dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Jaký je rozdíl mezi dánskou a švédskou módou?

Přidat na Seznam.cz
V Česku často uslyšíte pojem severská móda. Zahrnujeme do ní všechny státy na severu bez ohledu na jejich odlišnosti. Čím se ale liší móda Dánů a Švédů?

Dánsko se Švédskem si sice je blízké, nicméně jejich móda není úplně stejná. Jak Stockholm tak Copenhagen uvádí pravidelně své fashion weeky a na nich se rýsuje jasný rozdíl - švédský styl je oproti Dánům minimalističtější a klasičtější. Dánská móda zase přináší více barev a experimentování. Tento rozdíl ovšem nebude tolik patrný, když obklopíte obě země stylem dalších států; třeba Španělskem nebo Itálií. Mezi těmito jižními národy, jejichž móda přetéká barvami, střihy a abstrakcí, vám odlišnost mezi Dánskem a Švédskem asi trochu zanikne. 

A čím se jejich móda celkově vyznačuje? Jednoduchostí - to platí i u Švédska i u Dánska. Ženy rády oblékají oversized oblečení, které navzájem kombinují. Běžnou součástí šatníku na ven jsou luxusní pyžama. Občas ho vezmou místo kostýmku, jindy jen jednu část. Nezapomínají doplnit ho podpatky, vlněnou šálou nebo sakem s vycpávkami na ramenou. Severské ženy často potkáte v teniskách, minimalistickém rovném střihu šatů s pánskou košilí kolem pasu. Rády oblékají džínovinu a kombinují ji s odstíny modré. Ať už je vám blíže Švédsko nebo Dánsko, módu tam umí. 

pinterest.com ; whowhatwear.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA STYL DÁNSÁ MÓDA ŠVÉDSKÁ MÓDA DÁNSKO ŠVÉDSKO EVROPSKÝ STYL MÓDNÍ SVĚT

Související články

Pop-up Life is fashion představil skvělé designéry

Pop-up obchody, tedy krátkodobě pronajaté prostory s širší nabídkou sortimentu, jsou u nás stále oblíbenější. Jeden z nejvýraznějších Life is Fashion představil v pražském bytě několik talentovaných a progresivních designérů, o kterých snad ještě hodně uslyšíme.

Celý článek

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

5 elegantních účesů pro muže

Účesy a vlasy jsou všeobecně tématem, které zajímá ženy stejně jako muže. Možná to nebude tak vyrovnané, ale vysvětlení pro to máme - vlasy koruna krásy. 

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek