dnes je 07.06.2020 a svátek má Iveta/Slavoj

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Přidat na Seznam.cz
Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Krásné a upravené nehty jsou vidět na první pohled a v případě, že nechcete utrácet peníze v salonech, to vyřešíte levněji doma. Potřebujete základní vybavení, které si buď objednáte online nebo odkoupíte od „nehtařky“ za lepší cenu. Vše chce čas a cvik, ale po nějaké době se to jistě naučíte. Tady jsou základní věci, které k vytvoření gelových nehtů potřebujete.

  • Tvrdý pilník
  • Brusný blok
  • Buničina nebo vata
  • Odlakovač
  • Primer
  • UV/LED gel
  • Štětec na gel
  • Finální lak
  • Lampa
  • Bruska – ze začátku není potřeba

První krok

Nejprve odlakujte nehty a zastrkejte kůžičku. Brusným blokem zmatníte celý nehet a připravíte ho na gel. Pokud máte dlouhé nehty, tak je gel hezky zpevní. Jestli chcete nehty delší, tak si musíte nakoupit umělé tipy, které přilepíte lepidlem a pak pokračujete stejně. Druhou možností jsou papírové šablony, s těmi je aplikace složitější. Pokud už máte nehty ze salonu, stačí jen pořádně přebrousit bruskou nebo pilníkem a pokračovat stejným postupem.

Druhý krok

Důležitý krok je primer, což je podkladový lak, díky kterému gel přilne snáze na nehet. Naneste tenkou vrstvu a nechte zaschnout.

Třetí krok

Teď přicházíte k nejdůležitější části, a to samotné modeláži nehtu. Naberte malé množství gelu štětečkem a rovnoměrně rozetřete po nehtu. Neměl by vám stékat na kůži nebo pod nehet. Pokud se nedaří, tak nehet otřete a zkuste to znovu. Celou ruku dejte zapéct do lampy asi na minutu. Výpotek (tekutinu na nehtu) nestírejte a naneste druhou vrstvu a opět nechte na jednu minutu zapéct.

Čtvrtý krok

Nyní byste měly mít udělaný gelový podklad. Vezměte buničinu nebo vatové tamponky namočené do odlakovače a nehty očistěte od výpotku. Zpilujte je do požadovaného tvaru – kulaté, špičaté nebo hranaté. Pokud máte brusku tak jemně přejeďte po nehtech, ať jsou krásně hladké a všechny stejné.

Pátý krok

Umyjte si ruce a pořádně je osušte. Následuje gel lak, který jen v tenké vrstvě nanesete a necháte zapéct. Takto pokračujte jednou nebo dvakrát podle potřeby a sytosti barvy. Přidejte ozdoby, perličky nebo kamínky a přetřete finálním lakem. Zde nešetřete a opravdu jím pokryjte celý nehet. Nechte zapéct 2 minuty a je hotovo! Nehty by měly být bez hrbolků a nesmí lepit.

Závěrem

Pokud se vám zadaří, můžete investovat do kvalitnějšího vybavení a dalších gelů, postup se tím pak může lišit. Jen při objednávce dávejte pozor, zdali UV nebo GEL lak jde zapéct ve vaší lampě a naopak. Velkou výhodou je, že pokud se vám jeden nehet zlomí nebo odloupne, okamžitě si ho za pár minut opravíte a nemusíte nikam běhat. Základní startovací verzi lze koupit za několik stovek, což se vyrovná asi dvěma návštěvám v salonech.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SI UDĚLAT NEHTY GELOVÉ NEHTY GEL LAK KRÁSNÉ NEHTY JAK SI UDĚLAT GELOVÉ NEHTY MANIKURA JAK SE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA

Související články

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek