dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Domácí barvení vlasů ano, či ne?

Přidat na Seznam.cz
Ať už se budete barvit doma nebo se objednáte u kadeřníka, měla byste vědět, že barvení je vždy zásah do struktury vlasu. Barvený vlas je náchylnější k poškození, vysušení a potřebuje více výživy. Některé ženy na barvení vlasů nedají dopustit, pojďme se proto podívat na výhody a nevýhody domácího barvení.

zdroj: pixabay

Kvalita a složení barev se od dob našich babiček hodně změnily. Určitě i vy pamatujete zápach čpavku, který se kdysi linul z kadeřnictví. To už je naštěstí minulost a dnes je i pro domácí použití možné sehnat barvy, které jsou mnohem méně agresivní.

Co musíte vědět o barvení doma?

Barvení se stalo běžnou součástí našich životů a nemusíte mít ani šediny, abyste zatoužilia po barvách, které určují trendy z módních přehlídkových mol. Ač jsou nynější barvy mnohem šetrnější, stále je to pořádný koktejl chemikálií do našeho těla, který se může projevit alergiemi, ztrátou imunity a kožními nemocemi. Zvlášť pokud si v dobré víře, že ušetříte pár kaček, koupíte domů tu nejlevnější a nejspíš i nepříliš kvalitní barvu.

zdroj: pixabay

Než začnete s domácím barvením, měla byste se držet těchto rad:

- Čím jsou vlasy hustší a delší, tím bude složitější je doma obarvit

- Pokud jsou vlasy poničené a vysušené, raději navštivte odborníka

- Po barvení používejte masky a šampony na barvené vlasy

- Přeliv sice nevydrží tak dlouho, ale je mnohem šetrnější

- Delší vlasy budou potřebovat alespoň dvě krabičky barvy

- Míchejte pouze barvy stejné značky

- Vyčleňte si misku a hřeben, který už nebude plnit jinou funkci

- Při barvení nechoďte spát, ani si nevysušujte vlasy fénem

- Rukavice mají svůj smysl, předejdete tak vysušené pokožce, obarveným nehtům a podráždění

- Nejdůležitější radou na závěr je: VŽDY ČTĚTE NÁVOD

zdroj: pexels

Výhody barvení u profesionála

Kadeřnice je člověk, který by se měl vzdělávat v nových trendech a směrech. Proto by měla vědět, že právě tuto sezónu bude frčet balayage, modré odstíny a mikádo. Také by vám ale měla být schopná říct, že zrovna na vašich havraních vlasech není ombré příliš reálné nebo že taková paráda nevznikne během jedné návštěvy. Za takové služby si nejspíš pořádně připlatíte, zato budou dělány tím nejšetrnějším způsobem k vašim vlasům.

Vlasy jsou korunou vaší hlavy. Nezapomínejte proto, že přirozená krása je tím nejlepším, co si na sebe zrovna můžete obléci. Nepovedený make-up vyřešíte poměrně rychle, ale s nepovedeným účesem a spálenými vlasy budete chodit nejspíš i několik měsíců.

zdroj: pexels
 

Přidat na Seznam.cz
BAREVNÍ VLASŮ BARVA NA VLASY DOMÁCÍ BARVENÍ DOMÁCÍ BARVENÍ VLASŮ

Související články

Dámská platinová blond a jak ji nosit

Platinová blond je opět na výsluní. Nebudeme vám lhát i nám se tento trend líbí. Pokud i vy toužíte po změně, máme pro vás inspiraci, jak hvězdně tuto barvu nosit.

Celý článek

Pánské blond platinové přelivy jsou novým stylovým trendem

Pánové, zbystřete! Nové trendy ve vlasovém stylingu jsou tady. V Hollywoodu totiž frčí platinová, a tak jsme pro vás připravili několik tipů, abyste se i vy mohli cítit jako americké celebrity.

Celý článek

Top trendy v barvení vlasů

Přemýšlíte o změně barvy vlasů nebo jen lehkém oživení? S jarem totiž míváme větší chuť experimentovat. 

Celý článek

Vínová na vlasech vás dostane

Zajímá vás nejnovější vlasový trend, který je ideální pro chladné zimní dny? Zkuste vínovou, vypadá úžasně!

Celý článek

Horký tip na konec léta: barvení vlasů krepovým papírem

Vaše vlasy vás čas od času nudí a říkáte si, že to chce změnu? Jsme pro. Zkuste  novou metodu barvení obyčejným krepovým papírem. Je dočasná, nenáročná a účinná. 

Celý článek

Jak si doma správně nabarvit vlasy

Pro někoho téma úplně z cesty, pro jiné běžná rutina. Pokud se chcete sama doma pustit do barvení vlasů, existují informace, které byste měla vědět. 

Celý článek

Trendy vlasové barvy pro rok 2016

Možná nedáte dopustit na svůj dlouholetý odstín a možná se občas trochu divíte, co vašemu účesu chybí k tomu módnímu šmrncu. Třeba je to právě jedna z aktuálních trendy barev na vlasy. 

Celý článek

Matrix 21C POP! - kolekce S/S 2015

Matrix Global Design Team spolu se svou novou barvicí technikou Soboost představuje zářivě barevnou kolekci účesů pro Jaro/Léto 2015 ve stylu Pop Art.

Celý článek