dnes je 03.07.2022 a svátek má Radomír

Jak na úklid šatníku, aniž by to příliš bolelo?

Přidat na Seznam.cz
Nemáte co na sebe, a přitom ze skříně po každém otevření oblečení vypadává? Naordinujte si 100% očistu. Bude to sice brutální, ale výsledek potěší. Jak na to? Čtěte dál.

Nový rok si zaslouží čisté a poloprázdné skříně. Žijeme v době přebytku, což nás nutí pořád něco nakupovat. Hlavně nekvalitní kousky, které po pár nošeních nevypadají příliš dobře. V dnešním článku se dozvíte, jak skříň uklidnit a případně ji naplnit kvalitním oblečením z outletu. Správné materiály a střihy z módy nikdy nevyjdou a vždy vypadají luxusně a elegantně.

Oblečení roztřiďte podle druhu

Vždy se zaměřte na určitý druh oblečení – prvně začněte u triček a topů, pokračujte přes sukně, svetry, ... a tak dále. Nejtvrdší způsob je vyndat úplně všechno oblečení na zem a vše si prohlédnout. Z hromady pak vytahujte jednotlivé kusy a rozdělte na ano – ne – možná. Zatím nemusíte nic skládat, teď pouze dochází k prvotnímu třídění. 

Pokud chcete, klidně vyndejte věci po komíncích nebo, ať jsme upřímné, kupách. Někomu není příjemné mít okolo sebe desítky kousků a cítí se v “pasti”. Záleží pouze na vašem uvážení. Oblečení můžete házet do skladovacích boxů, aby se neválelo po zemi, nebo je dávejte přehledně na hromádky. 

Necítíte žádnou jiskru? Nekompromisně daný kus vyhoďte

Teď si připravte hromadu “možná”. Postupně před sebe kousek roztáhněte a zamyslete se, jestli při pohledu na něj cítíte nějaké potěšení. Tento proces vymyslela Marie Kondo. Vše u vás musí vyvolávat radost. Pokud ani nevíte, proč kousek máte, jde z kola ven. Jesliže je vyřazené oblečení v pořádku, vyperte ho a darujte nebo prodejte. Je škoda vyhazovat ho do popelnice. Případně využijte i textilní kontejnery.

Vytvořte si v hlavě alespoň 5 kombinací

Nevíte, jestli cítíte jiskru? V tom případě si u každého kousku vymyslete minimálně 5 kombinací s dalším oblečením ve vaší skříni. Vše by mělo dohromady fungovat. Jakmile mezi sebou nic nejde kombinovat, je váš šatník špatně složený. Chce to více základních kousků, u kterých ani nemusíte přemýšlet, co s nimi. Tento způsob nefunguje akorát u oblečení, které nosíte na určitou příležitost párkrát do roka. Bílá košile třeba není váš šálek kávy, ale vždy se hodí.

Není to jen sentiment ?

Buďte tvrdá. Nepojí vás k tričku pouze konkrétní situace či člověk? Je opravdu těžké mít od věcí odstup, když nám je někdo daroval nebo nám někoho připomínají, ale zkuste se od toho oprostit. Nebuďte obětí svých emocí a pocitů, pokud vám brání vyklidit přecpanou skříň. Nikam se nedostanete a budete zachycena v kolotoči hromadění.

Do skříně jen čisté

Během třídění si oblečení prohlédněte a očuchejte. Musí být 100% čisté a voňavé, jinak si zaděláte na zatuchlou skříň. To je jako s moly v kuchyni, neopatrnost se nevyplácí. Jestliže je daný kousek z materiálu, který se mačká, pověste ho na ramínko. Díky tomu se pěkně vyvěsí a zachová požadovaný tvar.

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD DETOX ŠATNÍKU OUTLET ZALANDO-LOUNGE.CZ ZALANDO

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek