dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Přidat na Seznam.cz
Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.
Karolína Kurková

Christian Cowan, mladý návrhář, designér extravagantních modelů. Nebojí se výrazných detailů, vzorů, neonových barev, metalických i třpytivých odlesků. Výjimkou nebyla ani jarní kolekce pro rok 2020.

Je tak hezké vybudovat značku, když jste mladí, protože když se retrospektivně ohlédnete, vidíte, jak s vámi roste,“ promluvil návrhář o své značce.

Tentokrát se inspiroval přímo v kořenech své rodiny, ve španělské vesnici Moaña, kde vyrůstal. Hlavní múzou pro jeho kolekci byly silné ženy v jeho rodině. Na jaře svou domovinu navštívil a první věc, která se mu dere na paměť při její návštěvě, je ručník na pláži, coby symbol odpočinku. A právě ručník zdobil hlavu nádherné modelky Karolíny Kurkové, která show otevřela krátkými bílými froté šaty poseté křišťálovými pruhy spolu s třásněmi. Karolína byla hlavní hvězdou přehlídky, která zároveň i celou přehlídku uzavírala v růžových průhledných šatech krátkého střihu s nepřehlédnutelnými rozměrnými rukávy z peří. Česká kráska původem z Děčína dokazuje, že ženy zrají do krásy a ve svých 35 letech je právem nositelkou modelingového titulu „topmodelka“.

V kolekci najdeme flitry, průhledné materiály, peří i metalický lesk na základních kouskách oblečení jako jsou krátké šaty, topy, overaly, kalhoty, kabáty i bundy hodny bujarých večírků v centru samotného New Yorku, kam se kolekce postupně ubírá od rodného domova. Jemné zbarvení kolekce plynule přecházelo do růžových, červených a černých tónů. Nejzajímavějším vzorem pak byla šachovnice.

Velmi zvláštní kolekce, která nemusí lahodit oku každému, avšak Cowan zná své klientky: Milují podpatky, barvy a nebojí se zářit.

Zdroj: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CHRISTIAN COWAN KAROLINA KURKOVÁ FASHION WEEK NEW YORK FASHION WEEK NYFW NÁVRHÁŘI

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek