dnes je 17.10.2019 a svátek má Hedvika

Dokonalé obočí a jak ho dosáhnout

Přidat na Seznam.cz
Dnešním trendem je přirozené a husté obočí. K jeho úpravě už tedy nepotřebujeme hlavně pinzetu, ale sérum na růst, tužku na zvýraznění a případně gel nebo řasenku na obočí. Hlavní je ale přirozenost a s tou vám teď poradíme.

Co se tvaru týče, nejdůležitější je najít ten správný tak, aby opticky zvětšil naše oči a vymodeloval tvář. Trik na to je jednoduchý. Vezměte si tenký štětec a mějte připravenou tužku na obočí. Když si štětec přiložíte vedle špičky nosu a povedete ho kolmo vzhůru, můžete si podle něj obkreslit místo, kde by mělo vaše obočí začínat. Samozřejmě musíte vyjít z možností vašeho obočí, pokud se vám se štětcem vůbec neprotnulo, pak je lepší ho podle návodu nedokreslovat, ale řídit se intuicí. Stříšku (nejvyšší místo, ve kterém se obočí láme) najdeme, když štětec vedeme zas od bodu hned vedle špičky přes střed našich panenek, když se díváme přímo před sebe. A konec obočí najdeme velice podobně, akorát štětec posuneme do konce víčka.

Když jsme našly tyto tři body, tužkou je všechny spojíme a vrhneme se na opravy. Zatoulané chloupky odstraní pinzeta, i když jsou na instragramu tisíce videí úprav obočí pomocí dvou nití nebo zázračných laserových odstraňovačů chloupků, my vám doporučujeme držet se klasiky. Když totiž náhodou vytrhnete něco, co jste nechtěly, tak vás to nebude mrzet tak dlouho. Pak obočí učešte kartáčkem na obočí a tím se vám krásně rozmaže i první linka, kterou jsme namalovaly tužkou. 

Teď přichází kámen úrazu. Barva tužky na obočí. Nespornou výhodu mají černovlásky a brunety. Ty mají vlastně větší výběr a nemohou sáhnout vedle. Ale co blondýny? Sice platí, že by tužka měla mít tmavší odstín než vlasy, ale maximálně o jedno číslo. Pro ženy, které mají problém najít tužku v jejich odstínu nebo si chtějí s obočím trochu víc hrát, doporučujeme paletku na obočí. Jde vlastně tak trochu o stíny, ale s jinou konzistencí než ty na víčka. Svůj odstín si tak vykouzlíte samy, některá místa můžete trochu vystínovat anebo upravovat intenzitu barvy podle stylu líčení. A když se líčíme na nějakou významnější událost, kde na našem make-up opravdu záleží, tak vše zafixujte gelem na obočí

Pokud trpíte příliš tenkým obočím nebo ho prostě skoro ani nemáte, zkuste se podívat po nějakém růstovém séru. Výhodná jsou séra na řasy a obočí zároveň, kdo by také nepotřeboval o trochu delší a hustší řasy, že? Jejich aplikace je snadná a když už vám nezačnou přímo růst nové chloupky, tak ty dosavadní by alespoň měly nabrat na síle a zvýraznit svůj pigment. Ale hlavně, dámy, tetovaným obočím už odzvonilo. Teď nám vládne kult přirozené krásy, takže pokud nemáte chuť dělat nic z toho, co se píše výše, tak i to vám naprosto schvalujeme...

pinterest.com, notino.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA OBOČÍ PŘIROZENÉ OBOČÍ TVAR OBOČÍ

Související články

Mariana Prachařová opět v roli modelky

Zpěvačka, influencerka a herečka Mariana Prachařová navštívila město módy – samotnou Paříž, aby se stala modelkou svému dvornímu kadeřníkovi Honzovi Kořínkovi.

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Nová pánská vůně značky Carolina Herrera představuje svůdnou dvojici Karlie Kloss a Eda Skreina

Další vůně v řadě s názvem „Bad Boy“ spatřila světlo světa. Módní dům Carolina Herrera považuje tyto týdny za ideální období pro zveřejňování svých novinek. Tou aktuální je nová toaletní voda pro muže.

Celý článek

Celosvětovou demonstraci v boji proti změnám klimatu podpořilo hned několik kanadských značek

Miliony lidí pochodovaly v páteční demonstraci po celém světě kvůli klimatickým změnám. Jen v Kanadě bylo hlášeno kolem 250 akcí. Celé hnutí podpořilo několik značek třeba právě tím, že uvolnily své zaměstnance k účasti na demonstraci a své prodejny na tento den zavřely.

Celý článek

Drobnosti, kterými si zlepšíte náladu

Potřebujete něco, po čem se vám zlepší den nebo snad týden? Co vám usnadní život či aspoň pár jeho okamžiků? Pořiďte si tyto věci. Popřípadě u nás nadýchejte inspiraci.

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

Připravte rty na podzim prostřednictvím přírodních pomocníků

Babí léto se velmi rychle přehoupne do chladných podzimních dní a nejenom naše rty budou potřebovat jinou péči než v posledních měsících. Maximálních účinků lze dosáhnout s čistě přírodními ingrediencemi, které fungují!

Celý článek

Pojďte se s námi zaposlouchat do vaší pleti

Každý den pro vás může být jiný. Každý den můžete vnímat aktuální potřeby své jedinečné pleti. A není k tomu potřeba nic extra složitého, pojďte do toho s námi…

Celý článek