dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Elie Tahari se v nové kolekci vrací zpátky ke svým kořenům

Elie Tahari vsadil na jistotu. Inspiraci pro svou novou kolekci hledal v období 70. let minulého století. Tedy v době, kdy jako návrhář začínal.

Izraelský módní návrhář má tento rok velký důvod k oslavám - jeho tvorba je známa módnímu průmyslu již dlouhých 45 let. A tak se rozhodl ve své kolekci pro podzim/zima 2019 oprášit půvabná 70. léta a nechal se inspirovat dámami jako je Bianca Jagger či  zesnulá herečka Lauren Bacall.

Tahari, který posledních pět let prezentuje nové kolekce výhradně na soukromých schůzkách ve vlastním showroomu, se rozhodl pro návrat svých kousků na přehlídkové molo. V zákulisí zmínil, že kolekce je výhradně o důvěře, postoji a také o nezávislosti.

A přesně tato slova vystihují jednotlivé kousky jeho další kolekce - paleta přírodních barev a výrazné zvířecí potisky jí naprosto dominují. Kolekce sama o sobě není žádným velkým překvapením, ale klasikou, která rozhodně nezklame. K vidění jsou plisované sukně, ponča ozvláštněná výraznými zipy a koženým lemováním, šaty s výraznějšími rukávy, jemné svetry i dominantní detaily - široké pásky, nápadné lesklé kabáty a saka či zajímavé komplety v námořnické modré, smaragdově zelené či temně fialové barvě.

Celou kolekci Tahary doplnil o další zajímavý prvek, a to mezigenerační propojení. Na molo totiž vyslal Christie Brinkley, americkou modelku známou především v 70. letech, která uzavřela celou přehlídku oblečená do smaragdového blejzru a stejně barevných kalhot. Stejně tak se na mole objevila i její dvacetiletá dcera Sailor. Ta, několik sekund před tím, prezentovala celočerný model s výrazným kabátem. Návrhář dal tímto krokem chytře a jasně najevo, že jeho modely jsou vhodné pro kteroukoli věkovou kategorii.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE TAHARI PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek