dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

#FallinNike V. - Jak důležitou roli hraje při sportu správná strava?

Přidat na Seznam.cz
Jde jen cvičit a u toho normálně jíst, a i tak zlepšit postavu? Nebo musíme ke cvičení také držet přísnou dietu?

Záleží na mnoha faktorech, takže se nedá jednoznačně říci, zda stačí jen cvičit nebo je třeba držet i dietu. Také záleží na tom, jak velké má člověk ambice. Ale v zásadě je to jednoduché - abyste se zbavili nadbytečných kilogramů, musíte během dne vydat více kalorií než přijmout. Pokud skončíte většinu dní v plusu, vaše váha poroste. Samozřejmě žádný pohyb není zbytečný. Věřím tomu, že pokud má člověk dost pohybu a alespoň trochu si hlídá, aby nesnědl všechno, na co přijde, dále si hlídá poměr sacharidů a bílkovin, nepřejídá se fast foodem a nepřijímá pouze sladké sycené limonády, nemusí nijak zvláště svůj jídelníček měnit.

Jestliže do pohybu nezahrnete i nějaké kardio a budete se věnovat především posilovně, může se také stát, že si vypěstujete pouze svaly, ale tuková vrstva vám zůstane. To znamená, že vaše úsilí bude viditelné jen minimálně a k vaší vysněné postavě vám zůstane ještě daleká cesta. Faktem také je, že spíše zhubnete, začnete-li správně jíst, než jen cvičit a při tom dělat ve stravování radikální chyby. Rozhodně jsem ale raději zastáncem pohybu, než se jen věnovat dietám. Vaše tělo bude alespoň zpevněné a vy se budete cítit lépe. Ideálním stavem bude, pokud se vám podaří držet cvičení a životosprávu na rozumné rovnováze.

Odpovídala trenérka Nike Sarah Vegnerová

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA #FALLINNIKE #CVICIMSMODOU CVIČENÍ POSILOVÁNÍ HUBNUTÍ ŽIVOTOSPRÁVA

Související články

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Vitamíny a minerály pro zdravou pleť

V poslední době si lidí mnohem více začíná uvědomovat, že to, co jíme a pijeme, má významný vliv na naše zdraví a na to, jak se cítíme. Každý den jsme prostřednictvím reklamy a marketingových pastí bombardováni informacemi o tom, jak jsou důležité bílkoviny pro tvorbu svalů, vitamíny proti chřipce, sacharidy pro podání lepších výkonů a mohli bychom pokračovat.

Celý článek

Máte citlivou pleť? Vsaďte v létě na kosmetickou řadu s magnéziem

Osvěžení, hydratace a zklidnění pleti kdykoliv během dne si můžete dopřát díky kosmetické řadě s magnéziem, která v kombinaci s probiotiky a postbiotiky poskytuje pozoruhodné zklidňující účinky i té nejcitlivější pleti.

Celý článek

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek