dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Jak na úklid šatníku, aniž by to příliš bolelo?

Přidat na Seznam.cz
Nemáte co na sebe, a přitom ze skříně po každém otevření oblečení vypadává? Naordinujte si 100% očistu. Bude to sice brutální, ale výsledek potěší. Jak na to? Čtěte dál.

Nový rok si zaslouží čisté a poloprázdné skříně. Žijeme v době přebytku, což nás nutí pořád něco nakupovat. Hlavně nekvalitní kousky, které po pár nošeních nevypadají příliš dobře. V dnešním článku se dozvíte, jak skříň uklidnit a případně ji naplnit kvalitním oblečením z outletu. Správné materiály a střihy z módy nikdy nevyjdou a vždy vypadají luxusně a elegantně.

Oblečení roztřiďte podle druhu

Vždy se zaměřte na určitý druh oblečení – prvně začněte u triček a topů, pokračujte přes sukně, svetry, ... a tak dále. Nejtvrdší způsob je vyndat úplně všechno oblečení na zem a vše si prohlédnout. Z hromady pak vytahujte jednotlivé kusy a rozdělte na ano – ne – možná. Zatím nemusíte nic skládat, teď pouze dochází k prvotnímu třídění. 

Pokud chcete, klidně vyndejte věci po komíncích nebo, ať jsme upřímné, kupách. Někomu není příjemné mít okolo sebe desítky kousků a cítí se v “pasti”. Záleží pouze na vašem uvážení. Oblečení můžete házet do skladovacích boxů, aby se neválelo po zemi, nebo je dávejte přehledně na hromádky. 

Necítíte žádnou jiskru? Nekompromisně daný kus vyhoďte

Teď si připravte hromadu “možná”. Postupně před sebe kousek roztáhněte a zamyslete se, jestli při pohledu na něj cítíte nějaké potěšení. Tento proces vymyslela Marie Kondo. Vše u vás musí vyvolávat radost. Pokud ani nevíte, proč kousek máte, jde z kola ven. Jesliže je vyřazené oblečení v pořádku, vyperte ho a darujte nebo prodejte. Je škoda vyhazovat ho do popelnice. Případně využijte i textilní kontejnery.

Vytvořte si v hlavě alespoň 5 kombinací

Nevíte, jestli cítíte jiskru? V tom případě si u každého kousku vymyslete minimálně 5 kombinací s dalším oblečením ve vaší skříni. Vše by mělo dohromady fungovat. Jakmile mezi sebou nic nejde kombinovat, je váš šatník špatně složený. Chce to více základních kousků, u kterých ani nemusíte přemýšlet, co s nimi. Tento způsob nefunguje akorát u oblečení, které nosíte na určitou příležitost párkrát do roka. Bílá košile třeba není váš šálek kávy, ale vždy se hodí.

Není to jen sentiment ?

Buďte tvrdá. Nepojí vás k tričku pouze konkrétní situace či člověk? Je opravdu těžké mít od věcí odstup, když nám je někdo daroval nebo nám někoho připomínají, ale zkuste se od toho oprostit. Nebuďte obětí svých emocí a pocitů, pokud vám brání vyklidit přecpanou skříň. Nikam se nedostanete a budete zachycena v kolotoči hromadění.

Do skříně jen čisté

Během třídění si oblečení prohlédněte a očuchejte. Musí být 100% čisté a voňavé, jinak si zaděláte na zatuchlou skříň. To je jako s moly v kuchyni, neopatrnost se nevyplácí. Jestliže je daný kousek z materiálu, který se mačká, pověste ho na ramínko. Díky tomu se pěkně vyvěsí a zachová požadovaný tvar.

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD DETOX ŠATNÍKU OUTLET ZALANDO-LOUNGE.CZ ZALANDO

Související články

NOVÁ PRODEJNA VERMONT VZNIKALA VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ

Když se spojí nové technologie a prémiová móda, je zážitek zaručen. Módní skupina Vermont již brzy otevře svoji zbrusu novou multibrandovou prodejnu v pražském Westfield Chodov a v plzeňské Olympii.

Celý článek

Originální i praktické dárky pro ženy

Chcete svou partnerku, dceru, sestru nebo maminku letos obdarovat něčím originálním či alespoň skutečně praktickým? Vybrali jsme pro vás pár dárků pro ženy, které se v žádné domácnosti rozhodně neztratí.

Celý článek

Nákupy bez dlouhých front a stresu? Užijte si Vánoce v klidu

Nakoupit dárky, cukroví i běžné potraviny bez zbytečného čekání, a hlavně bezpečně, je snadnější než kdy dříve. V Globusu na vás čeká pestrá nabídka i efektivní a bezpečné služby.  

Celý článek

Vánoční dárky vám zabalí celebrity. Lucie Benešová, Jitka Boho, Petra Špindlerová a Dva tátové se vystřídají na charitativní akci v Centru Černý Most

Těsně před svátky si zákazníci Centra Černý Most mohou nechat zabalit vánoční dárky od ambasadorů centra Michala a Davida Vaníčkových, známých jako Dva tátové, zpěvačky Jitky Boho nebo hereček Lucie Benešové a Petry Špindlerové.

Celý článek

Režisér a spisovatel Rudolf Havlík bere čtenáře do zákulisí světa „fast fashion“

Jak vypadá špinavá práce pro textilní průmysl v zemích třetího světa? Dobrodružné vyprávění plné humoru nabízí odpovědi, které možná překvapí.

Celý článek

Usnadněte si vánoční nákupy se slevovými kupóny!

Známe to všichni. S blížícími se Vánoci se zvedá také nákupní horečka, obchody a velká centra jsou přeplněná k prasknutí a místo toho, abychom se na Vánoce těšili, jsme ve velkém stresu.

Celý článek

Vánoční program centra Westfield Chodov

Westfield Chodov přenese své zákazníky na severní pól pomocí rozšířené i virtuální reality, videomappingu, fyzických a interaktivních 4D atrakcí.

Celý článek

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás?

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás? Kvalitní bunda vám může vydržet i několik let. Lehká bunda je základem vašeho šatníku od brzké jari až do pozdního podzimu, proto je důležité, aby vám nejen hezky seděla, no taky aby byla kombinovatelná s vašim současným šatníkem pro dané roční období.

Celý článek