dnes je 07.05.2021 a svátek má Stanislav

Jan Černý a jeho úspěšný rok 2017

Přidat na Seznam.cz
Malé ohlédnutí za úspěšným rokem mladého českého návrháře Jana Černého.

Jan Černý je na módní scéně jedním z poměrně nových návrhářů, avšak jeho raketový start ho posunul mezi nejvyhledávanější jména české módní scény. Pokud sledujete nebo navštěvujete Mercedes Benz Prague Fashion Week, tak vám jeho osobité energické streetwear kolekce s množstvím „dekonstruovaných“ kousků a transformovaných ikonických kusů jistě nemohly uniknout.

Pro krátké shrnutí: Jan Černý je studentem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde momentálně připravuje svoji diplomovou práci. Jeho kolekce jsme mohli vidět na Mercedes Benz Prague Fashion Week, Mercedes Benz Fashion Week Amsterdam, Fashion Live! nebo Slovak Fashion Week Initiative. Vyhrál Van Graaf Junior Talent (pořádaný v rámci MBPFW). Absolvoval stáž u Jakuba Polanky.

Tvoří pánské kolekce ale jak sám říká „Všechno co dělám, si mohou obléct i ženy“.

V roce 2017 prezentoval kolekce na březnovém i zářijovém Fashion Weeku, s oběma sklidil obrovský úspěch.

Na jaře nám představil poměrně barevnou a velmi osobitou kolekci, ve které nechyběly flitry, lesklé materiály, batikování ani rozervaný denim. Sám návrhář svou kolekci komentoval slovy: „Kolekce je o schovávání se za tmavé kabáty, o klucích ze seriálu Pustina, o místních automobilových závodech a diskotéce. Kdybych měl kolekci shrnout do jednoho odkazu, řekl bych: musíme být odvážnější než kdykoliv předtím."

O jeho nejnovější práci, prezentované v rámci zářijového Fashion Weeku, psali také ve Vogue Italia.

"Objev týdne, který diváky zanechal v naprostém deliriu. Vynikající výkon, který kombinuje kolekci určenou pro muže, ale výborně fungující i na ženách, streetcasting nemodelů (riskantní, ale vítězná volba) s ohromujícím soundtrackem."

Celá kolekce je inspirována životem na letišti. Vidíme spoustu modelů odkazujících na palubní personál. V kolekci jsme mohli vidět sepraný bělený denim, trench coaty či dvě bundy sepnuté k sobě, ale také růžový overal evokující oblečení letištních techniků. Na tričkách vidíme potisky se seznamem věcí, které si člověk musí zabalit, ale také potisky s plánem sedaček v letadle. Skvělá je také hra s některými oděvními prvky; například svetr, který má místo límce cestovatelský polštářek na spaní.

Jak sám návrhář  prohlásil: „Šedá neutrální hala letiště do sebe pohltí spoustu lidí a příběhů, které se v ní ale zvláštně modifikují a potkávají se mezi sebou“.

My se už teď těšíme na Janovo nejnovější kolekci. Na diplomovou práci si zřejmě počkáme až do května, mezitím však můžeme doufat, že si pro nás připraví také něco na blížící se Mercedes Benz Prague Fashion Week.

facebook.com (stránka Jan Černý)

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVROBA PÁNSKÁ MÓDA JAN ČERNÝ

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Co je aktuálně trendy ve street módě?

Street móda s sebou vždy nesla čerstvý vzduch mladého publika a to se pochopitelně nemění ani v posledních letech. Dnes je dokonce i více než kdykoliv dřív street móda ovlivňovaná sportovním odvětvím a to konkrétně skateboardingem nebo jízdnou na BMX kolech. Celkově jde o všechny sporty, které můžete potkávat ve skateparcích.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek