dnes je 19.02.2020 a svátek má Patrik

Jak na dokonalou oční linku

Přidat na Seznam.cz
Chcete vypadat jako ženy ze žurnálu, ale nevíte, jak si správně namalovat oční linku? S naším návodem z vás bude profík. Už žádné kostrbaté čáry, pandí make-up nebo oči pro pláč.

Líbí se vám na jiných ženách oční linky, ale na vlastním oku vám to zrovna dvakrát nejde od ruky? Mrkněte na náš návod a posléze se pochlubte výsledkem. 

K čemu je linka dobrá

Linku můžete nosit na všechny příležitosti. Nebojte se experimentovat a zkusit i jiné barvy než klasickou černou. Díky lince budete mít krásný tvar oka, takzvaný „cat eye look“. Skvěle vám protáhne oči, zvýrazní a opticky zahustí řasy. Je jedno, jakou barvu mají vaše vlasy, kolik vám je let nebo jak se umíte líčit. Linky sluší prostě každému.

Co použít

Fixy, tužky, gelové nebo tekuté linky? Sáhněte po produktu, který vám přijde nejvíce sympatický. Fixy jsou většinou nejsnadnější pro krušné začátky, ale musíte si koupit tu správnou se špičatým koncem. Čím tenčí, tím lepší. Druhou variantou jsou kajalové tužky, které jemně zvýrazní vaše oči. Ale pozor! Snadno se rozmažou a musíte s nimi šetřit. Tekuté linky jsou také snadné pro používání, ale bývají hodně výrazné, takže je volte spíše navečer. Gelové linky jsou skvělé pro profesionální líčení. Vydrží vám celý den, neobtisknou se, ale práce s nimi není nejjednodušší.

Jdeme na věc

Na co čekáte? Můžeme začít. Klidně se posaďte a opřete si ruku, ať se vám netřese. Rozhodněte se, zdali chcete tenkou nebo tlustou linku i s „ocáskem“. My radíme, že nejlepší trik je začít od ocásku, pak se vám to lépe propojuje. Začneme ve vnějším koutku oka směrem k vašim spánkům. Několikrát obtáhnete a pokračujete směrem k vnitřnímu koutku oka. Nechte chvíli oko zavřené, aby se vám linka neobtiskla. Pokračujte stejně i u druhého oka.

Jak se vám výtvor podařil? Pokud nejste spokojená, nezoufejte, chce to čas, trénink a trpělivost. Navíc existuje spousta šablon, které vám začátky usnadní.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA GELOVÉ OČNÍ LINKY OČNÍ LINKY LEHKÝ MAKE-UP LÍČENÍ OČÍ BAREVNÉ LÍČENÍ

Související články

Kadeřník Jan Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Celý článek

Pihy všude kam se podíváš aneb proč jsou rusovlasí lidé výjimeční

Zrzavým lidem byla vždy věnovaná větší pozornost. Dříve se na ně nahlíželo jako na osoby s ďáblem v těle, dnes už víme, že jsou to pouze lidé s jinou barvou vlasů.

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Vánoční dárky na poslední chvíli aneb když chybí inspirace

Pokud hledáte inspiraci na dárky, tak je ten nejvyšší čas. Začíná kolotoč nákupního šílenství a slev. Vymýšlení toho správného dárku není snadné, proto jsme vám sepsali některé základní body.

Celý článek

Když kosmetika vzniká s láskou, je to znát!

Přesně takto pojal Dr. Frank Crandall svou značku PHYSICIANS FORMULA, kterou založil v roce 1937, aby pomohl své manželce Edith překonat autoimunitní onemocnění. Dnes je tato kosmetická značka jednou z nejuznávanějších na světě.

Celý článek