dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Jaký je rozdíl mezi dánskou a švédskou módou?

Přidat na Seznam.cz
V Česku často uslyšíte pojem severská móda. Zahrnujeme do ní všechny státy na severu bez ohledu na jejich odlišnosti. Čím se ale liší móda Dánů a Švédů?

Dánsko se Švédskem si sice je blízké, nicméně jejich móda není úplně stejná. Jak Stockholm tak Copenhagen uvádí pravidelně své fashion weeky a na nich se rýsuje jasný rozdíl - švédský styl je oproti Dánům minimalističtější a klasičtější. Dánská móda zase přináší více barev a experimentování. Tento rozdíl ovšem nebude tolik patrný, když obklopíte obě země stylem dalších států; třeba Španělskem nebo Itálií. Mezi těmito jižními národy, jejichž móda přetéká barvami, střihy a abstrakcí, vám odlišnost mezi Dánskem a Švédskem asi trochu zanikne. 

A čím se jejich móda celkově vyznačuje? Jednoduchostí - to platí i u Švédska i u Dánska. Ženy rády oblékají oversized oblečení, které navzájem kombinují. Běžnou součástí šatníku na ven jsou luxusní pyžama. Občas ho vezmou místo kostýmku, jindy jen jednu část. Nezapomínají doplnit ho podpatky, vlněnou šálou nebo sakem s vycpávkami na ramenou. Severské ženy často potkáte v teniskách, minimalistickém rovném střihu šatů s pánskou košilí kolem pasu. Rády oblékají džínovinu a kombinují ji s odstíny modré. Ať už je vám blíže Švédsko nebo Dánsko, módu tam umí. 

pinterest.com ; whowhatwear.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA STYL DÁNSÁ MÓDA ŠVÉDSKÁ MÓDA DÁNSKO ŠVÉDSKO EVROPSKÝ STYL MÓDNÍ SVĚT

Související články

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Revoluce v dámských plavkách - tyhle plavky sednou každé ženě!

Pro některé z nás je občas nakupování plavek na letní dovolenou noční můrou. Nová značka KITTY & VIBE však přišla s revolučními plavkami, které sednou ženám všech tvarů a velikostí.

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek