dnes je 25.04.2018 a svátek má Marek

Jak se nosí barety

S velkou oblibou ho nosila velká Greta Garbo, madam Coco, Briggite Bardot nebo třeba Kate Moss, které na něj nedaly dopustit. Víte ale vy, jak nosit baret, abyste přitom neztrácela na svém přirozeném půvabu.

Ve své podstatě zcela jednoduchý módní doplněk vytvářející nefalšovaný francouzský look se sice zrodil dávno před jmény, které zářily na stříbrném plátně či působily na scéně módního průmyslu. Zcela jistě si je dámy vypůjčily od svých mužských protějšků a právě ony a jim podobné osobnosti se nemalým dílem přičinily o takový věhlas, jakému se baret těší až do dnešních dnů.

Baret skvěle funguje jako obyčejně neobyčejný módní doplněk, který lze dokonale snoubit s téměř jakýmkoliv outfitem, což je jeho nepopiratelná deviza. Neuhýbá před elegantním, ležérním „casual styl“, ale ani sportovním stylem. Avšak musíte vědět, jak na něj nebo respektive do něj, abyste nakonec nevypadala třeba jako jeden z nejznámějších českých chalupářů Evžen Huml.

Pravidlo první - baret noste zešikma, jedině tak docílíte onoho francouzského šik looku

Pravidlo druhé – baret noste volně posazený přes čelo a nechte trochu ofiny či několik pramenů vlasů splývat podél tváře, aby celkový dojem působil co nejpřirozeněji a ženštěji.

Pravidlo třetí - baret se nosí neformálně a volně, může se proto stát, že vám bude sklouzávat. Pokud tomu chcete předejít, vsaďte na vlásenky, které váš baret udrží přesně tam, kde má být. Ujistěte se ale, že sponky nejsou vidět, předejdete tak zbytečnému faux pas.

Pravidlo čtvrté - rozhodně se v jeho výběru neomezujte, v nabídce je totiž tolik vzorů a barev, až vám z toho bude přecházet zrak. Navíc na jeho pořízení nemusíte vynaložit bůhví jak horentní sumy. Rozhodně si ho z obchodu odneste hned v několika barevných variantách. Uvidíte, jak vás hravé kombinace nakonec pohltí.

 

pinterest.com

JAK SE JAK SE NOSÍ MÓDNÍ DOPLŇKY BARETY BARETKY DÁMSKÁ MÓDA FRANCOUZSKÝ STYL FRANCOUZSKÁ MÓDA

Související články

Jarní trendy aneb co právě frčí

Společně s trendem zkracování nohavic přichází TOP trend letošního jara, o který nesmíte být ochuzeny. Přivítejte třepení!

Celý článek

Doplňte jarní šatník i ve velikosti 46+

Míry modelky nemáte a do běžných konfekčních velikostí se nevejdete? No a?! Proč by vám to mělo bránit v hezkém oblékání?

Celý článek

Zlatý věk džínoviny: Jaké rifle padnou vám?

Džíny jsou stálicí v šatníku většiny, život bez nich je pro nás nepředstavitelný. Dají se nosit kamkoli a se vším. Jejich boom nám ale přinesl možnost experimentovat ve střizích. Víte, jaký padne nejlépe vám?

Celý článek

Letní šaty pro sezónu 2018, které vítězí už na první pohled

Taky už čekáte na léto, na sluneční paprsky, které zahřejí a do bronzova opálí naši kůži? Na čas kdy bude látky míň a holé kůže víc? My se už nemůžeme dočkat, protože nová kolekce je tak rozmanitá a pestrá, že ani nevíme kde začít.

Celý článek

Nenechte si ujít žhavé kousky z jarní kolekce Victoria's Secret

Co přínáší nová kolekce oblíbené značky spodního prádla Victoria's Secret? Dočkáme se romantiky i dravosti.

Celý článek

Jak se obléká první dáma – Ivana Zemanová?

Stát se první dámou jistě není snadný úkol. Ivana Zemanová však v této roli žije již nějaký pátek. Svůj módní styl nejraději určuje sama.

Celý článek

Módní peklo - největší módní prohřešky žen

Chtě nechtě máme každá na účtě alespoň jeden. Podívejte se na největší prohřešky, kterých se dopouštíme.

Celý článek

Gigi Hadid pro Harper's Bazaar na fotkách plných psů

Nejen že Gigi dokonale nalíčili a oblékli do luxusního oblečení velkých módních jmen. Aby tyto fotky nikomu neunikly, přidali na ně ještě psí smečku.

Celý článek