dnes je 16.07.2018 a svátek má Luboš

Jak se nosí barety

S velkou oblibou ho nosila velká Greta Garbo, madam Coco, Briggite Bardot nebo třeba Kate Moss, které na něj nedaly dopustit. Víte ale vy, jak nosit baret, abyste přitom neztrácela na svém přirozeném půvabu.

Ve své podstatě zcela jednoduchý módní doplněk vytvářející nefalšovaný francouzský look se sice zrodil dávno před jmény, které zářily na stříbrném plátně či působily na scéně módního průmyslu. Zcela jistě si je dámy vypůjčily od svých mužských protějšků a právě ony a jim podobné osobnosti se nemalým dílem přičinily o takový věhlas, jakému se baret těší až do dnešních dnů.

Baret skvěle funguje jako obyčejně neobyčejný módní doplněk, který lze dokonale snoubit s téměř jakýmkoliv outfitem, což je jeho nepopiratelná deviza. Neuhýbá před elegantním, ležérním „casual styl“, ale ani sportovním stylem. Avšak musíte vědět, jak na něj nebo respektive do něj, abyste nakonec nevypadala třeba jako jeden z nejznámějších českých chalupářů Evžen Huml.

Pravidlo první - baret noste zešikma, jedině tak docílíte onoho francouzského šik looku

Pravidlo druhé – baret noste volně posazený přes čelo a nechte trochu ofiny či několik pramenů vlasů splývat podél tváře, aby celkový dojem působil co nejpřirozeněji a ženštěji.

Pravidlo třetí - baret se nosí neformálně a volně, může se proto stát, že vám bude sklouzávat. Pokud tomu chcete předejít, vsaďte na vlásenky, které váš baret udrží přesně tam, kde má být. Ujistěte se ale, že sponky nejsou vidět, předejdete tak zbytečnému faux pas.

Pravidlo čtvrté - rozhodně se v jeho výběru neomezujte, v nabídce je totiž tolik vzorů a barev, až vám z toho bude přecházet zrak. Navíc na jeho pořízení nemusíte vynaložit bůhví jak horentní sumy. Rozhodně si ho z obchodu odneste hned v několika barevných variantách. Uvidíte, jak vás hravé kombinace nakonec pohltí.

 

pinterest.com

JAK SE JAK SE NOSÍ MÓDNÍ DOPLŇKY BARETY BARETKY DÁMSKÁ MÓDA FRANCOUZSKÝ STYL FRANCOUZSKÁ MÓDA

Související články

Nejnovější kolekce Iris van Herpen je opět hotovým uměleckým dílem

Iris van Herpen je jednou z nekorunovaných královen Haute Couture. Její podzimní couture kolekce je pastvou pro oči.

Celý článek

Trendy plavky, ve kterých na dovolené ohromíte

Ještě než sbalíte kufry a odjedete na letiště, mrkněte se po nových plavkách. 

Celý článek

Krásná Eva Herzigová v podzimní kampani Zadig & Voltaire

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek, Eva Herzigová, se stala tváří podzimní kampaně francouzské značky Zadig & Voltaire.

Celý článek

Barvy a netradiční materiály ovládly podzimní couture kolekci Masion Margiela

Couture kolekce Maison Margiela rozhodně nepatří mezi ty, které jsou plné večerních šatů a rób. Připravte se na netradiční materiály a výrazné barvy.

Celý článek

Pohled na pařížský street style v rámci Haute Couture fashion weeku

Týden té nejluxusnějí Haute Couture módy je za námi. Známý fotograf Phil Oh zachytil ty nezajímavější pouliční outfity, které stojí za prohlédnutí. 

Celý článek

Jarní kolekce české značky Design Dictat

Minimalismus, šněrování, geometrické prvky i variabilita. Nejen tohle, ale daleko více najdete v letní kolekci české mladé značky Design Dictat.

Celý článek

Couture kolekce Christian Dior je oslavou ženskosti a něžnosti

Pařížská elegance ovládla nejnovější couture kolekci Christian Dior. V hlavní roli ženskost, něžnost a výrazné materiály.

Celý článek

Selena Gomez v nové kampani PUMA

Do červeno-modré sladila svou poslední sportovní kolekci značka PUMA. A do kampaně na jejich propagaci obsadila zpěvačku Selenu Gomez.

Celý článek