dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Elie Tahari se v nové kolekci vrací zpátky ke svým kořenům

Přidat na Seznam.cz
Elie Tahari vsadil na jistotu. Inspiraci pro svou novou kolekci hledal v období 70. let minulého století. Tedy v době, kdy jako návrhář začínal.

Izraelský módní návrhář má tento rok velký důvod k oslavám - jeho tvorba je známa módnímu průmyslu již dlouhých 45 let. A tak se rozhodl ve své kolekci pro podzim/zima 2019 oprášit půvabná 70. léta a nechal se inspirovat dámami jako je Bianca Jagger či  zesnulá herečka Lauren Bacall.

Tahari, který posledních pět let prezentuje nové kolekce výhradně na soukromých schůzkách ve vlastním showroomu, se rozhodl pro návrat svých kousků na přehlídkové molo. V zákulisí zmínil, že kolekce je výhradně o důvěře, postoji a také o nezávislosti.

A přesně tato slova vystihují jednotlivé kousky jeho další kolekce - paleta přírodních barev a výrazné zvířecí potisky jí naprosto dominují. Kolekce sama o sobě není žádným velkým překvapením, ale klasikou, která rozhodně nezklame. K vidění jsou plisované sukně, ponča ozvláštněná výraznými zipy a koženým lemováním, šaty s výraznějšími rukávy, jemné svetry i dominantní detaily - široké pásky, nápadné lesklé kabáty a saka či zajímavé komplety v námořnické modré, smaragdově zelené či temně fialové barvě.

Celou kolekci Tahary doplnil o další zajímavý prvek, a to mezigenerační propojení. Na molo totiž vyslal Christie Brinkley, americkou modelku známou především v 70. letech, která uzavřela celou přehlídku oblečená do smaragdového blejzru a stejně barevných kalhot. Stejně tak se na mole objevila i její dvacetiletá dcera Sailor. Ta, několik sekund před tím, prezentovala celočerný model s výrazným kabátem. Návrhář dal tímto krokem chytře a jasně najevo, že jeho modely jsou vhodné pro kteroukoli věkovou kategorii.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE TAHARI PODZIM 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek