dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Jak nejpřirozeněji zesvětlit vlasy

Přidat na Seznam.cz
Vlasy - věčné téma všech žen. Zkrátit, natočit, zesvětlit, vyžehlit nebo úplně obarvit? Dokážeme se o nich bavit dlouhé hodiny.

Dnes trochu inspirace především pro blondýnky. Zesvětlovat či zůstat u přirozené barvy, melír nebo balayage? Možností je samozřejmě strašná spousta pro všechny typy a barvy vlasů.

Nedá se asi úplně mluvit o tom, co je oblíbené a trendy právě pro vás, protože přece jen každá z nás se cítí dobře v něčem jiném. Ovšem nikdy není na škodu, načerpat inspiraci v aktuálních trendech a odvážit se pro malou změnu.

Melír je jedna z nejpopulárnějších technik odbarvování vlasů. Záležitostí, která tu je spoustu let a jistě ještě dlouho bude. Nebudeme si nic nalhávat. Jakýkoli zásah, myslíme chemický, není pro vlasy nic dobrého. Melír je právě jedním z nich. Jedná se o náročný a poměrně dlouhý proces, při kterém se aplikuje barva na vlasy za pomocí alobalu či fólie. Melírem lze dosáhnout lehkého zesvětlení, ale také zesvětlení o mnoho odstínů. Aplikuje se od pokožky hlavy v různých vzdálenostech. Odrosty byly nežádoucím následkem, takže pravidelná návštěva kadeřníka byla nutná. Pak se ovšem velkým trendem stal právě zmíněný odrost. Někdo tedy chvilku počkal, než čerstvý melír odrostl a někdo šel rovnou na zesvětlení, které bylo aplikováno od pokožky hlavy ve větší vzdálenosti a rázem byl kýžený efekt na světě - neboli ombré, které je momentálně velice oblíbené.

Další metoda zesvětlení je balayage. Vlasy po tomto způsobu barvení vypadají velice přirozeně a nezatěžují je tolik, jako při klasickém melírování. 

Nehledejte v tom vědu, ale kreativitu. Jedná se totiž o techniku, při které kadeřník doslova „maluje" na vaše vlasy. Štětečkem je totiž nanášena barva na jednotlivé pramínky, ale tak, aby byly vytvořeny proužky bez ostrých hranic. Hlavním cílem této techniky je zesvětlení a přirozenost. Je to také nejlepší volbou pro ženy, které chtějí změnit svou barvu vlasů, ale chtějí to učinit pozvolně a právě velice přirozeně. Nejvíce tato technika vynikne u nositelek dlouhé a husté hřívy, kterou může kadeřník „vymalovat" a ukázat tak svoji kreativitu. Zesvětlení pak krásně vynikne a celou barvu udělá mnohem živější. Melír a balayage mají tak společné pouze to, že se jedná o techniky, při kterých jsou používány produkty k tónování vlasů.

Takže pokud stále váháte, dejte na svůj instinkt a z aktuálních trendů si vyberte jen to, v čem se budete cítit skvěle.

pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
VLASY BLOND BLOND BARVA ZESVĚTLENÍ VLASŮ INSPIRACE TRENDY MELÍR BALAYAGE

Související články

Vlasové doplňky: Jak chránit vlasy před sluncem a větrem

Teplé počasí pomalu začíná a je nutné se na jarní a letní sezónu připravit. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Víte, jak si správně chránit vlasy i pokožku před sluncem a větrem?

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

Boty roku 2021: Loafers. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Jestli by vám letos neměl chybět jeden pár bot - jsou to jistě loafers. Loafers jsou totiž boty roku 2021. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Celý článek