dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Přidat na Seznam.cz
Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Krásné a upravené nehty jsou vidět na první pohled a v případě, že nechcete utrácet peníze v salonech, to vyřešíte levněji doma. Potřebujete základní vybavení, které si buď objednáte online nebo odkoupíte od „nehtařky“ za lepší cenu. Vše chce čas a cvik, ale po nějaké době se to jistě naučíte. Tady jsou základní věci, které k vytvoření gelových nehtů potřebujete.

  • Tvrdý pilník
  • Brusný blok
  • Buničina nebo vata
  • Odlakovač
  • Primer
  • UV/LED gel
  • Štětec na gel
  • Finální lak
  • Lampa
  • Bruska – ze začátku není potřeba

První krok

Nejprve odlakujte nehty a zastrkejte kůžičku. Brusným blokem zmatníte celý nehet a připravíte ho na gel. Pokud máte dlouhé nehty, tak je gel hezky zpevní. Jestli chcete nehty delší, tak si musíte nakoupit umělé tipy, které přilepíte lepidlem a pak pokračujete stejně. Druhou možností jsou papírové šablony, s těmi je aplikace složitější. Pokud už máte nehty ze salonu, stačí jen pořádně přebrousit bruskou nebo pilníkem a pokračovat stejným postupem.

Druhý krok

Důležitý krok je primer, což je podkladový lak, díky kterému gel přilne snáze na nehet. Naneste tenkou vrstvu a nechte zaschnout.

Třetí krok

Teď přicházíte k nejdůležitější části, a to samotné modeláži nehtu. Naberte malé množství gelu štětečkem a rovnoměrně rozetřete po nehtu. Neměl by vám stékat na kůži nebo pod nehet. Pokud se nedaří, tak nehet otřete a zkuste to znovu. Celou ruku dejte zapéct do lampy asi na minutu. Výpotek (tekutinu na nehtu) nestírejte a naneste druhou vrstvu a opět nechte na jednu minutu zapéct.

Čtvrtý krok

Nyní byste měly mít udělaný gelový podklad. Vezměte buničinu nebo vatové tamponky namočené do odlakovače a nehty očistěte od výpotku. Zpilujte je do požadovaného tvaru – kulaté, špičaté nebo hranaté. Pokud máte brusku tak jemně přejeďte po nehtech, ať jsou krásně hladké a všechny stejné. "Konkrétní postup na využití brusky je detailněji popsaný v samostatném článku o nejlepších bruskách na nehty."

Pátý krok

Umyjte si ruce a pořádně je osušte. Následuje gel lak, který jen v tenké vrstvě nanesete a necháte zapéct. Takto pokračujte jednou nebo dvakrát podle potřeby a sytosti barvy. Přidejte ozdoby, perličky nebo kamínky a přetřete finálním lakem. Zde nešetřete a opravdu jím pokryjte celý nehet. Nechte zapéct 2 minuty a je hotovo! Nehty by měly být bez hrbolků a nesmí lepit.

Závěrem

Pokud se vám zadaří, můžete investovat do kvalitnějšího vybavení a dalších gelů, postup se tím pak může lišit. Jen při objednávce dávejte pozor, zdali UV nebo GEL lak jde zapéct ve vaší lampě a naopak. Velkou výhodou je, že pokud se vám jeden nehet zlomí nebo odloupne, okamžitě si ho za pár minut opravíte a nemusíte nikam běhat. Základní startovací verzi lze koupit za několik stovek, což se vyrovná asi dvěma návštěvám v salonech.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SI UDĚLAT NEHTY GELOVÉ NEHTY GEL LAK KRÁSNÉ NEHTY JAK SI UDĚLAT GELOVÉ NEHTY MANIKURA JAK SE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA

Související články

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek