dnes je 18.01.2019 a svátek má Vladislav

Jaký je rozdíl mezi dánskou a švédskou módou?

V Česku často uslyšíte pojem severská móda. Zahrnujeme do ní všechny státy na severu bez ohledu na jejich odlišnosti. Čím se ale liší móda Dánů a Švédů?

Dánsko se Švédskem si sice je blízké, nicméně jejich móda není úplně stejná. Jak Stockholm tak Copenhagen uvádí pravidelně své fashion weeky a na nich se rýsuje jasný rozdíl - švédský styl je oproti Dánům minimalističtější a klasičtější. Dánská móda zase přináší více barev a experimentování. Tento rozdíl ovšem nebude tolik patrný, když obklopíte obě země stylem dalších států; třeba Španělskem nebo Itálií. Mezi těmito jižními národy, jejichž móda přetéká barvami, střihy a abstrakcí, vám odlišnost mezi Dánskem a Švédskem asi trochu zanikne. 

A čím se jejich móda celkově vyznačuje? Jednoduchostí - to platí i u Švédska i u Dánska. Ženy rády oblékají oversized oblečení, které navzájem kombinují. Běžnou součástí šatníku na ven jsou luxusní pyžama. Občas ho vezmou místo kostýmku, jindy jen jednu část. Nezapomínají doplnit ho podpatky, vlněnou šálou nebo sakem s vycpávkami na ramenou. Severské ženy často potkáte v teniskách, minimalistickém rovném střihu šatů s pánskou košilí kolem pasu. Rády oblékají džínovinu a kombinují ji s odstíny modré. Ať už je vám blíže Švédsko nebo Dánsko, módu tam umí. 

pinterest.com ; whowhatwear.com

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA STYL DÁNSÁ MÓDA ŠVÉDSKÁ MÓDA DÁNSKO ŠVÉDSKO EVROPSKÝ STYL MÓDNÍ SVĚT

Související články

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Šik Angelina Jolie miluje neutrální barvy

Známá herečka je obrázkem nenásilné elegance. Paleta jejího stylu se skládá hlavně z béžové, krémové a tělové barvy.

Celý článek

10 pánských trendů ve Street Fashion pro rok 2019

Pánové se mají na co těšit! Staré klasiky dostávají novou podobu a nezvyklé doplňky jim pomůžou i prakticky! Co bude k vidění v ulicích na stylových českých mužích?

Celý článek

Kate Moss a Kaia Gerber novými tvářemi jarní kampaně Stella McCartney

Udržitelnost a cirkulární ekonomika je hlavní téma nové jarní kampaně módního domu Stella McCartney. Tvářemi kolekce se staly supermodelka Kate Moss a dcera Cindy Crawford, Kaia Gerber.

Celý článek

Bikiny i klasické plavky ze spojení House of Harlow 1960 x REVOLVE

O značce House of Harlow 1960 jsme vám ještě nepsali. Je nejvyšší čas to napravit, zejména vám ukázat jejich nejnovější spolupráci s prodejcem Revolve.com.

Celý článek

Designové vychytávky na leden

Leden přináší od českých návrhářů pestrý výběr z toho nejlepšího, co design u nás nabízí. Udělějte si radost! 

Celý článek

11 svetrů, které v zimě unosíte do práce a nestojí majlant

Aby vrchní svršky plnily v zimě všechny funkce, není úplná balada. Není to však nereálné. Mrkněte na náš výběr jedenácti svetrů v různých podobách, které teď pořídíte za dostupné ceny.

 

Celý článek

Nejpopulárnější módní kampaně roku 2018

Zdá se, že rok utekl jako voda. Přitom módních kampaní bylo zase o kousek více než rok předtím. Které byly ty nejvíce populární?

Celý článek