dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Josefina Bakošová se inspirovala k nové kolekci triček na Šumavě

Přidat na Seznam.cz
Novinky ve svém obchodě vyměnila Josefína Bakošová v době karantény za Šumavu. Díky tomu vznikla kolekce triček s názvem „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Česká návrhářka Josefina Bakošová uvedla ve svém znovu otevřeném butiku novou kolekci SS20.

„Celý leden a únor jsem předělávala koncept obchodu-galerie harddecore, protože jsem se rozhodla, že to bude čistě showroom mé značky JB. Obchod jsem i přejmenovala z harddecore na Josefina Bakošová, otevřela 5. 3. 2020 a hned 13. 3. 2020 jsem musela zavřít. Byl to nešťastný začátek,“ říká o začátku roku Bakošová.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Čas karantény strávila Josefina na Šumavě, kde vznikla nová kolekce triček „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

„Také jsem v klidu a nerušeně zapracovala na novém potisku látky a vytvořila jsem svůj vlastní dezén látky inspirovaný oceánem,“ svěřila se nám Bakošová.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Obě tato témata reflektovala stav její duše. Nucenou izolaci více trávit v lese a obohacovat své smysly lesem, mechem a lišejníkem.

„A pak se projevil i stesk a smutek z toho, že nebylo úplně jasné, kdy budeme moct zase překročit hranice a vykoupat se v moři nebo oceánu. Všechno se pomalinku navrací a já z toho mám obrovskou radost,“ dodává s úsměvem návrhářka.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Momentálně má obchod už otevřený a pracuje na nové kolekci, která bude inspirovaná květinami a herbářem.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JOSEFINA BAKOŠOVÁ AUTORSKÁ TVORBA ČESKÁ AUTORSKÁ TVORBA ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek