dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Jarní kolekce české módní značky Tiqe

Přidat na Seznam.cz
Pastelové barvy, kapsy obrácené do lícu a mazaná liška. To vše je vidět v nové kolekci S/14 značky Tiqe by Petra Balvínová.

Nová jarní kolekce návrhářky Petry Balvínové, která tvoří pod svou značkou Tiqe, je již v prodeji v jejím butiku na Praze 1. A moc jí to tam sluší!

Jarní kolekce je rozdělena do tří samostatných řad, které se dají, stejně jako předešlé, vzájemně kombinovat. Hlavním střihovým prvkem, který se prolína celou kolekcí, jsou obrácené průhmatové kapsy. Kapsové váčky jsou z rubu vyvedeny do lícu a stává se z nich součást tvarového řešení oděvu. 

První řada obsahuje barvy smetanovou, broskvovou a krémovou, a materiály jako hedvábí, viskózu nebo bavlnu. Základním materiálem této řady je kostkovaný ryps, který se vyskytuje na kabátech, sakách, kalhotech i sukních. Kombinací k němu jsou hedvábné halenky a bavlněné svetry. Jednoduché střihy dávají vyniknout kvalitám a kráse materiálů.

V druhé řadě kolekce se objevují barvy šedá, smetanová a jemné pastelové odstíny. Materiály jsou opět prvotřídní balvna a hedvábí. Silueta této řady vychází z té první, pouze je zde nahrazen hlavní materiál bavlněným keprem a střihově jsou modely pozměněny ve spodní části volánem.

A třetí řadu tvoří barevná trojice béžová, smetanová a tmavě modrá. Kromě bavlny a hedvábí, které prostupují celou kolekcí, se v této řadě objevuje i denim, což evokuje ležérnější část jinak velmi elegantní a formální oděvní kolekce.

Velmi zajímavým prvkem, který se objevuje napříč modely je originální grafika „mazané“ lišky. Tento motiv navrhla sama návrhářka, do ilustrace ho převedl Jan Vajda a do finální podoby grafička Nikola Hurychová.
Mazaná liška se objevuje i ve vizuální kampani této kolekce a na fotografiích nahrazuje hlavu modelky právě ona.

Celá kolekce je skutečně velmi dobře vzájemně kombinovatelná a zákaznicím nabízí obléknout se u Tiqe od hlavy až k patě.

Barevně i materiálově působí velmi uceleně. Tvarově modely sjednocuje především silueta zvýrazněných ramen. Jemnost, ženskost a elegance prochází každým kouskem a nechybí ani neotřelá střihová řešení.

Tiqe si drží svůj již zavedený styl, který ženám sluší a zvedá jim sebevědomí.

Zdroj: Tiqe

Přidat na Seznam.cz
PETRA BALVÍNOVÁ TIQE MÓDNÍ ZNAČKY DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA PASTELOVÉ BARVY ELEGANTNÍ OBLEČENÍ HEDVÁBÍ BAVLNA DENIM

Související články

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Louis Vuitton je stále nejoblíbenější módní značkou

Mnohé z vás asi nepřekvapí, že francouzská módní značka Louis Vuitton je stále nejoblíbenější ze všech značek. Jaká jsou čísla, další oblíbené značky nebo které celebrity určují trendy?

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek