dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Jak nejpřirozeněji zesvětlit vlasy

Přidat na Seznam.cz
Vlasy - věčné téma všech žen. Zkrátit, natočit, zesvětlit, vyžehlit nebo úplně obarvit? Dokážeme se o nich bavit dlouhé hodiny.

Dnes trochu inspirace především pro blondýnky. Zesvětlovat či zůstat u přirozené barvy, melír nebo balayage? Možností je samozřejmě strašná spousta pro všechny typy a barvy vlasů.

Nedá se asi úplně mluvit o tom, co je oblíbené a trendy právě pro vás, protože přece jen každá z nás se cítí dobře v něčem jiném. Ovšem nikdy není na škodu, načerpat inspiraci v aktuálních trendech a odvážit se pro malou změnu.

Melír je jedna z nejpopulárnějších technik odbarvování vlasů. Záležitostí, která tu je spoustu let a jistě ještě dlouho bude. Nebudeme si nic nalhávat. Jakýkoli zásah, myslíme chemický, není pro vlasy nic dobrého. Melír je právě jedním z nich. Jedná se o náročný a poměrně dlouhý proces, při kterém se aplikuje barva na vlasy za pomocí alobalu či fólie. Melírem lze dosáhnout lehkého zesvětlení, ale také zesvětlení o mnoho odstínů. Aplikuje se od pokožky hlavy v různých vzdálenostech. Odrosty byly nežádoucím následkem, takže pravidelná návštěva kadeřníka byla nutná. Pak se ovšem velkým trendem stal právě zmíněný odrost. Někdo tedy chvilku počkal, než čerstvý melír odrostl a někdo šel rovnou na zesvětlení, které bylo aplikováno od pokožky hlavy ve větší vzdálenosti a rázem byl kýžený efekt na světě - neboli ombré, které je momentálně velice oblíbené.

Další metoda zesvětlení je balayage. Vlasy po tomto způsobu barvení vypadají velice přirozeně a nezatěžují je tolik, jako při klasickém melírování. 

Nehledejte v tom vědu, ale kreativitu. Jedná se totiž o techniku, při které kadeřník doslova „maluje" na vaše vlasy. Štětečkem je totiž nanášena barva na jednotlivé pramínky, ale tak, aby byly vytvořeny proužky bez ostrých hranic. Hlavním cílem této techniky je zesvětlení a přirozenost. Je to také nejlepší volbou pro ženy, které chtějí změnit svou barvu vlasů, ale chtějí to učinit pozvolně a právě velice přirozeně. Nejvíce tato technika vynikne u nositelek dlouhé a husté hřívy, kterou může kadeřník „vymalovat" a ukázat tak svoji kreativitu. Zesvětlení pak krásně vynikne a celou barvu udělá mnohem živější. Melír a balayage mají tak společné pouze to, že se jedná o techniky, při kterých jsou používány produkty k tónování vlasů.

Takže pokud stále váháte, dejte na svůj instinkt a z aktuálních trendů si vyberte jen to, v čem se budete cítit skvěle.

pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY BLOND BLOND BARVA ZESVĚTLENÍ VLASŮ INSPIRACE TRENDY MELÍR BALAYAGE

Související články

Nejlepší make-up s vysokým SPF

Při výběru kosmetických produktů nesmíme zapomínat na SPF faktor, a to nejen na dovolené u moře. Jak tedy vybrat ten nejlepší make-up, který nás bude chránit po celý rok? Máme pro vás několik tipů.

Celý článek

5 mužů, kterým ženy mohou závidět dlouhé vlasy

Muži a dlouhé vlasy? Že vám to nejde k sobě. Přesvědčíme vás o opaku. Těmto mužům jejich kštici závidí ženy po celém světě.

Celý článek

Must have tohoto léta: Plavky s vysokým pasem

Jestli jste stále nenašla plavky, které by vám přesně padly, tak pro vás máme několik tipů na střih, který musíte rozhodně vyzkoušet. Tohle léto bude patřit vám!

Celý článek

Minnie Driver designérkou: představujeme vám její kolekci nábytku a doplňků

Pokud hledáte inspiraci, jak zvelebit váš domov, pak vás určitě zaujme neobvyklá spolupráce herečky Minnie Driver a One Kings Lane.

Celý článek

5 domácích masek, které oživí vaše vlasy

Ke krásným a zdravým vlasům jednoduchou cestou - a tím je domácí péče. Vytvořte si několik zaručených masek, které vaše vlasy oživí a dodají jim potřebný lesk.

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek

Samoopalovací přípravky pro krásné opálení

Počasí nám stále nepřeje, ale nebudeme zoufat, protože ono se to brzo zlomí, a abychom byly dokonale připravené na sezónu sukní a letních šatiček, pomůžeme si prozatím těmi nejlepšími samoopalovacími přípravky. 

Celý článek