dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Josefina Bakošová se inspirovala k nové kolekci triček na Šumavě

Přidat na Seznam.cz
Novinky ve svém obchodě vyměnila Josefína Bakošová v době karantény za Šumavu. Díky tomu vznikla kolekce triček s názvem „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Česká návrhářka Josefina Bakošová uvedla ve svém znovu otevřeném butiku novou kolekci SS20.

„Celý leden a únor jsem předělávala koncept obchodu-galerie harddecore, protože jsem se rozhodla, že to bude čistě showroom mé značky JB. Obchod jsem i přejmenovala z harddecore na Josefina Bakošová, otevřela 5. 3. 2020 a hned 13. 3. 2020 jsem musela zavřít. Byl to nešťastný začátek,“ říká o začátku roku Bakošová.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Čas karantény strávila Josefina na Šumavě, kde vznikla nová kolekce triček „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

„Také jsem v klidu a nerušeně zapracovala na novém potisku látky a vytvořila jsem svůj vlastní dezén látky inspirovaný oceánem,“ svěřila se nám Bakošová.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Obě tato témata reflektovala stav její duše. Nucenou izolaci více trávit v lese a obohacovat své smysly lesem, mechem a lišejníkem.

„A pak se projevil i stesk a smutek z toho, že nebylo úplně jasné, kdy budeme moct zase překročit hranice a vykoupat se v moři nebo oceánu. Všechno se pomalinku navrací a já z toho mám obrovskou radost,“ dodává s úsměvem návrhářka.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Momentálně má obchod už otevřený a pracuje na nové kolekci, která bude inspirovaná květinami a herbářem.

zdroj: archiv Josefina Bakošová / foto: Martin Janas

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JOSEFINA BAKOŠOVÁ AUTORSKÁ TVORBA ČESKÁ AUTORSKÁ TVORBA ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek