dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Jakub Polanka vidí jaro 2017 v nude a královsky modré

Přidat na Seznam.cz
Kolekce pro Jakuba Polanku tolik typická budila v přihlížejících velké emoce a pocit, že móda prostě má smysl. 

Český návrhář Jakub Polanka předvedl v rámci pražského zkráceného týdne módy velkou show. Představil kolekci o více jak třiceti modelech, což je na české poměry už pořádné číslo. Začal postupně tělovým odstínem a bílou na obepnutých modelech, pokračoval baby blue a se změnou barvy se pozměnilo i střihové provedení. Na modelech přibylo více materiálu, který byl zajímavě skládán a řasen do neobvyklých linií. Naším favoritem byl model s rozepnutou pláštěnkou a nasazenou kapucí. V něm se také mimo jiné kloubily všechny tři odstíny první poloviny kolekce. 

Kolekce pokračovala sytějšími tóny tmavě šedé až ke královsky modré. Ta bude zřejmě odstínem příštího jara, jelikož už se na ní několik českých návrhářů na letošním Fashion Weeku shodlo. Narozdíl od velké většiny zahraničních značek si můžeme povšimnout, že Polanka využil velké spektrum materiálů a střihová variabilita jarní kolekce je ocenění hodná. Mnoho značek představí pár základních linií, které na dalších desítkách modelů pouze odměňují, ale Polanka s nápady na nejrůznější siluety rozhodně nešetřil. V jeho jarní kolekci se mísilo mnoho stylů a také zanechala v návštěvnících jeho show skvělý dojem. Na konec se navíc modelky roztančily... Prostě show, jak má být.  

MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW 2016 ČESKÝ NÁVRHÁŘ JARO 2017 JAKUB POLANKA NUDE KRÁLOVSKY MODRÁ

Související články

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek