dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Přidat na Seznam.cz
Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Jaro je tady, tak se jdeme opřít do pořádného třídění šatníku. Nevíte jak na to? Tady je snadný návod pro vše, co potřebujete znát.

Jak začít

Na třídění oblečení potřebujete čas, takové věci se opravdu nestihnou za hodinu. Je třeba si také uvědomit, jaký je váš osobitý styl a co vám nejvíce sluší. Za ty roky se mnohé může změnit a už se například ve vysokých jehlách nemusíte cítit dobře.

Co následuje

Jako první vyndejte všechny své kousky ze skříně, tak jak nám radí Marie Kondo. Uvidíte vše pěkně pohromadě. Kolik a čeho vlastníte, v jakém stavu se oblečení nachází, a to nejdůležitější, zdali vám stále přináší radost. Vezměte každý kousek do ruky a zeptejte se sama sebe, jestli jej ještě budete nosit. Sedí mi tyhle džíny? Mám ráda tento svetr? Dělá mi tato kabelka radost? Pokud je vaše odpověď záporná, pak nemilosrdně věci vyřaďte.

Pomocná ruka

Takto pokračujte s každým kouskem oblečení, kabelek, ale i bot. Pokud se na to necítíte, tak si na pomoc přizvěte kamarádky, které vám rády pomůžou. Dejte si sklenku vína, vyměňte si nějaké kousky a uspořádejte vlastní domácí přehlídku. Buďte k sobě upřímné a zhodnoťte, co komu sluší, a co naopak ne. Většina lidí má skutečný emociální vztah ke svému oblečení a není se čemu divit, když jsou to například kousky za těžce vydělané peníze.

Co s vyřazenými kusy

Pokud máte vše rozděleno, pak oblečení darujte přátelům nebo na charitu. To, že se nehodí vám, ještě neznamená, že jiného nepotěší. Právě naopak! Udělejte dobrý skutek nejen pro váš lepší pocit. Jakmile máte prostor a přehled, tak naskládejte vytříděné oblečení, boty a kabelky zpět do skříně. Nově přeskládaná skříň vám hned zlepší náladu a zalahodí oku i duši. Co vy na to?

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ JAK TŘÍDIT OBLEČENÍ DETOX ŠATNÍKU NOVÝ ŠATNÍK JAK SE ZBAVIT VĚCÍ JAK SE LIFESTYLE

Související články

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Druhy vlny aneb vyznáte se ve svých svetrech?

Je vlna jenom ovčí vlna nebo se říká vlně i té velbloudí nebo kozí? Co je to angora, alpaka nebo mohér? Právě nyní, na podzim, kdy se člověk rád zachumlá do heboučkého svetru, je ideální doba na to, abychom se o těchto zázračných vláknech dozvěděli víc.

Celý článek

Podzimní čistka oblečení

Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek