, tak vás to nebude mrzet tak dlouho. Pak obočí učešte kartáčkem na obočí a tím se vám krásně rozmaže i první linka, kterou jsme namalovaly tužkou. 

Teď přichází kámen úrazu. Barva tužky na obočí. Nespornou výhodu mají černovlásky a brunety. Ty mají vlastně větší výběr a nemohou sáhnout vedle. Ale co blondýny? Sice platí, že by tužka měla mít tmavší odstín než vlasy, ale maximálně o jedno číslo. Pro ženy, které mají problém najít tužku v jejich odstínu nebo si chtějí s obočím trochu víc hrát, doporučujeme paletku na obočí. Jde vlastně tak trochu o stíny, ale s jinou konzistencí než ty na víčka. Svůj odstín si tak vykouzlíte samy, některá místa můžete trochu vystínovat anebo upravovat intenzitu barvy podle stylu líčení. A když se líčíme na nějakou významnější událost, kde na našem make-up opravdu záleží, tak vše zafixujte gelem na obočí

Pokud trpíte příliš tenkým obočím nebo ho prostě skoro ani nemáte, zkuste se podívat po nějakém růstovém séru. Výhodná jsou séra na řasy a obočí zároveň, kdo by také nepotřeboval o trochu delší a hustší řasy, že? Jejich aplikace je snadná a když už vám nezačnou přímo růst nové chloupky, tak ty dosavadní by alespoň měly nabrat na síle a zvýraznit svůj pigment. Ale hlavně, dámy, tetovaným obočím už odzvonilo. Teď nám vládne kult přirozené krásy, takže pokud nemáte chuť dělat nic z toho, co se píše výše, tak i to vám naprosto schvalujeme...

pinterest.com, notino.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA OBOČÍ PŘIROZENÉ OBOČÍ TVAR OBOČÍ

Související články

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek